Apple, veidojot savu jubilejas modeli, izvirzīja ambiciozu mērķi – radīt tālruni, kuram ekrāns ir pa visu priekšu. Šī brīža tehnoloģiskais progress neļauj visus putekļus paslaucīt zem ekrāna paklāja, tas rezultējās ar daudz aprunāto ekrāna izgrauzumu augšdaļā. Šī gada sākumā Ķīnas uzņēmums Vivo iepazīstināja pasauli ar atceļotāju no nākotnes, jeb Vivo Apex, kas nu jūnijā no koncepttālruņa pārtapis reāli nopērkamā mantā – Vivo Nex. Tad nu šajā rakstā par ķīniešu spēju apdzīt ābolu bez izgrauzumiem arī pacepšos.

Pirmie paspēja Vivo

Latvijā no BBK Electronics giganta esam pazīstami vien ar OnePlus karognesēju slepkavām, taču tieši Vivo un Oppo, kas arī ir šī tehnogiganta uzņēmumi, ir izdevies radīt futuristiskus tālruņus, kuru ekrāni procentuāli pagaidām aizņem visvairāk priekšējo virsmu. Viss sākās šī gada sākumā starptautiskajā mobilo tehnoloģiju izstādē MWC 2018, kur Vivo prezentēja Vivo Apex. Tālrunis pārsteidza ar trim lietām: ekrānu, kam 3 malas sasniedz korpusa malas(apakšā ir neliels zodiņš); displejā iebūvētu pirkstu nospiedumu lasītāju, kas aizņem pusi no ekrāna un motorizētu pašiņu kameru, kas izbrauc no korpusa.

Šomēness pirmizrādi piedzīvoja Vivo Nex S un A modeļi, kam ir vienādi ekrāni, korpusi, bet atšķirīgi procesori un pirkstu nospiedumu lasītāju novietojumi līdz ar to arī cena. Komerciālo modeļu atšķirības no Apex ir dizains, kas ir daudz noapaļotāks un līdz ar to arī līdzīgāks vairumam šī brīža flagmaņiem. Ekrāna pirkstu nospieduma lasītājs arī krietni sarucis līdz konkrētai vietai, kur novietot pirkstu. Subjektīvu apsvērumu dēļ uzskatu, ka Apex kantainākais dizains ir daudz elegantāks, bet tas ir vecais jautājums par kleitu vai meitu.

Ķīnietis, kas pārlec €1000 latiņai

Pirms rakstīt par otru futūristisko ķīnieti – Oppo Find X, neliels ieskats vēsturē. Oppo nav plaši izplatīts flagmaņu ražotājs. Find sērijas tālruņus, kas ir Oppo flagmaņi, firma izlaiž tikai brīžos, kad tas ir izdevīgi. Piemēram, Find 5 bija viens no pirmajiem tālruņiem pasaulē ar Full HD ekrānu, bet patiesībā šis modelis uzskatāms par iesildīšanās mēģinājumu ķīniešu uzvaras gājienam rietumu virzienā – OnePlus, jo pirmais OnePlus modelis balstīts tieši uz Find 5. Arī jaunais Find X ir vairāk stratēģisks solis. Tā kā firma plāno paplašināt tirgu, ienākot Eiropā un vēlāk ASV, tālrunis tika prezentēts Parīzē, ļoti eiropeiskā veidā, lai nekādi neasociētos ar ķīniešu lētumu. Tā kā Oppo vislielāko peļņu dod tieši nedaudz sardārdzināti midreindžeri, domāju, ka šis ir tikai solis, lai parādītu, ka ar mums ir vērts rēķināties.

Pats Oppo Find X, ir gājis vēl tālāk ekrāna un korpusa attiecībā kā Vivo un pat piedāvājis noliektās ekrāna malas. Tālrunis lepni atteicies no pirkstu nospiedumu lasītāja, priekšroku dodot FaceID tehnoloģijai, kas esot pat drošāka par iPhone. Nez, kur es to būtu redzējis. Gan priekšējās, gan aizmugurējās kameras atrodas uz mehāniskas platformas zem ekrāna, korpusa augšpusē. Vizuāli protams izskatās stilīgi, ka katru reizi, lai atpazītu seju, no telefona izlien mehāniska galva, taču praksē mani māc nelielas šaubas, par mehānisma ilgtspēju. Oppo gan sola, ka mehānisms spēs pārdzīvot vairāk kā 150 000 reižu.

Prieks un raizes

Ar lielu prieku vēroju tālruņus, kam izdevies uzstādīt ekrāna un korpusa attiecības rekordu, pat iztiekot bez izgrauzumiem. Diemžēl jāsaka, ka šāda nākotne liek aizdomāties par telefonu dizaina norietu, jo, ieviešot 100% ekrānus, tālruņa priekšā, tie visi kļūs vienādi. Un jau tagad var redzēt cik grūti ražotājiem iet, lai aizmugures padarītu kaut cik atšķirīgas, un lai nepaslīdētu zīmulis, kopējot jau esošus produktus. Jāteic, ka nākotnes vēstneši nāk ne bez kompromisiem. Abiem aizmugure veidota no stikla, bet neviens nav saņēmis bezvadu uzlādi. Mehāniskās daļas liedz tiem piešķirt IP mitruma un putekļdrošības sertifikātu. Lai cik tīrīgs es arī būtu, vienmēr kabatas stūrī uz dzīvi apmetas kāds smilšu grauds, bail pat iedomāties, ko tas varētu nodarīt mehānismam. Diemžēl video apskatos norādīts arī viduvējs kameras sniegums. Man racionālāka izvēle šķistu Vivo Nex S, jo tā visas kameras nav liktas uz mehānisma kārts, tam ir pirkstu nospiedumu lasītājs, ir ietilpīgāks akumulators un cena nav uzlēkusi kosmosā kā Oppo gadījumā. Tiesa gan Eiropā tikšot piedāvāts vienīgi Oppo Find X. Maz ticams, ka es izvēlētos tālruni, bez mitruma drošības, ar viduvēju kameru, bez bezvadu lādēšanas iespējas, bet ar plīstošu stikla korpusu, futūristisku dizainu un psiholoģiski nesagremojamo štukas cenu kategoriju. Laiks rādīs vai šāda veida mārketings ļaus Oppo izvērsties rietumos.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

doma jau pareiza, lielāki un un vairāk uzpasējami ekrāni virza tirdzniecību.
tagad klāt nāks gemors ar izbraucošajām daļām (kuras darbosies, bet līdz brīdim tad tur sakrāsies putekļi/smiltis) – atceramies kompaktkameras ar motorizētām zibspuldzēm/objektīviem, kas lieliski darbojas ar lielu sargāšanu. un tad jau zūd jēga no telefona, ja tas jāsargā kā jaunavība.

Jurģis Spulenieks

Jā, piekrītu, turklāt Oppo gadījumā,nav iespējams uzlikt keisu,kas aptvertu visu korpusu, turklāt par to prasa €1000, pagaidām šī izskatās pēc pašmērķīgas inovācijas,lai pievērstu uzmanību un varētu pārdot savus vidējās klases telefonus

x

normāli projektētas un ražotas lietas ikdienai ir izmantojamas bez palīglīdzekļiem.
turklāt, telefons ir lieta, ko izmanto visur – tātad, to ir jāvar izmantot ikdienā bez vāciņiem.

cita lieta – īpašām vajadzībām paredzētas lietas. piem. šujamadatas, peldbrilles vai mūzikas instrumenti.

Skābene

Kaut kā nav redzēts, ka dāmas savām Džimmija Čū kurpītēm lietus laikā apsietu maksimas maisiņus, lai nesamirkst! Bet pretīgu bamperi uzlikt 1000 eur vērtam telefonam nav problēmu! Ubagu domāšana!

Krotow

Dāmas savām Džimmija Čū kurpītēm lietus laikā parasti vizinās ar leksusiem u.tml. Tāpēc vajadzība pēc maisiņiem kaut kā nav. Bet nopirkt 1000 EUR vērtu telefonu kredītā grib katrs palīgstrādnieks :P

Puika

Smukas trubas bez apmalēm. Man patīk. Par keisiem piekrītu. Nevajadzētu lietot. Es arī neizmantoju savām trubām ne keisus, ne aizargstiklus.

azad

Man ar nepatīk keisi, bet ja gadās nomest zemē, tad iespējams tas keis var paglābt no zirnekļa. Tādam kas iet tik un ņem jaunu un var to atļauties, tādam jau vienalga, bet mazliet reālāk domājošajiem tas keis var palīdzēt.
Turklāt jaunie telefoni ir no stikla, noliec uz krēsla lādēties un tik dzirdi ka nokrīt zemē. Un nav svarīgi vai līdzena vai nelīdzena virsma, tāpat noslīd!

Skābene

Priekš tiem, kam neveikli pirksti ir domāti CAT vai Doogees60 un tamlīdzīgi telefoni! Nevajag keisu, pats telefons jau ir kā tanks.

azad

Nevajag pārspīlēt, telefona nokrišana nav ikdienišķa lieta, bet tas liktenīgais kritiens ir tikai viens un negaidīts!

Puika

Man nav vienalga, jo trubas tomēr ir baigi dārgas.
Par stiklu piekrītu – patiešām izteikti slidens materiāls. Kopš janvāra sākuma man kādas piecdesmit (nepārspīlējot) reizes telefons ir lidojis. Tāpēc, ka nav pierasts, ka tā slīd.
Es arī agrāk domāju, ka stikls ir trausls materiāls telefonam. Biju saskatījies šausmu video par “zirnekļiem” uz telefona aizmugures. Bet ir pietiekoši izturīgas stikla trubas. Esmu nedaudz par to patīkami pārsteigts.

Skābene

Vispār jau tīri interesanti ķīnieši!