Austrālijā tiks pieņemts likums, kas liek uzņēmumiem nodot visus uzkrātos datus policijai, ja tie nepieciešami. Tātad visiem saziņas servisiem (Facebook Messenger, WhatsApp utt.) nāksies nodrošināt pieeju arī šifrētiem datiem.

Datu pieprasīšanai pat nevajadzēs tiesas lēmumu vai tiesneša pieprasījumu izsniegt datus izmeklēšanas vajadzībām – valdība varēs pieprasīt datus jebkurā laikā. Likumā iestrādāti punkti, kas pieprasa tehnoloģiju uzņēmumiem nodrošināt rīkus, lai dati būtu ātri atšifrējami un nododami valdībai un tiesībsargājošām iestādēm.

Lai arī šobrīd likumu apstiprinājusi tikai Austrālijas parlamenta apakšpalāta, tomēr arī Senāts (augšpalāta) devusi visai skaidrus mājienu, ka netiks bremzēta likuma izziņošana.

Reklāma

23
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Kristaps SkutelisSkābeneAgrisAleksejsdigitalk Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Skābene
Viesis
Skābene

:)

Pumba
Viesis
Pumba

Manuprāt, ļoti pareizi.

piecipieci
Viesis
piecipieci

Telegram is the way.

Aleksejs
Viesis
Aleksejs

I prefer Signal

Nauris
Viesis
Nauris

Kā gan telegram šāda likuma pieņemšas gadījumā palīdzēs?

Aleksejs
Viesis
Aleksejs

Lūk, ko saka Bruce Schneier par šo tēmu:
https://www.schneier.com/blog/archives/2018/12/new_australian_.html

digitalk
Viesis
digitalk

vispār gan viņš tur neko nepasaka, tikai linko uz dažādām ziņām.

Aleksejs
Viesis
Aleksejs

Teiksim tā – ir vērts palasīt komentārus tam rakstam, jo tur ir daudz dažādu vispasaules spečuku (Pats Brūss, Ross Anderson utt).

Krotow
Viesis
Krotow

Šī jau ir pietiekami laba
https://www.bbc.com/news/world-australia-46463029

Nez vai trafiku no karšu termināliem uz banku arī liks sūtīt plaintekstā? Patiesībā obligātās pakaļdurvis visam ar šifrēšanu saistītajam softam automātiski nozīmē iespēju lasīt nešifrēto trafiku visiem kuri to vēlas. Arī maksājumu karšu datu zagļiem u.c. negodprātīgiem ļaužiem. Vai tāds bija šī likuma mērķis?

Reinis Rozitis
Viesis
Reinis Rozitis

Jocīgs virsraksts .. Oriģinalajā rakstā ir “Western world”, kas ir rietumu .. Nemaz nerunājot par Krieviju, jocīgs ir arī tas apgalvojums par “pirmo” .. ja paskatās, piemēram, https://www.gp-digital.org/world-map-of-encryption/ un tad izvēlas Obligations on providers to assist authorities un/vai Obligations on individuals to assist authorities .. var redzēt, ka daudzās valstīs jau ir šādas likumu normas gan attiecībā pret pakalpojumu sniedzējiem gan individuālām personām. Kaut vai, piemēram, Somijā (atsauces uz konkrētiem likumu pantiem) – cilvēkam ir pilnas tiesības kriptēt visu ar kādiem (visiem iespējamajiem) līdzekļiem tas vēlas, taču vienlaicīgi izmeklēšanas nolūkos visas šīs kripto atslēgas ir jānodod (protams, tur ir ir… Read more »

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Un kas Somijā notiek gadījumos, kad atslēgas ir pie WhatsApp, Apple vai citiem pakalpojumu sniedzējiem?

Reinis Rozitis
Viesis
Reinis Rozitis

Nu tas jājautā kādam somam (ja ļoti interesē varu (mēģināt) noskaidrot, diezgan daudz somu paziņu no Eve Online laikiem) vai jāraksta Supo, ko viņi dara ;)

Publiski nav nācies lasīt (pretēji kā par vienu citu kaimiņvalsti) kā viņi kārto šos jautājumus.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Lūdzu, uzprasi, ja sanāk. Interesanti kāda būs atbilde. Es domāju, ka Somija neko nevar padarīt tādiem Apple, WhatsApp u.c. Citādāk būtu sacelts nereāls hajs.

Reinis Rozitis
Viesis
Reinis Rozitis

Par pārējiem (un vispārējo praksi) pajautāšu, jo nu gan jau kaut ko zinās, bet nu piem Apple gadījumā jau publicē statistiku: https://www.apple.com/legal/privacy/transparency/requests-2017-H2-en.pdf Gan lokācijas nodošanu gan Government Account Requests / Account Preservation Requests (“Account-based requests generally seek details of customers’ iTunes or iCloud accounts, such as a name and address; and in certain instances customers’ iCloud content, such as stored photos, email, iOS device backups, contacts or calendars. / government agencies may request Apple to preserve users’ account data by performing a one-time data pull of the requested existing user data available at the time of the request”) un lai… Read more »

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Paga, manuprāt, te ir runa par dažādām lietām. Apple un citi tech giganti sadarbojas ar policijām un tāda veida iestādēm un kaut kādus datus mēdz sniegt, bet te runa bija par šifrēšanu. Bija taču tracis, kad Apple pat pie sevis savam FIB netaisījās dod pieeju savām šifrēšanas atslēgām. Es to saprotu tā, ka šifrētajam saturam gan nevar tikt klāt.

Reinis Rozitis
Viesis
Reinis Rozitis

Amerika ir interesanta/paradoksāla, tur, manuprāt (un ja var ticēt tai augstāk minētajam resursam (cik esmu iepriekš skatījies, diezgan precīzas norādes uz dažādu valstu likumdošanu)), kā reiz nav šāda konkrēta panta uz kura pamata Applei būtu kaut kas jādod ..

Varbūt kāds var atrast/norādīt, kur kas tāds ir minēts.

digitalk
Viesis
digitalk

varbūt Apple nav iebūvējusi sētas durvis lietotāja datu šifrēšanā? tādā gadījumā Apples atslēgas neko FBI nedotu, tikai radītu draudus biznesam.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Nezinu, man par to nav informācijas. Grūti tā no malas spriest, cik ļoti ir iespējams pretoties lokālām drošības iestādēm.

Aleksejs
Viesis
Aleksejs

Ierindas cilvēkam tiktiešām ir ļoti ierobežotas [legālas] pretošanās iespējas,
https://ssd.eff.org/

Agris
Viesis
Agris

Varbūt viena lieta ir, ko Tu izlasi tvnet, ka Apple nav piekļuves un FBI dusmīgi, bet otra lieta ir dzīvē, kā tas viss ir ir teātris

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Protams, pastāv arī tāda iespējamība, bet es nedomāju, ka Apple ir tādi idioti, lai šo lietu tā iegrieztu. Tas viņiem ilgtermiņā raugoties tikai iekodīs pakaļā.

Skābene
Viesis
Skābene

Viena lieta ir dot atslēgu, cita lieta palīdzēt tikt pie satura! :)

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Jā, pirmais ir krietni riskantāks punkts un no tā visi (vismaz publiski) cenšas izvairīties.