Viens no populārākajiem tiešsaistes datņu uzglabāšanas servisiem Dropbox izziņojis iebūvētu teksta atpazīšanu. Dropbox spēs atpazīt un meklēt skenētu un fotografētu tekstu attēlu datnēs un arī PDF.

Dropbox norāda, ka mākoņdatu servisā tiek uzkrāti aptuveni 20 miljardi fotogrāfiju un PDF dokumentu datņu. 10 līdz 20 procenti no tām ir skenēti dokumenti, kurus var būt ļoti sarežģīti šķirot un pēcāk sameklēt nepieciešamo. Dropbox nodrošina dokumentu pārskatīšanu ar mākslīgā intelekta palīdzību. Šis esot lielākais mākslīgā intelekta eksperiments Dropbox vēsturē, neko tik grandiozu uzņēmums tuvākajā laikā neplāno paveikt.

Pagaidām Dropbox iespēja pārskatīs tikai 10 pirmās lapas PDF datnēs, jo izpētīts, ka cilvēki nemeklē gandrīz nekad to, kas ir tālāk paslēpts dokumentā. Tāpat PDF pārskatīšana ir ļoti sarežģīts un ilgs process, ja to salīdzina ar JPG teksta atpazīšanu.

Šobrīd Dropbox teksta atpazīšana un meklēšana pieejama angļu valodā JPEG, nekustīgos GIF, PNG, TIFF un PDF. Pirmie to saņems Dropbox Business Advanced un Enterprise lietotāji, pēcāk sekos Dropbox Professional abonenti. Dropbox bezmaksas izmantotājiem teksta atpazīšana netiks piedāvāta.

8 komentāri

  1. Kaut kas kursoram nav ar tiem linkiem uz citiem rakstiem! Piemēram uzspiežot uz “Iepazīšanās aplikācijai Tinder ir slepenā versija…” atverās šis:
    400 Bad Request
    Request Header Or Cookie Too Large
    nginx

Ir ko teikt?