Reklāma

LMT pirmo reizi Latvijā demonstrē 5G tīkla darbību

Jaunākie raksti

Apple iPad (2022) apskats – jaunā un dārgā planšetdatoru klasika

Šis 2022. gada rudens nosacīti ir bijis kluss Apple planšetdatoru saimē, kaut arī tika izziņoti divi jauni modeļi, no...

Tesla oficiāli piegādā pirmo Semi kravas auto un atklāj plašākas tehniskās detaļas

Labāk vēlu nekā nekad - tā varam teikt par elektroauto ražotāja Tesla elektrisko kravas auto Semi, kas beidzot devies...

Paziņota Apple Music 2022. gada populārākā dziesma

Gada beigas ir laiks, kad dažādi straumēšanas servisi mēdz publiskot informāciju par vēl tekošā gada populārāko saturu, un to...

Škoda līdz 2026. gadam plāno radīt trīs jaunus elektriskos modeļus

Čehu autoražotājs Škoda oficiālā paziņojumā nupat atkārtoti apstiprinājis savus plānus attīstīt elektroauto, paziņojot, ka līdz 2026. gadam uzņēmums radīs...

Amazon 2021. gadā no reklāmu pārdošanas nopelnījis vairāk nekā no abonēšanas servisiem

Amazon vēsturiski tirgū ienāca kā grāmatu tirgošanas interneta veikals, tad tas kļuva par vienkārši gigantisku interneta veikalu, bet tagad...

Latvijas Mobilais Telefons (LMT) pirmo reizi Latvijā sadarbībā ar tīkla infrastruktūras ražotāju Nokia un tehnoloģiju kompāniju Intel demonstrēja testa 5G tīklu.

Demonstrācija notika Baltijas jūras reģiona 5G Techritory forumā Rīgā, kas Latvijā pulcēja 5G līderus no visas pasaules. Foruma apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar 5G tehnoloģijas ieviešanas priekšrocībām un redzēt kā LMT 5G tīklā datu pārraides ātrums sasniedz līdz par 1,4 Gbps un reakcijas laiks tikai – 4 ms.

LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis norādīja: “LMT tīkls šobrīd ir viens no visefektīvākajiem mobilo datu tīkliem pasaulē. Pateicoties 2G un 3G tīklu ērai Latvijas iedzīvotāji kļuva par visrunātīgākajiem Eiropas valstu vidū. Ar 4G ieņēmām otro vietu pasaulē mobilā interneta patēriņa ziņā. Tagad mēs tieksimies piedāvāt vislabāko 5G mūsu biznesa, valsts un akadēmiskās vides partneriem.”

Markuss Borherts (Markus Borchert), Nokia vecākais viceprezidents Eiropā, teica: “Nokia ir atbalstījusi LMT pakalpojumu attīstību 2G, 3G un pasaules klases 4G pakalpojumu piegādē. Mēs esam uzticīgs inovāciju partneris LMT un turpināsim strādāt, lai nodrošinātu Latvijā nepieciešamo ekosistēmu un inovācijas 5G tīklam un jaunām biznesa iespējām.”

“5G veidos pilnīgi jaunas iespējas uzņēmējdarbībā un dzīves baudīšanā – no iespaidīgas digitālās un plašsaziņas līdzekļu pieredzes mobilo pakalpojumu patērētājiem līdz iekārtu savstarpējās saziņas risinājumiem un īpaši drošām kritiski svarīgām lietojumprogrammām,” teica Džonatans Vuds (Jonathan Wood), Intel vecākais direktors 5G tirgus attīstības jautājumos. “Intel cieši sadarbojas ar Nokia un LMT, lai demonstrētu 5G lietošanas iespējas.”

Nokia nodrošināja 5G risinājumu, kurā ietilpst Nokia AirScale bāzes stacija, 5G aktīvā antena  un 5G datu komutācijas sistēma, kas balstīta uz AirFrame tehnoloģiju. Intel 5G mobilo testu platforma tika izmantota kā gala iekārta, lai nodrošinātu atbilstību 5G specifikācijām.

5G Techritory forumā LMT iepazīstināja arī ar Baltijas Digitālā ceļa iniciatīvu – kooperatīvo inteliģento transporta sistēmu koridoru, kura mērķis ir atbalstīt savienoto transportlīdzekļu attīstību un kooperatīvo braukšanu. Papildus tam LMT prezentēja arī citus tehnoloģiskus jauninājumus, piemēram, sadarbībā ar Rīgas Tehnisko Universitāti izstrādātos dronus, kas aprīkoti ar datorredzes un datordzirdes sensoriem.

LMT piedāvā mobilos pakalpojumus kopš 1992. gada un ir vadošais mobilo sakaru operators Latvijā. Kā inovāciju līderis tirgū, LMT piedāvā pilnu augstākās kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumu spektru. LMT ir gatavs 5G ieviest nākamā gada sākumā tiklīdz būs pieejamas gala iekārtas lietotājiem. LMT aktīvi strādā pie tādu tehnoloģiju attīstīšanas, kuras varētu būt uzlabotas ar 5G tehnoloģiju, piemēram, viedās pilsētas, mobilitāte un savienotās automašīnas, dronu tehnoloģijas, sabiedrības drošība un pat inovācijas kosmosa izpētē u.c.

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma