Reklāma

Dots starts otrajam Startup Wise Guys fintech akseleratoram sadarbībā ar Swedbank

Jaunākie raksti

Sensibo Pure viedā gaisa attīrītāja apskats

Parasti netīru, putekļu un putekšņu pilnu gaisu asociējam ar to, kas notiek aiz istabas logiem, bet nevajag piemirst, ka...

“Slack” nāk klajā ar jaunām iespējām, kas uzlabos biznesa komunikāciju attālinātā darba režīmā

Biznesa komunikācijas lietotne "Slack" nākusi klajā ar jaunu funkciju un papildinājusi jau esošās, dodot iespēju uzņēmumiem veiksmīgāk komunicēt hibrīda...

“Tele2” digitālajā attīstībā investējis 1,5 miljonus eiro

Mobilo sakaru operators “Tele2” kopš pandēmijas sākuma digitālajā attīstībā investējis 1,5 milj. eiro. Uzņēmuma dati liecina, ka šobrīd jau...

RTU aicina skolēnus uz Zinātnieku nakts pasākumiem 24. septembrī

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina dažāda vecuma skolēnus 24. septembrī piedalīties Zinātnieku naktī. Epidemioloģisko apstākļu dēļ šogad pasākums notiks...

IKEA jaunais bezvadu lādētājs jebkuru virsmu spēs pārvērst par bezvadu uzlādes punktu

Mēbeļu ražotājs IKEA vairs jau neražo tikai tās, bet savu produktu klāstu papildinājis ar bezvadu lādētāju Sjömärke, kuru būs...

No pirmdienas, 29. oktobra sākas vadošā B2B (bizness – biznesam) akseleratora Startup Wise Guys finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumu akseleratora otrā programma Wise Guys Fintech 2 sadarbībā ar Swedbank. Salīdzinot ar pirmo akseleratoru, jaunuzņēmumu interese par programmu pieaugusi divas reizes – saņemti ap 200 pieteikumu, un sīvā konkurencē izvēlētas 9 spēcīgas komandas, kam dota iespēja trīs mēnešu intensīvā programmā attīstīt savu biznesa ideju. Katra komanda saņems sākotnējo finansējumu līdz 30 000 eiro ar iespēju iegūt papildu investīcijas tālākai attīstībai 200 000 eiro apmērā.

Otrais akselerators pulcē jaunos uzņēmējus no 9 valstīm – Latvijas, Turcijas, Ukrainas, Lielbritānijas, Krievijas, Kazahstānas, Ganas, ASV un Itālijas. Šoreiz, atlasot komandas, paplašinātas fintech robežas – uzņēmumu idejas nav saistītas tikai galvenokārt ar maksājumu jomu, un aptver plašāku nozaru loku, kas vērsts uz finanšu platformu veidošanu. Šī akseleratora dalībnieku idejas saistītas ar plašu nozaru spektru – apdrošināšana, personālvadība un darbaspēks, kreditēšana, regulējums, investīcijas, nekustamais īpašums u.c. Atlasot spēcīgākās komandas, galvenā uzmanība tiek pievērsta biznesa idejas un komandas potenciālam.

Akseleratorā piedalīsies šādas komandas: 1) Partly (Latvija); 2) Lahdes (Latvija); 3) Iklim (Turcija); 4) Paylock (Gana); 5) TradersAlloy (Lielbritānija); 6) talent4gig (ASV un Itālija); 7) Ninja Lender(Ukraina);  8) Firstline.app (Krievija); 9) Credit Click (Kazahstāna).

Akselerācijas programma salīdzināma ar ļoti intensīvu biznesa izglītību. Trīs mēnešu laikā Swedbank inovāciju telpās DoBe, jaunie uzņēmēji ar starptautisku ekspertu un mentoru palīdzību pārskatīs savu biznesa modeli, tehnoloģijas, produkta nepieciešamību tirgū, pārdošanas un mārketinga stratēģiju, kā arī uzsāks tālāka finansējuma piesaisti. Fintech programmā, salīdzinājumā ar Startup Wise Guys B2B programmu, daudz lielāks uzsvars likts uz specifisko regulējumu, likumdošanu, kā arī fintech un finanšu jomās spēcīgu mentoru atlasi. Pagājušajā akseleratora programmā iesaistījās ap 50 mentoriem no Swedbank grupas, kā arī ar jaunajiem uzņēmējiem strādāja tādi starptautiski eksperti, kā Johans Lorencens, kurš vadīja Somijas fintech jaunuzņēmuma Holvi pārdošanu starptautiskajam banku tīklam BBVA.

“Rīga turpina sevi pieteikt kā fintech draudzīga pilsēta, kur augt radošām idejas. Esam priecīgi par iespēju mūsu galvaspilsētā uzņemt jau otro fintech akseleratoru, kas notiks sadarbībā ar Swedbank. Šī būs patiesi starptautiska programma, kas dalībniekiem dod iespēju smelties globālu pieredzi, jo dalībnieki būs pārstāvēti no trīs kontinentiem. Turklāt jauno uzņēmēju biznesa ideju loks ir tiešām plašs – sākot no darījuma konta līdz personālvadībai un nekustamajam īpašumam. Sadarbojoties ar jaunajiem uzņēmējiem fintech jomā, Swedbank paplašina bankas robežas, radot iespēju radīt jaunus un aizraujošos finanšu jomas produktus un pakalpojumus, ko varēs novērtēt mūsu klienti,” saka Reinis Rubenis, Swedbank vadītājs Latvijā.

“Pirmās fintech programmas beidzēji apstiprināja, ka šis mazliet ekstrēmais darba formāts 3 mēnešu garumā noteikti ir palīdzējis virzīties uz priekšu ātrāk un pareizākā virzienā, nekā viņi to spētu izdarīt vieni paši. Priecājamies, ka Rīga kļuva viņiem par tik mīlētu mājvietu, kā arī par lielo aktivitāti no vietējiem mentoriem. Ar interesi Rīgā gaidām otrajai programmai atlasītos starptautiskos startapus, lai redzētu, cik ātra un veiksmīga būs viņu izaugsme šoreiz!” saka Kristobals Alonso (Cristobal Alonso), Startup Wise Guys izpilddirektors.

Jāatzīmē, ka akseleratora programma Wise Guys Fintech sevi pierādījusi kā ļoti veiksmīga, uzrādot labus rādītājus. Trīs jaunuzņēmumi no iepriekšējās akseleratora programmas jau piesaistījuši investīcijas turpmākai attīstībai, to skaitā latviešu HR tehnoloģiju uzņēmums „Motivio” un video verifikācijas uzņēmums „Fully Verified” no Polijas, tāpat vairāki uzņēmumi šobrīd atrodas sarunu procesā par nākotnes investīcijām. Veiksmīgi rezultāti redzami arī uzņēmuma „PayQuin” darbībā, kuru veidotā aplikācija vieglākiem finanšu darījumiem, kas sāka darbu programmas laikā, izmantota, lai veiktu jau vairāk nekā 50 000 darījumu.

Iepazīšanās pasākums ar Wise Guys Fintech 2 – jau 7. novembrī

Swedbank un Startup Wise Guys aicina uz otrā fintech akseleratora programmas Wise Guys Fintech brokastīm 7. novembrī, plkst. 10.00, kur mediju pārstāvjus iepazīstinās ar jaunajiem dalībniekiem un akseleratora norisi. Pasākumā piedalīsies: Šarlote Elsnica (Charlotte Elsnitz), Swedbank vadītāja Baltijā; Reinis Rubenis, Swedbank vadītājs Latvijā un Kristobals Alonso (Cristobal Alonso), Startup Wise Guys izpilddirektors. Pasākums notiks Swedbank inovāciju telpās DoBe (Rīgā, Balasta dambī 15, 5. stāvā).

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma