Amazon radītais Alexa virtuālais asistents ir viens no populārākajiem šādiem risinājumiem visā pasaulē un tā popularitāti uzņēmums plāno vairot ne tikai ar interesantiem partneru līgumiem, bet arī jauniem produktiem. Līdz šim Alexa bija ērti izmantojama ar Echo sērijas viedajiem skaļruņiem. Līdzīgus produktus izstrādā arī Google un Apple. Tomēr Amazon neplāno aprobežoties ar mājās vai birojā novietojamiem skaļruņiem un īpašā pasākumā šonedēļ izziņoja veselu lērumu interesantu produktu. Tos vieno Alexa atbalsts, tātad tie kalpos kā starpnieks ar Amazon pakalpojumiem.

Echo Dot

Pasākumā tika izziņota jaunākā maza izmēra viedā Echo Dot skaļruņa versija. Tagad ierīcei ir noapaļotākas malas un tajā iebūvētais skaļrunis ir par 70% skaļāks par iepriekšējo modeli. Tāpat tas ir rada arī kvalitatīvāku skaņu. Tas spēj savienoties ar citiem Echo skaļruņiem un ierīcēm vai lietotnēm izmantojot Bluetooth bezvadu savienojumu. Amazon saka, ka Echo Dot ir pasaulē pirktākais šāda veida produkts un jaunais Echo Dot pārdošanā nonāks jau oktobrī par aptuveni 50 ASV dolāru cenu.

Echo Sub

Ja meklējam sulīgāku skaņu, bet nevēlamies zaudēt viedās funkcijas, tad var noderēt jaunais Echo Sub produkts. Tas principā ir 100W jaudīgs skaļrunis, kas aprīkots ar 6 collas lielu skaļruni un apvienojumā ar vēl diviem citiem Echo skaļruņiem varam iegūt 2.1 stereo sistēmu. Ierīce maksās 130 dolārus un to jau tagad var iepriekšpasūtīt.

Echo Plus

Amazon arī uzlabojis savu Echo Plus ierīci, kas var tikt uzskatīta par viedās mājas centrāli. Tā spēj savienoties ar dažādām ierīcēm un lietotnēm un vadīt tās pat, ja tai nav pieslēguma internetam. Echo Plus ir iestrādāts arī temperatūras sensors un tādējādi tā var kontrolēt mājas apkures sistēmu. Ierīce būs nopērkama oktobrī un maksās 150 dolārus.

Echo Input

Šo produktu var salīdzināt ar Google radīto Chromecast Audio. Tā ir maza izmēra ierīce, kurā iebūvēts Bluetooth atbalsts, mikrofons un 3.5 mm audio pieslēgvieta. Echo Input var pieslēgt pie skaļruņiem un padot mūziku no mūsu mobilajām ierīcēm vai datora. Produkts būs nopērkams tuvāk gada beigām un maksās 35 dolārus.

Echo Link un Echo Link Amp

No jaunajiem produktiem ir jāpiemin arī Echo Link un Echo Link Amp produkti, kas ir speciāli veidoti pircējiem, kam ir augstākas prasības pret mūzikas kvalitāti. Echo Link Amp ir divu kanālu pastiprinātājs ar digitālo un analogo savienojumu un 60 W jaudu. Echo Link, savukārt, ir ierīce, ko var savienot ar audio sistēmu, lai uz to straumētu augstas izšķirtspējas audio. Echo Link cena būs 200 dolāri, bet Echo Link Amp maksās 300 eiro.

Echo Show

Ja tikai ar skaņu nepietiek un gribas arī smuku bildi, tad Amazon piedāvā viedo displeju Echo Show. Tā ir ierīce, kas aprīkota ar 10 collas lielu skārienjutīgu displeju, skaļruņiem un mikrofonu. Jaunajā Echo Show modelī ir iestrādāti Firefox un Amazon Silk tīmekļa pārlūki, kā arī Skype video zvanu atbalsts un pieeja Vevo mūzikas klipu kolekcijai. Ierīce maksās 230 dolārus.

Fire TV Recast

Šis ir produkts, kas ļauj ierakstīt televīzijas raidījumus mūsu Amazon Fire planšetdatoros, Fire TV, Echo Show un mobilajās ierīcēs. Fire TV Recast komplektā ir iekļauta antena, kas uztver televīziju un ierīci var kontrolēt ar Alexa asistentu. Šo produktu var nopirkt divās versijās. Lētākā 500 GB versija maksā 230 dolārus un varēs vienlaicīgi ierakstīt divus raidījumus un saglabāt līdz 75 stundām HD izšķirtspējas satura. Mazliet dārgākā 280 dolāru versija ļaus ierakstīt līdz 4 raidījumiem vienlaicīgi un saglabāt divas reizes vairāk satura.

Echo Auto

Nepietiek ar to, ka Amazon ir ielauzusies mūsu mājoklī, vajag taču arī sekot katrai mūsu darbībai, kamēr braucam ar auto. Tam ir paredzēts Echo Auto, kas pieslēdzams pie mašīnas multimediju sistēmas un internetam tā pieslēdzas caur mobilo tīklu. Echo Auto var izmantot ceļa norādījumu saņemšanai un to par 50 dolāriem varēs nopirkt tuvāk gada beigām.

Smart Plug

Amazon ir izdomājuši oriģinālu veidu kā kontrolēt dažādas ierīces, kurās nav absolūti nekāda vieduma. Ar Smart Plug viedo rozeti varam attālināti ieslēgt un izslēgt dažādas ierīces. Katrs šāds Smart Plug maksās 25 dolāri.

AmazonBasics Microwave

OK, šis ir interesanti. Amazon ir izstrādājuši viedo AmazonBasics Microwave mikroviļņu krāsni, ko var vadīt ar balsi. Mums gan vajadzēs vēl kādu Amazon ierīci vai Alexa lietotni caur kuru kontrolēt šo mikroviļņu krāsni, taču, kad tas būs sakārtots, varēsim ar balsi palaist dažādas programmas vai pat pasūtīt, piemēram, popkornu, ja tas būs beidzies. Ierīces maksa – 60 dolāri.

Echo Wall Clock

Un noslēdzot daudzo jauno Amazon ierīču klāsta sarakstu, vēlos pieminēt arī 30 dolārus vērto Echo Wall Clock, kas ir savienojams ar Echo skaļruņiem vai citām Alexa ierīcēm/lietotni, lai parādītu dažādus taimerus. Tas tiek darīts ar izgaismotām minūšu iedaļām. Tāpat ierīce prot no interneta saņemt aktuālā laika informāciju.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
20 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Raitis

Latvijā ar balsi vadāmo ierīču izmantošana vēl ir problemātiska. 1) Valoda. Uz latviešu valodu tiik drīz neceriet.

2) Akcents. Pat ja brīvi proti angliski, tā ir problēma, Lai cik perfetkti runātu un būtu liels vārdu krāms, mūsu- baltiešu akcentu viegli pārprasts. Sarunājoties ar Alex, rodas smieklīgi pārpratumi. Bet ja dod balss komandas, par sekām nevari būt pilnīgi drošs

Kristaps Skutelis

Jā, visu saki pareizi. Man nav lielas praktiskas pieredzes ar Alexa, bet Google asistents manu angļu valodu saprot ļoti labi. Vismaz man nav bijušas jūtami daudz situācijas, kad šķērslis kādas funkcijas izpildei bija tieši asistenta nespēja saprast, ko vēlos tam pateikt. Bet jo vairāk ar tiem runāsim, jo labāk tie iemācīsies mūs saprast. Tas ir tikai laika jautājums.

geksis

Mana pieredze ar balss asistentiem apstājās tajā brīdī, kad ne google, ne bixbi, ne cortana nespēja saprast, ka es gribu piezvanīt Aivaram nevis Ivaram. Lai kā censtos, nav izdevies izdomāt, kā “pareizi” izrunāt ši vārdu, lai kāds no viņiem saprastu.

digitalk

sanāk, ka asistenti neatšķir Ei no Ai?

Kristaps Skutelis

Atšķirt ta atšķir vienu no otra, bet tā kā nezina latviešu valodu, tad nesaprot, ka mums šīs skaņas nozīmē kaut ko citu salīdzinot ar angļu valodu.

Madara_Saule

tāpēc vārdi telefongrāmatā jāraksta tā, lai aistents tos izrunātu tāpat, kā mēs. un tas nav reāli.

digitalk

kāds te sakars, ko mums šīs skaņas nozīmē, ja mēs runājam par izrunas adaptāciju english asistentiem?
angliski A izrunājas kā Ei, I kā Ai – asistenti tās neatšķir?

Kristaps Skutelis

Neviens taču neies pārrakstīt telefongrāmatu un nomainīt adreses, lai tikai angliski saprotošais asistentos to saprastu.

geksis

Jāpaprasa Vilim, viņš taisījās savus 160 000+ pārrakstīt ar roku, varbūt manus 200+ arī pie reizes pārrakstīs :)

geksis

un kā tu iedomājies to izrunāt? eiaivars?! starpcitu mēģināts – nesanāk.

Madara_Saule

Gan jau Digitalks Tev visu tūlīt izskaidros, galvenais – nespurojies pretī!

digitalk

digitalk rakstās ar mazo burto.

digitalk

es neko neiedomājos, man arī nav asistentu uz kuriem izmēģināt. uz konkrētu problēmu «nav izdevies izdomāt, kā “pareizi” izrunāt šo vārdu» es uzdevu konkrētu jautājumu.

Skābene

Balss komandas ir forši. Feini ieslēgt navigāciju un pateikt, google ved mani uz Baker street Londonā. Nekādu problēmu, atradīs adresi un aizvedīs! Diemžēl uz “Anykščiai” Lietuvā, tas navigators tevi nekad neaizvedīs, lai cik laba nebūtu tava angļu valodas izruna, jo pats vietvārds nav angļu izcelsmes.

KKTK

Ideja! Varbūt jāraksta vārda uzvāra pirmie burti, ko mēs mācēsim izrunāt angliski un tad vēl kaut kas, piem. ieņemamais amats, specialitāte, nu tā, lai atdalās cilvēki ar vienādiem iniciāļiem.

KKTK

Gribu sienas pulksteni! Jāsaprot tikai, kas viņam vēl vajadzīg, lai funkcionētu.

digitalk

Alexa un Bluetooth?

Jānis

Kam vajag asistentu, kas kārtīgu latvju Jāni pataisa par sievišķīgu Dženisu!?

Dina

Vai ir kāds veids, kā šīs ierīces iegādāties Latvijā?

Kristaps Skutelis

Manuprāt, vieglākais veids ir pasūtot šīs ierīces internetā. Vai nu no paša Amazon vai kādiem servisiem, kas pārsūta pirkumus uz Latviju. Tāpat eksistē kaudze vietējo interneta veikaliņu, kas piedāvā iegādāties Amazon ierīces. Tā vismaz izskatās, ja paplosās pa salidzini.lv. Tiesa, jāsaprot, ka mazo interneta veikaliņu gadījumā var nelolot lielas cerības uz garantiju.