Apple drīz varētu ciest ASV un Ķīnas tirdzniecības ierobežojumu karā. Nav noslēpums, ka ASV prezidents Donalds Tramps vienmēr vēlējies, lai Apple ražotu savas ierīces ASV teritorijā, bet jaunākā informācija norāda, ka tirdzniecības karš ar Ķīnu Apple varētu nostādīt ļoti nejaukā situācijā.

Tramps publiski izteicies, ka tirdzniecības karā ar Ķīnu var nākties piemērot 10% ievedmuitu visiem Ķīnā saražotajiem iPhone. Tādējādi jau visai dārgie iPhone viedtālruņi kļūs vēl dārgāki. Tiek pieļauts, ka 10% ievedmuitu varētu piemērot jau Apple iPhone XS sērijas viedtālruņiem. Tas pats varētu attiekties uz klēpjdatoru ievešanu no Ķīnas.

Pagaidām Apple ir izdevies izvairīties no augstiem tarifiem gatavās produkcijas ievešanai no Ķīnas. Baumas iepriekš norādīja, ka Apple vadītājs Tims Kuks ticies ar Trampu, pēdējais esot apsolījis iPhone neiekļaut tirdzniecības karā ar Ķīnu. Iespējams, Tramps ir pārdomājis.

5 komentāri

  1. Nav jau obligāti jāpalielinās cenai – var jau arī samazināt “jau tā mazo” eipl peļņu. Citā universumā… :D

  2. Ja ražotu asv, maksātu 2x dārgāk. Un mr trumpis pats arī to grib. Lai liek kvai 20% klāt tāpat lētāk būs un nodokļus arī ieēdīs. Vilks paēdis un kaza dzīva, tie kam patīk, lai maksā :)

Ir ko teikt?