Tīmeklī klīst baumas, ka jaunais un visai dārgais Apple iPhone XS esot ticis pie pašiņu kameras skaistuma filtra. Ar šādām spēlītēm nodarbojas Huawei un pāris citi ražotāji, bet iPhone šāda neatslēdzama programmatūras nianse nav pieļaujama.

Viens no iPhone XS kameras izstrādātājiem skaidro, ka šoreiz vainojama ir pārāk agresīva attēla trokšņu mazināšana. iPhone XS un iPhone XS Max modeļos pašiņu kamera uzņem vairākas fotogrāfijas, kas tiek apvienotas vienā, tāpat kameras programmatūra izmanto pamatīgu trokšņu samazināšanu, kas arī var novest pie iespaida, ka attēls tiek izskaistināts.

Apvienojot vairākus attēlus, tiek samazināts iegūtā attēla asums, tāpat krīt kontrasts, kas var likt padomāt, ka kameras programmatūra izmanto kādu izskaistinājuma filtru.

Iespējams, Apple kādā no nākamajiem programmatūras laidieniem izlabos šo attēla apstrādes kļūdu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
14 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Nelabojams

Trokšņu noņemšana ar attēlu stakošanu noteikti nav nekāda izskaistināšana. To bieži lieto arī zinātniskajā fotogrāfijā. Modernā astrofotogrāfija bez tā vispār nav iedomājama. Pie tam jāievēro, ka zinātniskajā fotogrāfijā attēla “precizitāte” vairumā gadījumu ir pat ļoti būtiska.

Jukums

Kāda vēl zinātniskā fotogrāfija? Tad sanāk, ka 35 miljonu gaismas gadu attālo galaktikas bildi observatorijā uzņem ar iPhone?

Nelabojams

Protams, nē. Bet izmanto tos pašus attēla apstrādes paņēmienus, kas gala rezultāta PATIESUMAM neskādē nu it nemaz.

anonymous

Selfie kamera tiešām ir ļoti agresīva uz attēla izpludināšanu. Filtra esamības aizdomas tas viss pastiprina, jo tā izpludināšana ir ļoti uzkrītoši redzama tieši plaknēs- vaigi, piere.. savukārt mati tiek atstāti tādi asi un skaidri. Vecajos modeļos viss tāds graudains un neizteiksmīgs, tad šeit atkal ir tāds akcents, kas arī dod to sajūtu, ka ir “skaistumfilts” iekšā.

ProxyFromDeep

Citāts : iPhone šāda neatslēdzama programmatūras nianse nav pieļaujama.

Neesmu pašiņbilžu , ne cienītājs , ne bildētājs . nu labi , pa šiem gadiem gan jau ir kāds pārītis uzbildētas bet manispēc to kameru varētu nebūt vispār . Jebšu pielietojuma praktiskums tuvu 0 .

Bet ! Ja jau reiz iPhone ir tie aparāti kur ir emotikoni un dziedošās kakiņas , tad kāpēc nevarētu būt pavisam nevainīgs pašiņbilžu skaistinātājs ? Eh ? Kas tur nepieļaujams ?

x

Nepieļaujams tādēl, ka tas Tev nav kaut, kāds androids, kurš pēc būtības paredzēts otrās sķiras cilvēkiem!
Esi redzējis Rolls royce ar dīzeli?

ProxyFromDeep

Atvainojiet , Saimniek , ka iztraucēju , Jūs , ar savu neprātīgo komentāu no SMS kredīta līguma apstiprināšanas Premium Iphone iegādei !

Prfdp

Pašam gan jau ferrari ar gāzi un krampi pakaļā:)

LAN

Varbūt Tesla?

Agnis

Labojujms: Androids ir cilvēkiem, kuri ar telefonu grib darīt ko grib, nevis to ko liek darīt Apple. Otrā šķira ir 200-300 eur telefoni.
iPhone jau tāds cacu telefons, tām tieši vajag filtrus.

trrr

Principā, ja klients pasūtīs, tad viņa Rolls Royce arī izgatavos ar dīzeli. :D Stock iPhone arī būtībā ir priekš otrās šķiras, pirmajā šķirā drīzāk būtu Vertu vai kāds speciāli pēc pasūtījuma apdarīts telefons. iPhone drīzāk pārsvarā lieto tie, kas grib, lai sabiedrība viņus uzskata par ievērojamākām personām.
P.S. pats lietoju abus, jo iPhone nav 2 sim atbalsta. :D

Kristaps Skutelis

Te var palasīt tīri labu rakstu par iPhone XS jauno kameru: https://blog.halide.cam/iphone-xs-why-its-a-whole-new-camera-ddf9780d714c

KKTK

Es vairāk uztrauktos par lādēšansa problēmām tiem Rolls Royciem: https://www.youtube.com/watch?v=J_lRJuQtBmc

x

Haha tā jau domāju, ka uzrakstīšu kaut, ko tādu un visi parastie cilvēki metīsies virsū.
Lūk kādēl Jums nav naudas, jo esiet tik paredzami. Katrs, kurš sagribēs Jūs izčakarēs, izdarīs to bez problēmām.

P.s.
Saldajam ēdienam.
Kas Jūs androīdisti tagad skaitates? Zefīriņš, vai čupačupiņš? :D