Bibliotēkas dažādos veidos cīnās par apmeklētājiem, kuru skaits tehnoloģiju laikmetā samazinās. Arī Latvijā ir gadījies redzēt, ka bibliotēkas no grāmatu krātuvēm mēģina kļūt par stilīgām un tehnoloģiju piepildītām vietām. Vairs nevienu nepārsteigsi ar bibliotēkā izvietotu datoru, 3D printeri vai virtuālās realitātes brillēm. Cits jautājums vai tas reāli palīdz piesaistīt jaunus lasītājus. Bet no otras puses, neko nedarot, nekas arī nenotiks.

Ņujorkas publiskā bibliotēka parāda uzskatāmu piemēru tam, ka šī cīņa par jaunajiem lasītājiem ne tuvu nav beigusies. Proti, bibliotēka savā Instagram kontā Instagram Stories veidā saviem sekotājiem piedāvā lasīt grāmatas. Jā, tieši tā, tajā vietā, kur raugāmies uz mūsu draugu īsajiem video, varēsim palasīt Lūisa Kerola “Alises piedzīvojumus Brīnumzemē” un laika gaitā arī citas grāmatas.

Bibliotēka pat ir padomājusi kā nodrošināt, ka lietotājs paspēj izlasīt visu tekstu pirms video pārlec uz nākamo lapu. Katrā Instagram Story atstāts speciāls laukums, kur uzlikt pirkstu, lai video tiktu nopauzēts. Tāpat bibliotēka savus grāmatu stāstus izceļ Highlight sadaļā, lai tie nepazustu pēc 24 stundām. Malači!

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Ralfs

Kāpēc paēdušam bruņurupucim pūlas iebarot zelta stieni.?