Latvijā ir uzsākta pirmo Baltijā pieejamo 8K izšķirtspējas televizoru – Samsung QLED 8K – tirdzniecība. Pateicoties unikālajai QLED 8K tehnoloģijai, tagad arī mājas apstākļos iespējams baudīt filmas un seriālus četras reizes labākā kvalitātē, kādu līdz šim nodrošināja ierastie 4K televizori.

“Samsung attīsta televizoru nozares tendences, piedāvājot premium klases attēla izšķirtspēju. QLED 8K ar iestrādātu mākslīgo intelektu ir televizoru nākotne, un mēs esam lepni, ka varam būt pirmie Baltijā, kas sniedz iespēju iegādāties televizorus, kas maina nākotnes tendences un lietotāja pieredzi,” stāsta Sergejs Kostjučenko, Samsung Electronics Baltics sadzīves tehnikas biznesa direktors Baltijā.

QLED 8K izšķirtspējas televizoriem ir divas reizes vairāk gan vertikālo, gan horizontālo pikseļu nekā 4K ekrāniem, kas līdz šim bija augstākā pieejamā izšķirtspēja. Salīdzinājumam ar ierastākajiem ekrāniem – 8K izšķirtspēja ir četras reizes lielāka par 1080p jeb Full HD un sešas reizes lielāka par 720p jeb HD.

Jaunie QLED 8K televizori attēla kvalitāti uzlabo līdz 8K izšķirtspējai, neraugoties uz to, kāda ir konkrētās filmas vai pārraides sākotnējā izšķirtspēja. Pateicoties AI Upscaling mākslīgā intelekta un Q HDR 8K tehnoloģijām, jebkurš saturs tiks pārveidots 8K izšķirtspējā. Attēls ne tikai kļūst lielāks, bet ar AI Upscaling mākslīgā intelekta palīdzību pikseļi tiek izplesti un pielāgoti attēlam, lai tas būtu izteiksmīgāks un radītu perfektās realitātes sajūtu.

Pat ja lietotājs skatās materiālus tiešsaistē, ar HDMI, USB vai izmanto telefona spoguļošanu (mirroring) uz televizoru, QLED 8K televizoros iestrādātā Direct Full Array Elite tehnoloģija uzlabos krāsu un nodrošinās vienmērīgu ekrāna apgaismošanu, lai attēls būtu košs, dzīvīgs un radītu klātesamības sajūtu.

  • Ar komplektā esošo One Remote tālvadības pulti ir iespējams kontrolēt vairākas mājas ierīces.
  • Ambient Mode funkcija televizoram ļauj eleganti iekļauties istabas interjerā un saplūst ar fonu.
  • Televizoram ir 5 metrus garš un teju neredzams One Invisible Connection optiskais kabelis, kas ļaus ierīci novietot jebkurā telpas vietā un atbrīvos no liekiem vadiem.
  • QLED 8K ir daļa no gudrās ekosistēmas SmartThings, kas lietotājam ļauj televizoru pārvaldīt no sava viedtālruņa un savienot ar citām gudrajām ierīcēm.

Samsung QLED 8K televizori ir pieejami trijos izmēros: 65, 75 un 85 collas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
neJANIS

Un ko ar viņiem darīt? Pieņemu, ka upscaling efekts ir minimāls atšķirībā no cenas pieauguma salīdzinot ar 4K tv.

GGrs

Maz pielietojuma, jau ar 4k saturu grūti atrast. Tajā pašā netflix 4k nav pārāk populārs.

Rolands Paeglis

“Pateicoties unikālajai QLED 8K tehnoloģijai, tagad arī mājas apstākļos iespējams baudīt filmas un seriālus četras reizes labākā kvalitātē, kādu līdz šim nodrošināja ierastie 4K televizori” un pāris rindkopas zemāk: “8K izšķirtspēja ir četras reizes lielāka par 1080p jeb Full HD” – kaut kā nelīmējas kopā.

Bet piekrītu iepriekšējiem komentāriem, pat 4K saturs šobrīd (vismaz Latvijā) ir visai reti sastopams.

Rūdolfs Rancāns

ok, bet ar cik nullēm rakstās cena?

Kristaps Skutelis

Cenas sākas no aptuveni 4000 līdz aptuveni 10000 eiro.

pile

“Salīdzinājumam ar ierastākajiem ekrāniem – 8K izšķirtspēja ir četras reizes lielāka par 1080p jeb Full HD un sešas reizes lielāka par 720p jeb HD.” Vai man vienam šīs šķiet ne pārāk skaidrs? Saskaņā ar LZA vārdnīcu: “Attēla kvalitātes novērtējums, ko izmanto, lai salīdzinātu dažādus videostandartus un printerus. Videostandartos izšķirtspēja nozīmē punktu (pikseļu) skaitu displeja ekrānā. Piemēram, 640×480 pikseļu ekrāns attēla veidošanai ir spējīgs izmantot 640 atsevišķus punktus katrā no 480 rindām vai apmēram 3 miljonus pikseļu” No tā izriet, ka izšķirtspēju uzskatām, kā visu pikseļu laukumu, nevis vienu dimensiju (garumu vai augstumu laukam). Līdz ar to apgalvojums, ka 8K izšķirtspēja… Read more »

digitalk

salīdzina ar vertikālo izšķirtspēju 1080p un 720p. mantojums no analogās TV, lai arī ko LZA tur neiedomātos “definēt”.

x

kāda jēga displejam, kas attēla veidošanai izmanto citu principu, piemērot metodi no aizgājušās ēras?

digitalk

TV ekrāniem mēdz būt dažādi platumi. vertikālā izšķirtspēja ir primārais salīdzināšanas parametrs.