Reklāma

Saskaņotos paziņojumus tagad varēs aizpildīt LTAB mobilajā lietotnē

Jaunākie raksti

Sony SRN-NS7 kakla skaļruņu apskats

Ikgadējā Kursora lasītāju aptaujā daļa norādīja, ka papildu tādām klasiskām ierīcēm, kā viedtālruņi un datori, lasītāji gribētu redzēt arī...

YouTube pārtrauks savu YouTube Originals programmu

Video straumēšanas platforma paziņojusi par plāniem mainīt savu stratēģiju ar speciāla satura veidošanu, kas nozīmē, ka tiks pārtraukta YouTube...

Iespējams, drīzā nākotnē ar sejas maskām varēsim izmērīt savu sirdsdarbību

Nu jau divi gadi būs pagājuši, kopš mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir sejas maskas. Pa šo laiku pētniekiem jau...

Volkswagen un Bosch plāno sadarbību elektroauto bateriju ražošanā

Divi no Vācijas lielākajiem ražojošajiem uzņēmumiem Volkswagen un Bosch parakstījuši sadarbības memorandu, lai izveidotu kopuzņēmumu un ievērojami palielinātu elektroauto...

Apple 2021. gada nogalē atkal bija lielākais viedtālruņu piegādātājs

Pēc salīdzinoši pieticīga viedtālruņu pārdošanas gada, Apple atguvis savas ierastās līderpozīcijas pagājušā gada pēdējā ceturksnī. Analītikas uzņēmums Canalys dalījies ar...

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) apkopotā statistika liecina, ka 15,9% autovadītāju nevadā līdzi saskaņoto paziņojumu, jo ir māņticīgi. Savukārt vēl 20% autovadītāju nezina, kur dabūt saskaņotā paziņojuma veidlapas. Tikai nedaudz vairāk nekā 45% autovadītāju ir pārliecināti, ka to automašīnās vienmēr līdzi ir saskaņotais paziņojums.

Lai atvieglotu autovadītāju ikdienu, LTAB izstrādājis un ieviesis mobilā saskaņotā paziņojuma funkciju aplikācijā LTAB OCTA. Jaunā aplikācijas funkcija ļaus CSNg cietušajiem ātri un ērti fiksēt negadījuma apstākļus, norādīt informāciju par iesaistītajām pusēm, apstiprināt datus un elektroniski nosūtīt tos apdrošinātājiem. Ņemot vērā, ka LTAB OCTA aplikācija piesaistīta LTAB uzturētajai OCTA datubāzei, datu ievade cietušajiem prasīs mazāk laika, jo tie saskaņotā paziņojuma protokolā ielasīsies automātiski. Turklāt aizpildītu saskaņoto paziņojumu abas puses varēs autorizēt ar elektronisko parakstu, un tas būs saistošs ikvienam apdrošinātājam.

“Lai arī kopumā saskaņotā paziņojuma popularitāte pēdējo gadu laikā ir ievērojami palielinājusies (salīdzinājumam 53,5% 2009.gadā un 63,9% šī gada pirmajos 9 mēnešos), tomēr LTAB statistika rāda, ka saskaņoto paziņojumu izmantošanas proporcija Rīgā un citos Latvijas reģionos būtiski atšķiras. Ja Latvijas lielākajās pilsētās ar saskaņotajiem paziņojumiem fiksēto CSNg īpatsvars pārsniedz 70%, tad atsevišķos lauku reģionos, īpaši Latgalē, tas ir 50% un zemāks,” informē LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics.

Jaunā saskaņotā paziņojuma funkcija aplikācijā LTAB OCTA jau pieejama Android ierīcēm un to var lejupielādēt Google Play interneta veikalā bez maksas. Savukārt Apple viedierīču lietotājiem saskaņotā paziņojuma funkcija būs pieejama līdz ar nākamo aplikācijas atjauninājumu Apple Store vietnē. “Aicinām autovadītājus lejupielādēt LTAB OCTA aplikāciju savos viedtālruņos jau tagad, kā arī veikt nepieciešamo autorizāciju, lai iespējamā CSNg brīdī saskaņotais paziņojums būtu pa rokai,” norāda J.Stengrevics.

Kampaņas partneris Bigbank Latvija vadītājs Ģirts Kurmis  norāda: “Mēs kā banka vienmēr cenšamies izglītot klientus par nozarēm, kurās piedāvājam savus pakalpojumus. Tāpēc esam gandarīti, ka piedalāmies kampaņā, kura atklāj jaunu un inovatīvu produktu – elektroniski pieejamu saskaņoto paziņojumu. Arī mēs esam digitāli un cenšamies saviem klientiem maksimāli atvieglot ikdienas darbības, tāpēc ticam, ka jaunais veids, kādā tagad būs pieejams saskaņotais paziņojums, atvieglos daudzu cilvēku ikdienu.”

Kampaņa tiek finansēta no ceļu satiksmes negadījumu novēršanai un profilaksei paredzētajiem līdzekļiem, kurus veido apdrošinātāju veiktās iemaksas no OCTA polisēm.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Andris Rode
21.11.2018 10:34

Nez kā veidots zīmēšanas apgabals, lai uz telefona kaut ko uzzīmētu daudz maz saprotami? Kāds nav patestējis?

As
21.11.2018 10:54

Jā, šitais ir reāli kreisi: preses relīze bez printscreen !
Printscreen nav arī google play!
Palaižot app, prasa otru telefonu, man bija slinkums prasīt kādam vēl palaist app un patestēt ērtību. Visdebīlākais būtu,ka pie CSN abi sāktu lādēt app, tad autorizēties, bakstīties un beigās app pateiktu,ka vēl vajag mobilo e parakstu,kura kādam no iesaistītajiem nav:O!
Kursoram ir uzdevums, notestet,lai mums nav jābakstas;)

itanium
21.11.2018 15:35
Reply to  As

Tieši tā, šoreiz mobilā lietotne tik tiešām nebija nepieciešama. Ja nepiekrītad, tad, protams, padalieties kāpēc.
Normāla, moderna un respnsīva forma webā ir daudz piemērotāks risinājums.

Jēkabs Balodis
21.11.2018 14:37

Kā šī atšķiras no jau esošas aplikācijas?
https://www.e-accident.eu/en/

Lauris Špats
22.11.2018 13:18

O, par šito nemaz nezināju! (un noteikti es neesmu vienīgais)

KKTK
21.11.2018 21:26

Ļoti labi nebūs jāvadā, citādi bērns visas veidlapas sazīmēja garlaicīgos brīžos :)

Xigs
22.11.2018 15:19

maza iespējamība, ka 2. iesaistītajam būs internet banka telefonā un kodu lietotne. parasti visi raustās tās lietas telefonā.. Doma nav slikta, bet kaut kas nav līdz galam izdomāts- personas datu autorizācija(kā minimums B iesaistītjam) ir jābūt citādam. Negribu lauzīt smadzeni, bet šis garām! Cerams izštukos, citādi lieki izkrūsti ~10kluči..

Xigs
22.11.2018 15:28
Reply to  Xigs

Vēl aizmirsu piebilst, ka ar katru papildus sadaļu man apnika- dati par transportlīdzekli ar csdd DB nav sajūgti, iegādāties polisi-nu tak varēja padot jau TL datus uz apdorošinātāju mājas lapām, nevis katram bakstīt numuru, personas kodu, teh-pases datus, noteikti negadījuma fiksēšana ar nebūs vienkārša kā modinātāju uzlikt… Ja jāčikājās ar katu knipsi nu viņu.. App jēga nebija visu vienkāršot, nevis otrādi?

LAN
23.11.2018 18:59
Reply to  Xigs

Un ja vēl kaut kas nocrasho vai arī iztrūkst kādam tehniskās pases informācija vai nevar autorizēties tad ir pavisam jauki. :/

Dainis
15.03.2019 04:45

Aplikācija nav atjauninājumu jau 1,5 gadus. Par ko tas liecina? Vai nu šī apl. ir ģeniāla perfekta, vai arī viss ir tik greizi, ka neviens neredz jēgu ieguldīt darbu attīstībā.

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: