Traki laiki pienākuši! Daži prātvēderi ir izpīpējuši, ka spilgtie un mirdzošie viedtālruņi drastiski novērš uzmanību no apkārt notiekošās dzīves un cilvēkiem. Tad nu apsēdās puiši kādā Vācijas krodziņā pie alus kausiem un sāka štukot – a davai uztaisām tālruni ar melnbaltu ekrānu! Un nevis kaut kādu štruntu ar mazu ekrānu vai podziņām ar kuru var tikai piezvanīt un nosūtīt sms. Nē – taisām pavisam īstu viedtālruni, ar vismodernāko procesoru, pēdējo Android operētājsistēmu un citiem top parametriem! Alumīnija rāmis? Ko niekus – ņemam cinka sakausējumu! (Tak ne par velti cinku izmanto zārku ražošanā.) Ieslēdzam fantāzijas lidojumu – pilnībā pārtaisīta Android saskarne, kas varētu jo īpaši iet pie sirds Windows phone flīžu cienītājiem, monohroms ekrāns melnbaltās fotogrāfijas cienītājiem (sorrī puiši, Leica jau pārdevusies citiem). Un tagad tik savācam startapa naudiņu ar pūļa finansējuma metodi, sapakojam metāliska paskata plastmasas maisos un voila! Pasūtījāt?

Kamēr Blloc telefonam vēl tiek vākta naudiņa, mazliet piezemējamies un apdomājam: vislielākais ieguvums no melnbalta ekrāna būtu tad, ja tas būtu e-ink ekrāns. Šāda ierīce mierīgi nodzīvotu nedēļu ar diezgan viduvējo 3000 mAh bateriju. Bet nē – ekrāns ir pavisam ikdienišķs LCD IPS, kuru var padarīt krāsainu pieskaroties pirkstu nospiedumu sensoram tālruņa aizmugurē. Puiši laikam ir iepazinušies ar Yota phone ne pārāk spožo vēsturi. Arī kamera spēj uzņemt gluži ikdienišķā režīmā, jo aprīkota ar modernu Sony sensoru.

Vismaz viena laba ziņa – pretēji vairumam startapu, šie puiši uzreiz ar lāpstām pie zvaigžņu raušanas neķerās – tālruņa cena uzlikta pieklājīga – ap 360 eiro. No otras puses – aizdomīgu dara fakts, ka pat Ķīnas interneta bodēs neko ļoti sakarīgu ar TOP parametriem šādā cenu kategorijā neatrast…

Te būtu lieki piebilst, ka šādi projekti ir ļoti slidens pasākums: pat Google pamatlicējam Endijam Rubīnam ar visām miljonu investīcijām nesokas ar Essential phone attīstīšanu…

Bet nu cepums, protams, par drosmi! Kā eksperiments, kā variācija par tēmu – gribētu redzēt īpašu melnbalto režīmu jebkurā tālrunī. Ja tā aizdomājās – vai nepieciešams tas superkošais amoled ekrāns, lai pačatotu Whatsappā?

21 komentāri

 1. “Ja tā aizdomājās – vai nepieciešams tas superkošais amoled ekrāns, lai pačatotu Whatsappā?”

  Es teiktu, ka Amoled ekrānam tieši melnbaltā izpildījumā ir potenciāls pavilkt garumā baterijas darbību! Es labprāt izmantotu Note8 melnbaltajā režīmā (taupīgajā režīmā) bet neatslēdzot visus servisus, kā tas aparāts to dara tagad.

 2. Pie “Bet nē – ekrāns ir pavisam ikdienišķs LCD IPS” mana sajūsma saplaka kā vecs pīrādziņš. Turpinu sapņot, ka kāds izdomās šitādu ar e-ink (krāsainu) ekrānu..

  • e-ink ekrānam, pat melnbaltam ir ļoti štruntīgi ar video atskaņošanu. Tad jau sanāktu pārāk gīkisks izstrādājums…

    • Es arī, bet tas pamatīgi sašaurinātu pircēju loku. Jo mazāka tirāža, jo augstāka cena. Bet nu es tiešām gaidu, vai šiem puišiem sanāks delivery.

 3. melnbalts UI nav tik vienkārši kā izskatās. uztaisām excelī grafiku krāsās, nokonvertējam to grafiskā redaktorā monohromu un…izskatās daudz sliktāk (toņu atšķiršana), nekā ja taisa monohromu grafiku jau excelī. sīkās bildītes watsapā lielā mērā saskatāmas dēļ krāsām, tāpēc būtiski ir tas, cik kvalitatīvi ui tiek pārveidots uz monohromo – lai varētu izšķirt nianses un nebūtu wtf sajūtas.

 4. Nu šis būtu telefons kuru es vēlētos. Ideāls darba aparāts, lai izlasītu epastu, apskatītos jaunumus un uzrakstītu sievai lai taisa ēst. Nekādu “Distraction” un liekas 9gag un Imgur atvēršanas un aizvēršanas.

  • Jā, labs jautājums. Varbūt redz iespēju savākt piķi un novest lietu līdz bankrotam? Tipa, piedodiet, nesanāca?

 5. ap 360 eiro […] pat Ķīnas interneta bodēs neko ļoti sakarīgu ar TOP parametriem neatrast — vairāk nekā dīvaini par TOP parametru saukt Helio P23 proci, kas iebāzts Bllocā. man no Ķīnas Snapdragon 820 ar 4/64 (kurš viegli atspārda P23) izmaksāja 250 ar muitu un pvn.

 6. Esmu lietojis parasto datoru ar melnbalto, medicīnisko, monitoru. Ir ļoti dīvaini, un, vismaz uz win XP, daudzas lietas grūti atšķirt. Nedomāju, ka kāds būs ilgā sajūsmā krāsu pasaulē skatīt melnbaltu.

Ir ko teikt?