Google tikko izlaidusi jaunu lietotni podraižu (podraidu???) baudīšanai. Ja pirmais teikums šķiet aizdomīgs, laikam būtu jāatzīmē, ka latviešu valodā šo parādību dēvē arī par aplādi, angliski – podcast.

Google Podcasts lietotne aizvieto Google Play Music ietverto aplāžu klausīšanās iespēju, bet te būtu jāatzīmē, ka Google pati vēl 2012. gadā nogalināja Google Listen, kas arī piedāvāja tieši tās pašas iespējas. Heh, iespējams, Google mums arī RSS lasītāju kādreiz atgriezīs…

Podraides Latvijā ir nepopulāras, ik pa laikam izskan aicinājums Kursora komandai veidot šāda veida saturu. Skatīsimies uz šo reālistiski – nebūs.

Apple iOS operētājsistēmai Google Podcasts nepienāksies.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kartupelis3

iOS sistēmai nemaz nevajag – tā ir viena no, manuprāt, Android kauna lietām – iOS podcast perfekti strādāja jau no 2006 gada.. Android bija jāpaļaujas uz citām app, kuras strādāja viena sliktāk par otru. šobrīd ir saradušās pāris lietojamas app, pat Šprotify sākuši piedāvād podcast, tā ka nedaudz pa vēlu, bet ok, pamēģināsim.. Jā, LV Podcast nav aizgājuši.. Es gan piem. esmu piesekojis pieci.lv domnīcai. Trāpīt pa radio man liekas, raidījumam ir praktiski neiespējams. Podcast LV valodā labs risinājums, ja jābrauc piem auto ar bērniem – vismaz kaut kas jēgpilnāks skan, un iespējams šis tas pat viņiem aizķeras. Priekš testēšanas,… Read more »

Aigars Dzerviniks

Baidos, ka arī latviešu valodā normāli ļaudis tos dēvē par podkāstiem 😄 Kāpēc mocīt valodu, ja ir pilnīgi pieņemams un daudz vieglāk izrunājams svešvārds, ko lietot?

Lai nu kā, gribētos apskatīties kaut kādus analītikas datus, kas liecina, ka pie mums šada veida saturs nav aktuāls. Nestrīdos, bet kaut kā šķiet, ka pieprasījums tomēr būtu. Cilvēki pie mums šajā lauciņā vienkārši neko kvalitatīvu neveido.

Man pašam jau ir izveidojies pieklājīgs saraksts ar podkāstiem, kam ikdienā sekoju līdzi. Ja kvalitatīvi uztaisīts, tas, manuprāt, ir ļoti labs informācijas avots. Es pat teiktu, ka bieži vien labāks par blogiem, nemaz nerunājot par ziņu portāliem.

Klāvs

Jēgu tādai aplikācijai neredzu, parasti šādu saturu, raidījumu ierakstus uzlieku fonā esot pie pc, radio stacijām ir savi arhīvi, tāpat arī paklausos soundcloudā Zoopastu, ko Kristaps interesantu stāstījis. Šaurs interešu loks un interesants liekas tikai vietējais saturs LV valodā. Priekš Kursora ar Zoopastu ir pietiekami, ir interesanti paklausīties, kaut kas garāks, jau liktos garlaicīgs, maksimums divi tādi raidījumi nedēļa.

digitalk

labs termins latviski – p(u)odraides, bet vairāk atbilst tam, ko rāda TV ;)comment image

Krotow

Latviešu valodā šim terminam prasās pilnīgi citu nosaukumu. Jo pēc nosaukuma sanāk kaut kas nepieklājīgs.