Ne katru reizi izdodas ar testa ierīci kopā sadzīvot vairāk par nedēļu, maksimums divām, bet šoreiz skarbā dzīve ieviesa savas korekcijas manā elektronikas aprīkojumā, kas lika ar testam izsniegto klēpjdatoru pavadīt gandrīz mēnesi.

Lenovo ar savu ThinkPad T sēriju ir ļoti pazīstams biznesa datoru segmentā, kamēr ThinkPad E sērija ir nedaudz lētāka, bet joprojām biznesa datoru alternatīva. ThinkPad E480 būtu uzskatāms par pāreju starp biznesa lietotāja prasībām un mājas lietotāja vajadzībām.

Tiek apgalvots, ka ThinkPad E480 ticis galā ar vairāk nekā duci izturības testu (MIL-STD-810G), kuru laikā tiek pārbaudīts kā dators tiek galā ar augstām un zemām temperatūrām, kritieniem, locīšanu un mitrumu. Klēpjdatoram ir glīts dizains un ērta tastatūra. Bet būtu jāatzīmē, ka ThinkPad E480 nav neko viegls, kā arī dzesēšanas sistēma ik pa laikam uzvedas visai skaļi.

Tehniskā specifikācija

 • Procesors: Intel Core i5-8250U, 1.6 GHz – 3.4GHz, 6 MB kešatmiņa
 • Videokarte: Intel UHD Graphics 620
 • RAM: 8 GB, DDR4 2400 MHz
 • Ekrāns: 14.0 collu matēts IPS, 16:9, 1920 x 1080
 • Tīmekļa kamera: 720p ar 30 fps
 • Wi-Fi: Intel 3165 (1×1) 802.11 ac + Bluetooth 4.1
 • Pieslēgvietas: 1x USB Type-C, 2x USB 3.1, 1x USB 2.0, HDMI, microSD karšu nolasītājs
 • SSD: 256 GB SSD M.2 PCIe NVMe Opal2
 • Svars: pēc ražotāja sniegtās informācijas 1.75 kg, faktiski 1.78 kg dators un 345 g lādētājs
 • Izmēri: 329 mm x 242 mm x 19.9 mm
 • Akumulators: Li-ion 45 Wh, Rapid Charge, 65W USB Type-C uzlādes ierīce
 • Papildus: pirkstu nospiedumu nolasītājs, MIL-STD-810G
 • Cena: testam saņemtajam modelim (i5, Windows 10 Pro, bez tastatūras izgaismojuma) ap 900 eiro

Izskats un uzbūve

Teorijā esmu liels ThinkPad T sērijas fans. Es pat teiktu, ka šajos datoros nav ko nemīlēt. Tastatūra perfekta, dizains (nebīšos šī vārda) klasisks, datori ir uzticami un izturīgi. ThinkPad T sērija manās acīs noteikti ir labākais, ko nopietna darba veicējs var vēlēties. Šoreiz gan runa par ThinkPad E sēriju!

Lenovo parūpējies, lai ThinkPad E480 izskatītos pēc dārgākiem ThinkPad sērijas modeļiem, bet visai iespaidīgais klēpjdatora svars norāda uz pāris optimizācijām. ThinkPad E480 nenoliedzami būtu uzskatāms par darba zirgu, kas ikdienā stāv uz galda, nevis tiek nēsāts apkārt somā. ThinkPad E480 ir aptuveni 620 gramus smagāks par ThinkPad X1 Carbon (bet šis gan ir tīrasiņu ultrabuks) un aptuveni 450 gramus smagāks par ThinkPad T480s. Būtu gan jāsaprot, ka salīdzināšana notiek ar vismaz divas reizes dārgākiem biznesa klases klēpjdatoriem.

ThinkPad E480 vāks veidots no alumīnija sakausējuma, klēpjdators ticis galā ar vairākiem MIL-STD-810G izturības testiem – tas var izturēt putekļus un smiltis, triecienus, dažādas vides ietekmes. Ražotājs gan ir visai piezemēts, kad tiek runāts par šiem testiem, bet arī ikdienā nešķiet, ka klēpjdatoram nolūzīs kāds stūris vai ekrāns izlēks no eņģēm. ThinkPad E480 veras vaļā visai slinki, nāksies izmantot abas rokas. Manuprāt, datorā izmantotie materiāli ir grūti tīrāmi – metāla vāks savāc pirkstu nospiedumus, bet tastatūra uzkrāj sīkus putekļus.

Mani kā potenciālo pircēju nedaudz baidītu Lenovo vēlme saglabāt ThinkPad dizainu, bet atteikties no dārgākajos ThinkPad klēpjdatoros atrodamās fantastiskās tastatūras. ThinkPad T sērijas lietotāji zinās, par ko es te atļaujos pakurnēt. Nedaudz rodas sajūta, ka ThinkPad E480 tastatūra karājas gaisā, atstāvot no datora iekšienē esošajām komponentēm. Manai gaumei arī tastatūras taustiņi novietoti pārāk tālu viens no otra.

Tiek apgalvots, ka ThinkPad E480 tastatūra ir izturīga pret šķidruma uzliešanu. Konkrētais klēpjdators man par lielu apbēdinājumu nav saņēmis tastatūras izgaismojumu (jā, man patīk, ja darbarīkam ir izgaismota tastatūra), kaut par papildus maksu to var piekomplektēt. Tastatūras izgaismojums šādas klases un cenas klēpjdatoram, manuprāt, būtu pašsaprotama nianse, par to lietotājam vispār nebūtu jālauza galva, bet šoreiz nav.

Pieslēgvietu klāsts gana plašs – ThinkPad E480 saņēmis trīs pilnizmēra USB pieslēgvietas, viena no tām ir visu laiku aktīva kādas ierīces uzlādei. ThinkPad E480 barošanu nodrošina USB Type-C pieslēgvieta, pie tās varēsi pievienot arī USB Type-C dokstaciju, bet diemžēl video signālu pa USB Type-C ārā nedabūsi (USB Type-C ir bez Thunderbolt 3). Klēpjdatoram ir arī HDMI izeja un austiņu pieslēgvieta.

Pāris vārdi par ekrānu. ThinkPad E480 pie mums pieejams tikai ar matētu 1920×1080 pikseļu izšķirtspējas IPS tipa ekrānu. Ekrāns attēlo pieņemamas krāsas, skatu leņķi ir drīzāk labi, bet ekrānam ir arī pamatīgs tā saucamais backlight bleed (atvainojos, ka fotografēts ar kartupeli, bet viedtālrunis nemaz nevēlējās fokusēties uz šo defektu). Visai uzkrītošs šis efekts/defekts ir Windows startēšanas laikā, arī filmās tas var traucēt un traucēs, ja filmai ir melnas malas (platekrānam paredzēts formāts), bet ikdienā backlight bleed praktiski nav redzams. Sliktāk būs, kad visas lietotņu saskarnes un tīmekļa lapas sāks izmantot melno krāsu kā pamatkrāsu.

Backlight bleed

Manuprāt, ThinkPad E480 ekrāns arī varēja piedāvāt augstāku maksimālo spilgtumu, kas atspēlēsies vasarā saulainākā laikā. Jau šobrīd tiešā saules gaismā ekrāna saturs gandrīz nav saskatāms. ThinkPad E480 modelim vispār netiek piedāvāts skārienekrāns. Datoru ir iespējams atvērt vaļā par aptuveni 170 grādiem.

ThinkPad E sērijai nav pieejama infrasarkanā kamera Windows Hello darbināšanai, nav arī manuāli aizbīdāms ThinkShutter vāciņš, kas atrodams nedaudz dārgākās ThinkPad sērijās. Toties testam saņemtajā klēpjdatorā ir pirkstu nospiedumu nolasītājs, kas darbojas ļoti ātri un precīzi.

Trīs vārdi par skaļruņiem – no gandrīz 900 eiro klēpjdatora biju gaidījis daudz, daudz labāku skaņu.

ThinkPad E480 ekrāns no sāna izskatās tīri pieņemami

Jāatzīst, ka uzkrītoši skaļi darbojas ThinkPad E480 dzesēšanas sistēma. Turklāt tā aktivizējas aizdomīgi bieži jau ar Intel Core i5-8250U procesoru. Aptuveni 1100 eiro maksājošā ThinkPad E480 versija ar Core i7-8550U procesoru saņems arī AMD Radeon RX 550 videokarti, bet šī datora versija visdrīzāk būs vēl skaļāka. Jau dažas fotoapstrādes lietotnes izsauc ThinkPad E480 (i5 versijas) dzesēšanas sistēmas skaļu darbību, kas nav īsti ideāli.

Kopumā jāsaka, ka dators pats par sevi nav tik slikts, kā esmu to krāsojis. Bet atļaušos uzskatīt, ka ThinkPad E480 cena ir pietiekami augsta, lai pircējs gaidītu ko vairāk, ne tikai ātru procesoru un vēl dārgākajām ThinkPad sērijām līdzīgu dizainu.

Veiktspēja

Manuprāt, ThinkPad E480 savam pamata uzdevumam varētu būt pat nedaudz par jaudīgu. Klēpjdatoram ir četru kodolu Intel 8. paaudzes (Kaby Lake R) Core i5-8250U procesors un ļoti ātra M.2 NVMe tipa 256 GB atmiņa. Ikdienas darbi vienkārši lidos ar šādu klēpjdatora aprīkojumu, bet jārēķinās, ka modernās spēles ar Intel UHD Graphics 620 darbināt īsti nevarēsi. Te arī talkā nenāktu Core i7-8550U procesora un AMD Radeon RX 550 videokartes klēpjdatora versija, jo Radeon RX 550 nebūt nav jaudīga videokarte. Bet tad atkal, šis nav geimeru dators.

ThinkPad E480 izmanto 45 Wh akumulatoru, ar to pietiks vairāk nekā 10…11 stundu darbam ar vienu uzlādi. Apple MacBook Pro, Dell Latitude 3490 un Lenovo ThinkPad T480s teorētiski nodrošina ilgāku darbības laiku, jo tiem ir ietilpīgāki akumulatori.

Te būtu jānorāda, ka ThinkPad E480 ticis pie ātras akumulatora uzlādes. 60 minūšu lādēšana nodrošina 80…85% akumulatora uzlādi.

Wi-Fi savienojumu nodrošina 1×1 Intel 3165 tīkla karte, tās teorētiskais maksimums ir 433 Mbps, kamēr konkurenti līdzīgās cenās iemanījušies uzstādīt 2×2 Intel bezvadu tīkla kartes ar teorētiskiem 1.73 Gbps.

Lenovo nav pārsātinājis ThinkPad E480 ar dažādām lietotnēm. Datorā uzstādīta lietotne, kas atbild par specifiskiem Lenovo atjauninājumiem (piemēram, aparātprogrammatūras atjauninājumiem). Pieejams arī tāds kā neliels lietotņu veikals, bet tas arī ir viss.

Kopumā – ThinkPad E480 jauda ir atliku likām, ja vien negrasies spēlēt spēles.

Pirkstu nospiedumu nolasītājs un sīkie puteklīši

Nobeigumā

ThinkPad E480 ir pāreja starp biznesa klēpjdatoru un mājas lietotājam paredzētu 14 collu datoru. Ja ņem vērā neskaitāmās biznesa prasības pret dokstacijām, privātuma ekrāniem un zemu svaru, tad ThinkPad E480 drīzāk nespēj kvalificēties šim uzdevumam.

ThinkPad E480 sērijas datoriem netiek piedāvātas dokstacija ar fizisku datora ievietošanas iespēju, tās vietā varēsi izmantot kādu USB Type-C dokstaciju, bet jārēķinās, ka video signālu pa USB Type-C ThinkPad E480 modelis neprot sūtīt. Ja būs nepieciešams pievienot papildu monitorus, nāksies izmantot DisplayLink saderīgu ārēju videokarti, kas faktiski ir video signāla noraidīšana ar parastā USB starpniecību. Vienmēr var izlīdzēties ar HDMI.

Punkts uz “i” spīd

Patīkami, ka ThinkPad E480 datoru cenas Latvijā sākas no aptuveni 680 eiro, bet šajā cenā būs vai nu i3 procesors kopā ar 4 GB RAM un Windows 10 Pro operētājsistēmu (par šo versiju neesmu pilnīgi pārliecināts, vai tā paredzēta Eiropai, bet tiešsaistes veikalos tāda ir), vai arī i5 procesors un 8 GB RAM, bet bez Windows. Ja vēlēsies ThinkPad E480 iegūt ar Windows 10 Pro un tastatūras izgaismojumu, datora cena uzšausies pāri 1000 eiro atzīmei, kas nu nemaz nav dēvējama par draudzīgu cenu šāda tipa klēpjdatoram.

Jāsaprot, ka ThinkPad E480 tiek nostādīts būtiski zem ThinkPad T sērijas modeļiem, attiecīgi ražotājam nācies cenas samazināšanai un ThinkPad T sērijas pārdošanai kaut ko ziedot no ThinkPad E480. Vismaz man radās iespaids, ka Lenovo ziedojis pārāk daudzos aspektos. ThinkPad E480 ir pamatīga, varbūt pat nedaudz lieka jauda, bet dažas uzbūves nianses tomēr varēja būt augstvērtīgākas, ja ņem vērā, ka ThinkPad E480 cena spēj bez pūlēm pietuvoties un pārsniegt 1000 eiro. Īsāk sakot, es būtu daļu no jaudas un M.2 atmiņas ātrdarbības iemainījis pret kādu labu fizisku īpašību no ThinkPad T sērijas.

Viens no tīmeklī biežāk minētajiem konkurentiem ir Dell Latitude 3490. Latitude 3490 lētākajā versijā (ap 870 eiro) izmanto TN ekrāna matricu un izmantotie materiāli esot nedaudz vienkāršāki. Latitude 3490 pieejams arī ar IPS matricu, bet Latvijas interneta bodēs pārsvarā ir TN matricas versijas.

Visu ko var piedot, bet man pietrūka tastatūras izgaismojums, kā arī pati tastatūra varēja būt paņemta tieši no ThinkPad T sērijas. Esošā tastatūra nav slikta, tā vienkārši iepaliek aiz ThinkPad T sērijas. Te laikam būtu jānorāda, ka ik pa laikam lasāmas sūdzības par ThinkPad T480s modeļu tastatūrām. Ja šīs divas lietas būtu, ne mirkli nesūdzētos par testam saņemtā ThinkPad E480 cenu un svaru. Ļoti patika ThinkPad E480 ātrā uzlāde un pietiekami ilgā akumulatora darbība.

Atsevišķos reģionos ThinkPad E480 pieejams arī sudrabpelēks

Patika

+ Uzbūve, datora stingrums, dizains
+ Veiktspēja
+ Akumulatora darbība

Nepatika

– Skaļa dzesēšanas sistēma
– Svars un paliels izmērs (platas ekrāna apmales) 14 collu datoram
– Tumšs ekrāns

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma

12
Leave a Reply

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Real Thinkpad fan, you moronHmmSandrisIvarsArtis Ābols Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Kaspars
Viesis
Kaspars

Lenovo būt daudz reiz populārāki, ja vien viņi aizvāku PageUp PageDown taustiņus prom no kursor taustiņiem.

kengurs
Viesis
kengurs

mmm, kam gan vajadzīgs tastatūras izgaismojums? es tā dabīgi pieņemu, ka ja cilvēks ir ar tehnoloģijām uz tu, ja jau testē datorus, tad noteikti ir spējīgs drukāt “pa aklo”

x
Viesis
x

laptops primāri paredzēts lietošanai ārpus biroja – un ārpus biroja mēs ne vienmēr varam kontrolēt apgaismojumu, tas gluži vienkārši var būt nepietiekams komfortablam darbam.

un lūdzu, nevajag jaukt tehnogīku ar mašīnrakstītāju vai koderi)

x
Viesis
x

līdz šim neesmu prātojis par atšķirībām starp e un t sērijām, un vai ir jēga e uzskatīt par pāreju starp mājas un darba – kādi gan kritēriji būtu jāpielieto, lai tās atdalītu. drīzāk jau tas ir budžeta darba laptops ar mājienu – gribi visu kā t, nu tad pērc vien to pašu t. un nudien – nebūt ne visiem darba darītājiem ir vajadzīga, par piemēru, klavieres apgaismošana – atvērtā biroja klerkiem, kas laptopu rātni izmanto tikai telpās uz labi apgaismota galda, klaviergaisma nekad nebūs vajadzīga. ps ja kartupeli nofokusētu uz robežu starp ekrānu un apmali, vai pat uzrakstu uz apakšējās… Read more »

Ivars
Viesis
Ivars

Kā reiz rakstu no E480.

Kādreiz sapņoju, ka man datoram būs klaviatūra ar apgaismojumu. Šobrīd apgaismojums ir pieejams, bet vai es to izmantoju? Nē. Manā iztēlē tas ir bijis noderīgāk nekā patiesībā izrādās ir. Vai varbūt vienkārši nestrādāju tumsā.

Ekrāns patīk, apmales netraucē. Par smagumu grūti spriest. Tas jebkurā gadījumā ir pietiekami mazs, lai nenogurdinātu.

USB C man ļāva pieslēgt pārveidotāju uz VGA un kaut kāds attēls plūda ārā.

Sandris
Viesis
Sandris

Manam L480 pēc 1.5 mēneša nobira barošanas bloks, to sataisīs pa garantiju, bet pirmais iespaids sabojāts. Biju gaidījis kaut kādu nesalaužamu un mūžīgi strādājošu rakstāmmašīnu, bet šobrīd neapmierina baterija kas solīto 10-14h vietā novelkt 3h, es protams necerēju uz 14h, bet 2-3h ir zem jeb kādas kritikas, skaļā ventilēšana un netīrību pievelkošais korpuss neļauj baudīt pārējo ko šis dators sniedz.

Hmm
Viesis
Hmm

Interesanta pieredze, ņemot vērā to, ka nereti ir lasīti ieteikumi tiem, kas gribot E4/580, pirkt L3/4/580 versijas, jo tās, lūk, esot tuvāk T un itkā labākas kvalitātes. 2-3h, kas tad tiek darīts? 14h ir nereāli, apskatos un ražotāja datos norādītie cipari nekad neatbilst, pats atceros, kā mans T410 turēja nevis solītās līdz 11h, ko solīja apskatnieki, bet gan max 6-7h. R400 vispār neatceros, cik turēja ar monstrozo 9-šūnu aķi, laikam max līdz 6h.

Hmm
Viesis
Hmm

Jautājums AUTORAM – par klavu – kā ir ar T sērijas klaviatūru, tai taustiņi ir tuvāk?
Es sev pirms pusgada paņēmu lētāko Ideapad 320 ar četriem kodoliem, jauno Lenovo klaviatūru biju lietojis tikai tiešām paroles ievadīšanai uz veca Edge 15 pirms gadiem 4-5 un neko sliktu nevarēju pateikt, bet Ideapad tā atstarpe starp taustiņiem liekas briesmīgi liela, ar savu R400 varēju drukāt precīzi un komfortabli, bet šitam Ideapad tās atstarpes tādas, itkā klaviatūra paredzēta milžiem ar 2x resnākiem pirkstiem :D!

Hmm
Viesis
Hmm

Autors vēl pārbauda šī raksta komentārus vai nē? Būtu interese izlasīt atbildi.

Real Thinkpad fan, you moron
Viesis
Real Thinkpad fan, you moron

Esmu liels Thinkpad T fans, bet Thinkpad dizainu saglabāt – ziniet, nē! Kaut kā par vecu :D LOL.
Un tad vēl pārāk jaudīgs savam pamata uzdevumam? Kādam? Būt starp biznesa un mājas lietotāja datoriem? Yo, man! Have you seen any home user laptop recently?
Nu, labi, jāiet atvaļinājumā kaut kur uz Tibetu ieelpot vairāk tīra skābekļa.