Digital Freedom Festival ietvaros notikušā pasaules vadošā akceleratora 500 Startups konkursa galvenie uzvarētāji ir Latvijas jaunuzņēmums Asya, savukārt Nīderlandes akceleratora Rockstart konkursā uzvaras laurus plūca CostPocket no Igaunijas.

500 Startups konkursa uzvarētājs saņems iespēju kvalificēties 4 mēnešu intensīvam sēklas stadijas uzņēmumu apmācību kursam un iegūt 150 000 ASV dolāru investīciju.

500 Startups akcelerācijas menedžeris Kriss Brauns (Chris Brown): “Esmu sajūsmā, ka, neskatoties uz to, kurā pasaules malā atrodamies, meklējam cilvēkus, kuri ir gatavi mainīt cilvēku dzīves. Es labprāt satikšu šīs komandas pēc gada mūsu programmā.”

Latvijas jaunuzņēmums Asya ir izstrādājis komunikācijas rīkus, kas palīdz padarīt sarunas ar līdzcilvēkiem apzinātākas, jēgpilnākas un iejūtīgākas, uzlabojot mūsu mijiedarbību vienam ar otru.

Savukārt starptautiskās uzņēmēju, investoru un mentoru apvienības Rockstart startup konkursa uzvarētājs ir uzņēmums CostPocket. Tas piedāvā rēķinu reģistrēšanas sistēmu uzņēmumiem – mobilo lietotni ar integrētu mākoņ-bāzētu grāmatvedības programmatūru, kas palīdz ietaupīt laiku rēķinu savākšanā, digitalizēšanā un atskaišu veidošanā.

Konkursa uzvarētāji iegūs iespēju piedalīties fināla atlases kārtā Eiropas vadošā akceleratora Rockstart programmā Nīderlandē, un būs iespēja pretendēt uz 20 000 eiro naudas balvu, 80 000 eiro netiešo finansējumu par biroja telpu īri un mentoru atbalstu, kā arī vairāk nekā 50 dažādu citu atbalsta rīku, kuru kopējā vērtība ir aptuveni 100 000 eiro.

Rockstart pārstāvis Runs Teils (Rune Theill): “Es vēlos uzteikt visus jaunuzņēmumus, kas piedalījās, jo visi bija paveikuši milzīgu darbu. Biju ļoti pārsteigts par kvalitāti, kādu konkursos parādīja startup uzņēmumi.”

EIT Climate-KIC akcelerators startup pitch konkursā izvērtēja uzņēmumus, kuri ar savu biznesa virzienu izvēlējušies risināt klimata pārmaiņu problēmas, veicinot videi draudzīgu tehnoloģisko risinājumu attīstību. Tajā uzvarēja inLable – zinātnē balstīts startup uzņēmums, kas piedāvā marķēšanas un autentiskuma pārbaudes sistēmu.

Savukārt LU studentu Biznesa inkubatora startup pitch konkursā uzvarēja Latvijas uzņēmums Crypto Police, kuri ir izveidojuši krāpšanas identifikācijas protokolu – daudzlīmeņu verificēšanas algoritmu, kas palīdz aizsargāt lietotājus tiešsaistē.

LIAA konkursā izvēlējās 3 jaunuzņēmumus, kuriem tika dota iespēja prezentēt savu uzņēmumu uz Digital Freedom Festival lielās skatuves. Tie bija Lovat, YoPlayDo and Orocon.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments