Vakar tika paziņots, ka IBM ir piekritis iegādāties programmatūras izstrādātāju Red Hat par 34 miljardiem dolāru, IBM pārņems arī visas Red Hat saistības. Red Hat iegāde būs lielākais IBM veiktais darījums uzņēmuma vēsturē.

Ko īsti IBM iegūs? Red Hat iegāde ir mērķēta, lai IBM kļūtu par pasaulē lielāko hibrīdo mākoņdatu servisu piedāvātāju. IBM grasās uzņēmumiem piedāvāt dažādus mākoņdatu servisus.

Red Hat dibināts 1993. gadā, uzņēmums specializējies Linux operētājsistēmās. Red Hat ir lielisks piemērs tam, kā tehnoloģiju uzņēmums ar gana senu vēsturi spējīgs pielāgotiem mūsdienu pieprasītājiem servisiem. IBM ar šo apvienošanos cer konkurēt ar Amazon, Microsoft un citiem gigantiem, kuri piedāvā neskaitāmus pakalpojumus lielajiem uzņēmumiem.

IBM pēdējo piecu gadu laikā zaudējis trešo daļu no uzņēmuma vērtības, kamēr Red Hat spējis audzēt savu akciju vērtību par 170%.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Nett Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Nett
Guest
Nett

Interesanti, kadas izmainjas ieviesis IBM Redhat attiistiibaa? Lai gan mans paregjojums, ka IBM neko nedaris ar redhat programmeetaaju strukturu, bet orientes darbibas sferu ka augstak rakstits rakstaa.