Eiropas Savienība jau daudzus gadus mudinājusi ierīču ražotājus pāriet uz vienotu uzlādes pieslēgvietu standartu. Android viedtālruņiem ir visai vienkārši – vecāki un lētāki modeļi vēl arvien izmanto microUSB (type micro-B), kamēr jaunie modeļi tikuši pie USB Type-C, kas spēj nodrošināt ātrāku uzlādi, un USB Type-C nenākas pieskatīt spraudņa ievietošanas puses.

Visai ticamas baumas norāda, ka arī Apple grasās šogad palēnām pieslieties USB Type-C izmantotājiem ar jaunajiem iPhone modeļiem. Uzreiz nevajag sapriecāties – šī gada iPhone modeļi vēl arvien izmantos Lightning spraudni, bet komplektā iekļautie sienas lādētāji būs pilnībā saderīgi ar USB Type-C standartu. Nevajag piemirst, ka Apple jau šobrīd savos MacBook un MacBook Pro izmanto USB Type-C uzlādes pieslēgvietas.

Apple vēsturiski bijušas problēmas ar ātru viedtālruņu uzlādi. Android lauciņā ir zināma ātro uzlādes standartu sadrumstalotība (Huawei, Qualcomm procesoriem un OnePlus/Oppo ir katram savs ātrās uzlādes standarts), tomēr Android viedtālruņus iespējams lādēt ar līdz pat 40W jaudu. Apple iPhone X izmanto tikai 18W. Baumas norāda, ka Apple grasās atļaut trešo pušu ražotājiem veidot ātrās uzlādes vadus.

Lai arī Apple kustība USB Type-C virzienā nav ātra, tomēr kustība notiek!

Reklāma

9
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PrusljixdigitalkSkābeneKrotow Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
digitalk
Viesis
digitalk

tas ir bēdīgi – atteikties no mehāniskā ziņā pārāka risinājuma, jo pārējā pasaulē pieņēmuši universāli izstrādātu viduvējību.

Krotow
Viesis
Krotow

Par to universāli un mazāka iespēja salaist barošanas spraudni uz īso pret metāliskiem priekšmetiem.

Prusljix
Viesis
Prusljix

Jā un nē. Protams, ka tīri dabas likumiem- Nekas nevar būt loģiskāks par pipsi, ko ieliek caurumā. Bet ja tev mājās ir mazi bērni, tad zināsi, ka šo pipsi ir ļoti viegli nogalināt, ja bērns to ieliek mutē- Tos neaizsargā nekas. Viens mēles pieskāriens un konektori ir melni. C spraudnis no šādām lietām ir daudz aizsargātāks. +Šobrīd Type C ir galavstiesu pārāks gan enerģijas, gan dstu plūsmas ātrumā. Par MagSafe porta zudumu Macbook gan ir žēl…

digitalk
Viesis
digitalk

pag, āboļa ražotie lightning konektora kontakti nav apzeltīti un no siekalām paliek melni? vai tu par vadiem, kas ražoti no chinesium‘a?

Prusljix
Viesis
Prusljix

Es tieši par “zelta” konektoru. Nokopj jau ar pirmo reizi. Tiko parādās melns kāds no astoņiem konektoriem, tā zini, ka vads ir metams. Manējais katru nedēļu pa vadam iznīcina. Un nevar tos viengadniekus nokontrolēt… Un tur nav atšķirība- ķīnietis vai orģināls.

digitalk
Viesis
digitalk

ir jau erzacmagsafe stila kabeļi ar magnētisko savienojumu porta galā. tā ka saglabājas iespēja lietot pilnvērtīgu usb-c, ja nepieciešami video/data, bet pārējā laikā var staigāt ar magnētisku lādētāja kabeli.

Prusljix
Viesis
Prusljix

Nu tas nav viens un tas pats. Funkcija līdzīga, bet estētika…+ Tevi vienmēr var vainot, ka ports nodedzis, jo esi spraudis iekšā trešā ražotāja pričendāļus.

Skābene
Viesis
Skābene

Neviens neatsakās no tehnoloģiski pārāka risinājuma! Drīzāk risinājumam ir ierobežotas attīstības iespējas! Tie paši 18W pret 40W jau par kaut ko liecina!

digitalk
Viesis
digitalk

es jau neteicu, ka tehnoloģiski pārāks :) man patīk mehāniskais risinājums.