NEC ir parādījis 2020. gada Vasaras Olimpiskajām spēlēm paredzētu sejas atpazīšanas sistēmu. Tā tiks ļoti plaši izmantot spēļu norises vietās un olimpiskajā ciematā. Sejas atpazīšanas sistēmai nāksies analizēt vismaz 300 000 cilvēku sejas – atlētu, brīvprātīgo, žurnālistu un apkalpojošā personāla.

NEC izstrādātā sejas atpazīšanas sistēma darbojas kopā ar mākslīgā intelekta paveidu, ko ražotājs dēvē par NeoFace. NEC apgalvo, ka jaunā sejas atpazīšanas sistēma šobrīd uzskatāma par labāko pasaulē, spriežot pēc dažādiem testiem. Ātra atlētu un apkalpojošā personāla atpazīšana nepieciešama, jo Tokijas Olimpiskās spēles notiks vairākās vietās, nevis vienā lielā Olimpisko spēļu parkā. Attiecīgi identifikācija radīs būtiski lielāku noslodzi, kas tiks nodota tehnoloģijām. NEC izstrādātā sistēma darbosies visos 43 Tokijas olimpisko spēļu objektos.

Reklāma

Sagaidāms, ka Tokijas Olimpisko spēļu norises laikā būs augstākās gaisa temperatūras Olimpisko spēļu vēsturē. NEC izstrādātā sejas atpazīšanas sistēma nodrošinās mazākas rindas pie ieejas vārtiem, tādējādi pasargājot atlētus no pārkaršanas. Vienlaikus tiek uzsvērts, ka jaunā NEC sejas atpazīšanas sistēma spēs sadarboties ar dažāda garuma cilvēkiem, kas arī ir ļoti būtiski dažādu atlētu identificēšanai. Basketbolistu augumi pamatīgi atšķiras no mākslas vingrotājām. Amerikāņu atlēte, divu zelta medaļu ieguvēja, Simone Biles 2016. gada Rio spēlēs bija tikai 1.42 metrus gara.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Olgerts Pallo

Krieviem tādas stāv katrā metro un dzelzceļa stacijā.Viss futbola čempionāts tika ar šādu sistēmu kontrolēts.Šeit tiek pasniegts,kā baigais jaunums