Reklāma

Sony izziņo super liela izmēra 8K LED un OLED televizorus

Jaunākie raksti

AOC Q27V4EA monitora apskats – beidzot kaut kas darbam un atpūtai budžeta klasē

Lai nebūtu tā, ka te apskatām tikai pašus trakākos un dārgākos gadžetus, speciāli palūdzu mums atsūtītu kaut ko jēdzīgu...

Corning jaunais Gorilla Glass sargās viedtālruņu kameru objektīvus

Corning izziņojis jauna tipa aizsargstiklus, kas paredzēti tieši viedtālruņu kameru sargāšanai no skrāpējumiem. Vienlaikus jaunie Gorilla Glass with DX...

Sākot no 2022. gada visi iPhone modeļi būs aprīkoti ar 5G savienojumu

Apple, kā ierasts, bija principā kā pēdējais lielais viedtālruņu ražotājs, kas savās ierīcēs sāka piedāvāt 5G savienojumu. Kā ziņo...

Plastiskās mikroshēmas varētu ļaut internetam pieslēgt jebkuru produktu

Mūsdienās mēs visu laiku ikdienā dzirdam terminu mikroshēmas, kas ir iebūvētas dažādās lielākās un mazākās elektronikas ierīcēs, taču tagad...

ASUS izziņojis bezvadu režģtīkla sistēmu Zen WiFi XD 6 / W

ASUS izziņojis bezvadu režģtīkla sistēmu Zen WiFi XD 6 / W, kas sastāv no diviem Wi-Fi 6 maršrutētājiem. ASUS...

2019. gada inovāciju un tehnoloģiju izstādē CES, kas atklāta 7. janvārī Lasvegasā, Nevadā (stends #17300) Sony Europe šodien izziņoja jaunos MASTER sērijas ZG9 8K HDR pilna mēroga LED un AG9 4K HDR OLED televizorus. Sony MASTER sērijas televizori piedāvā augstāko mājās pieejamo attēla kvalitāti- tā nodrošina attēlus, kas patiešām atbilst to radītāju nodomiem. MASTER sērijā iekļauti tikai paši labākie Sony televizori, kas nodrošina augstāko attēla kvalitāti, krāsu, kontrastu un skaidrību, kas tuvojas profesionāla līmeņa monitoram. MASTER sērijas TV ir arī Netflix kalibrētais režīms (Calibrated Mode) un IMAX Enhanced programma, lai nodrošinātu, ka saturs tiek piegādāts atbilstoši paredzētajam.

Abi jaunie modeļi ir aprīkoti ar jaunākās paaudzes X1 ™ Ultimate attēlu procesoru (Picture Processor), lai iegūtu precīzas detaļas un kontrastu. Tas atklāts pagājušajā rudenī līdz ar AF9 un ZF9 MASTER sērijas modeļu izlaišanu, un tam ir būtiska loma augstas kvalitātes attēla nodrošināšanā. X1 Ultimate procesoram ir unikāls algoritms, kas speciāli izstrādāts 8K ekrānam. Tas spēj atrast un analizēt katru redzamo objektu, rezultātā radot ļoti detalizētu un kontrastainu attēlu vēl lielākai realitātes sajūtai (atbilstoši, kā attēla radītājs to bija iecerējis). Augstākā skaņas kvalitāte ir neatraujama lieliskas skatīšanās pieredzes daļa, tāpēc abiem modeļiem ZG9 un AG9 pieejama jaunā Sound-from-Picture Reality funkcija, kas precīzi sinhronizējas ar skaņas pozīciju ekrānā, tātad, aktieriem sarunājoties, skaņa šķietami nāk tieši no viņu mutēm, nevis no skaļruņa, kas atrodas TV apakšdaļā.

ZG9 vērienīga izmēra televizori

Lielizmēra TV paliek arvien populārāki, un līdz ar jaunajiem ZG9 98” un 85  collu ekrāniem Sony mērķis ir sniegt jauna līmeņa lielizmēra ekrāna pieredzi dzīvojamajā istabā. Lai panāktu augstu kvalitāti tik lieliem ekrāniem, Sony ievieš papildu izšķirtspēju līdz ar pirmo 8K HDR televizoru, kas domāts patērētājam. Dubultojot horizontālās un vertikālās līnijas, 8K piedāvā četrreiz vairāk pikseļu kā 4K (jeb 16 reizes pārsniedzot Full HD izšķirtspēju). Šī augstākā izšķirtspēja sniedz iespaidīgāku skatīšanās pieredzi, jo 8K nozīmē, ka lielāki televizori lieliski rāda attēlus arī skatoties tuvplānā, praktiski bez pikseļu diferenciācijas.

Bet nozīmīga ir ne tikai izšķirtspēja. Tā kā ekrāna izmēri kļūst lielāki, procesoram ir vēl lielāka loma attēla kvalitātē. Izmantojot patentētu algoritmu, jaudīgais attēlu procesors X1 Ultimate ir optimizēts, lai apstrādātu 8K ekrāna 33 miljonus pikseļu. Un tas pats procesors ļauj jaunizveidotajam 8K X-Reality PRO uzlabot visu saturu, kas ir tuvāks patiesajai 8K attēla kvalitātei, izmantojot jaunu, speciālu 8K datu bāzi, lai sniegtu vēl precīzāku, detalizētāku uzlabojumu. Ar ievērojamu pieredzi un ekspertīzi profesionālo kameru un monitoru izstrādē, Sony atzīst, ka signālu apstrādes smalko komponentu konstruēšanas precizitāte rada tūlītēju redzamu atšķirību visam attēlam.

Turklāt ZG9 sērijai ir izstrādātas pilnīgi jaunas speciālas 8K tehnoloģijas, tostarp Backlight Master Drive ar pilnvērtīgu lokālo aptumšošanu un 8K X-paredzēto PRO dinamisko diapazonu (Dynamic Range). ZG9 aizmugurējā apgaismojuma vadībai ir īpaši blīvi LED moduļi ar lokālo spilgtuma samazināšanas un fona gaismojuma pastiprināšanas algoritmu, tā nodrošinot nepieredzētu kontrastu ar gaišu spilgtumu un piķa melnām tumšajām zonām. Lai maksimāli izmantotu šo apgaismojuma sistēmu, 8K X-tended Dynamic Range PRO izmanto saglabāto enerģiju, tā palielinot spilgtumu zonās, kur tas nepieciešams.

TV ekrāniem paliekot lielākiem, precīzs skaņas izvietojums ir vēl viens svarīgs faktors. Ņemot vērā pieredzi, kas gūta no OLED akustiskās virsmas tehnoloģijas (Acoustic Surface Audio), Sony kompānija ir paplašinājusi ZG9 pilna mēroga LED TV konceptu ar akustisko multi-audio sistēmu. Lai sniegtu skaņas-no-attēla realitātes pieredzi, jaunais ZG9 Acoustic Multi-Audio skaļrunis izmanto četrus uz priekšpusi vērstus skaļruņus; divus augšdaļā un divus apakšā – lai nodrošinātu reālistisku skanējumu. Skatītājiem šķitīs, ka skaņa nāk no ekrāna, nevis no vietas, kur skaļruņi patiesībā novietoti. Turklāt ZG9 ir TV centra skaļruņu režīms tiem, kam ir mājas kinozāle- televizors kļūst par centrālo skaļruni. Arī Dolby Atmos™1 uzlabo skaņas pieredzi, papildinot ar plašu, bagātu skaņas lauku. (1 Pieejams, izmantojot nākotnes programmatūras atjauninājumu.)

ZG9 ir aprīkots arī ar X-Wide Angle, lai nodrošinātu, ka attēls saglabā kvalitāti un patiesās krāsas neatkarīgi no skatīšanās leņķa, samazinot krāsu nobīdes, skatoties ekrānā no sāna. Tikmēr X-Motion Clarity samazina kustības izplūšanu, nezaudējot ekrāna spilgtumu.

AG9 Premium OLED televizori

AG9 ir Sony jaunais 4K HDR OLED televizors, kas pieejams kā 77”, 65” un 55 collu ekrāns ļoti plānā formātā. Attēls atdzīvojas ar ļoti plašu redzamības leņķi, precīzu kontrastu un absolūtās melnās krāsas OLED tehnoloģiju (ļoti dziļi melnie toņi).

X1 Ultimate attēlu procesors precīzi un individuāli kontrolē vairāk nekā 8 miljonus pašgaismojošu pikseļu. Papildus tam, AG9 ir pikseļu kontrasta pastiprinātājs stiprākām krāsām un kontrastam gaišajās zonās. Tā rezultātā AG9 nodrošina augstāko attēla kvalitāti, pietuvojoties profesionāla līmeņa monitoram, parādot attēlus un krāsas identiskus realitātei, kā to bija paredzējis attēlu autors. Procesors uzlabo SD un HD saturu tuvāk 4K HDR kvalitātei un rāda 4K HDR saturu ar satriecošu izšķirtspēju.

Akustiskā virsma Audio + nodrošina iespaidīgu skaņas pieredzi ar skaņu, kas nāk no visa ekrāna, ievedot skatītājus aizraujošā, jaunā izklaides pieredzē, nodrošinot perfektu harmoniju starp skaņu un attēlu. Turklāt ZG9 ir TV centra skaļruņu režīms tiem, kam ir mājas kinozāle- televizors kļūst par centrālo skaļruni.

AG9 ir ārkārtīgi plāns; kad tas piestiprināts sienai, izmantojot SU-WL850 stiprinājuma sistēmu2, tas būs apmēram divreiz tuvāk sienai, kā Sony iepriekšējais modelis3. Un, lai nodrošinātu vislabāko skatīšanās lenķi un ērtu lietošanu, SU-WL850 tam ir šarnīra funkcionalitāte, lai televizora stāvokli varētu regulēt pēc vēlēšanās. (2 Pieejama atsevišķi. 3 Salīdzinot ar AF9 sēriju, kam lietota līdzīga sienas stiprinājuma sistēma.)

Lai iegūtu maksimālu attēla kvalitāti, AG9 apvieno 4K skaidrību ar augsta dinamiskā diapazona (HDR) spilgtumu, krāsām un detaļām. Agrāk apslēptās tumšāko ēnu un saules gaismas zonas tagad ir skaidras un detalizētas. Un, tāpat kā ZG9, arī AG9 televizoriem ir Netflix kalibrētais režīms, IMAX Enhanced, Dolby Vision ™ un Dolby Atmos ™ tehnoloģijas, lai nodrošinātu skatīšanās pieredzi tiešu tādu, kāda tā paredzēta.

IMAX Enhanced saturs ar labāko no Sony Pictures Entertainment vispasaules piedāvājuma hitiem, tādiem kā Venoms, Spaidermens™: Atgriešanās mājās un Džumandži:Laipni lūgti džungļos būs pieejams vēlāk šogad ar atsevišķiem BRAVIA televizoriem, izmantojot RakutenTV straumēšanas servisu. Izlaista, IMAX Enhanced programma Eiropā būs pieejama 5 valstīs, attiecīgi Apvienotajā Karalistē, Spānijā, Vācijā, Francijā un Itālijā; nākotnē arī citās valstīs.

Lietotāja pieredze

Gan ZG9 pilna mēroga LED, gan AG9 OLED televizoriem ir Sony Android TV, kas atbalsta plašu lietojumprogrammu loku no Google Play™, tostarp YouTube™, Netflix, Prime Video un citas (pieejamība var atšķirties atkarībā no reģiona). Lai padarītu televizoru un mājokli vēl gudrāku, televizoriem ZG9 un AG9 ir iebūvēts Google asistents. Turklāt, abiem televizoriem ir iebūvēti mikrofoni, kas atbrīvos lietotāju rokas: skatītāji var vienkārši runāt ar televizoru, izmantojot Google asistentu, lai ātri saplānotu dienu, ietu cauri saturam vai atskaņotu TV šovus, filmas un daudz ko citu. (Google asistenta pieejamība var atšķirties atkarībā no reģiona.) Televizori strādā arī ar populāriem skaļruņiem, piemēram, ar pašu Sony LF-S50G un SRS-XB501G, Google Home vai Amazon Echo ierīcēm. Izmantojot viedos skaļruņus, lietotāji var kontrolēt sava TV un straumēšanas saturu vienkārši ar savu balsi – ar vairākām funkcijām, kas šogad vēl tiks izlaistas.

Lai panāktu vēl ērtāku lietošanu, jauna, viegli vadāma viedā tālvadības pults ļauj skatītājiem kontrolēt savas pievienotās ierīces, piemēram, kabeļu/satelītu kastes, Blu-ray disku atskaņotājus un spēļu konsoles (atbalstītās ierīces var atšķirties pēc reģiona), bez tālvadības pulšu mainīšanas. Arī viedajām tālvadības pultiīm tiek pievienota RF (radio frekvence), lai TV varētu kontrolēt, nemērķējot pret to pulti. Un jaunizveidota lietotāja saskarne nodrošina nevainojamu un ātru piekļuvi iecienītākajām lietotnēm un iestatījumiem.

Sony Europe izziņoja, ka arī AG8 4K HDR OLED, XG95/XG90 4K HDR pilna mēroga LED, XG85 4K HDR LED un WG6 Full HD HDR LED televizori būs pieejami 2019. gada laikā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma