Skype ir degradējies, Google Hangouts gandrīz neviens neizmanto. Protams, pastāv visādas citas iespējas veidot konferences zvanus vai pat vienkāršus videozvanus, bet Apple FaceTime ērtības pārspējis nav vēl neviens.

Apple FaceTime drīz atbalstīs līdz 32 cilvēku saziņu. Bet tikai tiem, kuri izmanto Apple ierīces – Mac datorus un iPhone.

2010. gada 7. jūnijā WWDC norises laikā uz skatuves kāpa Stīvs Džobss, viņš solīja padarīt Apple FaceTime par atvērtu industrijas standartu, piedāvājot to izmantot visiem interesentiem visās ierīcēs.

Diemžēl šis solījums tā arī pagaisis ikdienas steigā un skrējienā. Un Apple vēlmē ar slēgtu FaceTime un iMessages ekosistēmu vilināt savos nagos arvien jaunus patērētājus. Tiek pieļauts, ka Apple nevēlas bez maksas citām operētājsistēmām uzturēt FaceTime serveru jaudas – nāktos prasīt abonēšanas maksas.

35 komentāri

 1. skype ir degradējies, un tomēr to izmanto lērums cilvēku…īpaši tie, kas komunikācijas pārcēluši no pc uz mob. iekārtām. instalē jaunās versijas un darbina. bet izmanto arī telefonos. tāda nu tā degradācija.

  • Smejies? Skype sen neviens vairs neizmanto, par uz pc tā vietā lieto watsup.

   P.S. Ja vien neesi terorists :)

   • bij domāts – nav pārcēluši

    bet “sen neviens vairs neizmanto” – tas ir vispārinājums, joprojām izmanto gan home gan bus lietotāji, bet es vairāk par 14+ auditoriju. bērni un jaunieši, nudien neizmanto.

   • Tad jau visi biznesam domātie konti (klientu atbalsts utt.) arī skaitās teroristu perēkļi :) WhatsApp piesaiste konkrētam telefona aparātam ir pluss, taču arī mīnuss, kad vajag publisku-privātu dzelzim nepiesaistītu pļāpu kontu. Tāpēc Skype joprojām nevaid miris.

  • Ha, ha, Face time ir tik foršs, ka visi iphone lietotāji, ko es pazīstu ikdienas saziņai pārsvarā izmanto Whatsapp. :D

   • Es domāju, ka tas vairāk ir saistīts ar to, ka mūsu pusē cilvēki principā vairāk lieto WhatsApp (mazāks iPhone lietotāju īpatsvars). Ar mesendžeriem ir tā, ka tu lieto to, ko lieto tavi draugi un paziņas nevis to, ko gribētu lietot pats.

    • Nu Gemius dati rāda, ka mums ir milzīgs iPhone lietotāju skaits. Domāju, ka cilvēki grib izmantot vienu saziņas rīku: pat ja 90% būtu aifonistu, tik un tā izmantotu Whatsapp saziņai ar minoritātēm.Tāpēc jau tie native servisi neiedzīvojās, jo ir drusku iedomīgi, gan apple gan google domā, ka zina, kā ir labāk, bet tikmēr whatsapp uztaisa risinājumu, kas pieņemams visiem bez jebkādiem ierobežojumiem. man jau liekās, ka microsoft ar skype tajās pašās iedomības auzās.

    • Interesanta gan parasti tā loģika. Vai tad nesanāk tā, ka es tam savam draugam arī esmu draugs un viņš lieto to, ko lietoju es?

    • Nu bet tas draugs ar androīda tālruni nevar uzinstalēto to pašu, ko tu uz aifona. Par to jau šis raksts!

    • Jā, dažādas ekosistēmas nedaudz nosaka lietojamo produktu klāstu, tas tiesa. Te par citu runa. Parasti kāda izvēli pamato ar viņa draugu izvēli. Bet kāpēc ne otrādi? Tak vienmēr kāds būs pirmais. Kādreiz visi lietoja GoogleTalk. Tad parādījās pirmais, kurš lietoja WhatsApp. Tad toreiz arī varēja teikt, ka ko tu te māžojies, tev jālieto to, ko lieto tavi draugi – GoogleTalk. Realitātē gan sanāca otrādi, visi pavilkās uz WhatsApp. Vispārpieņemtais apgalvojums apgāzts. Cilvēki lieto to, kas viņiem ir ērti, nevis to ko lieto draugi. Draugs var lietot kaut pasta baložus, bet es palikšu pie tā, ko uzskatu par ērtāku.

    • viena maza atruna – izvēlētajam risinājumam ir jābūt pieejamiem visiem (visām platformām) – tad var sākt runāt par izvēli. Tu vari gribēt cik gribi, bet ja es nevaru uzinstalēt to, ko gribi Tu, tad Tev nāksies piekāpties. Lai cik, šajā gadījumā būtu labs Facetime, tas ir pieejams vien +/- 15% planētas iedzīvotāju.

    • Jā, par šo piekrītu, jau teicu. Man nav daudzi paziņas ar apple produktiem, tāpēc vieglāk ar izvēli gan viņiem gan man. Whatsapp ir universāls tā, ka tur ekosistēma neiegrožo.

    • Kas bija Google Talk? Būšu palaidusi garām. Man pazīstamākā evolūcija – sms, skype, whatsapp.

 2. Šodien sanāca notestēt kārtējo Android flagmani – kaķi kopētāju. Secinājums kā jau ierasts – iOS un līdz ar to iPhone ieliek jebkurai Android trubai vienmēr + visur kā tādam pēdējam Rīgas pagasta nabagam:).

  Eju dzert ar pacaniem alu!

  • Katram savs protams aifons lido telefongrāmatā, epastos. BET. Redzēju cilvēkus, kas meta dusmās aifonu krūmos, jo aukstākā laikā atkal ir izslēdzies pēc 5 uzņēmtām sniega bildēm. Aizvakar braucām ar ričukiem tā tālāk – aifons ar it kā taupības režīmu lietojot tikai Strava pēc 2h-2h30 ir 50%, nīstais andrītis ar vecu flagmani to pašu Strava un ANT+ pulsu – 94%. Es pat negribu zināt cik pērtiķus aifons var parādīt dzērumā :D

  • Man jau šķiet, ka IPhone jau sen nevienam neko nevar ielikt, pat bildēšanā pakāš kaut kādam tur Huawei, par ko vispār var būt runa? Asistents tam iphon glups kā zābaks, kā sacīt jāsaka, latviski vispār neko nerubī. Visiem lādētāju galiem nolobās izolācija, beigās pēc bomža izskatās. Un tā gadu no gada. Kam tu ar tādu vari ielikt? :)

   • Ieliek, ieliek iPhone tavam mīļajam jebkuram Androīdam pilnīgi visās jomās. Kā tādam primitīvam atkritumam!

    • Pirms tiem pašiem 8 gadiem iphone varbūt kādam ‘ielika’… mūsdienās parasts viedtālrunis ar savu brendingu un opertājsistēmu. jo gan Apple gan samsung gan Huawei gan visi citi pārējās fimas var nopirkt bezjēdzīgu pārcenotu spēļmantiņu 1000+€ vērtībā.

     Ja cilvēkam patīk lai lieto…. neuzskatu ka kkādi android vs ios flame wari ir kas gudrs mūsdienā….

    • Izskatās, ka tava dzīve griežas tikai par un ap Iphone!
     A man kaut kā pajāt kas tev tur sāp! :D

    • cilvēka dzīve griežās ap polšiem. Un jo tukšāka pudele, jo lielāka vēlme paprovocēt miermīlīgos kursora lasītājus. Un jo vairāk pudeļu, jo no lielāka augstuma krītošs aifons neplīst. Pēdējā versija – divi polši un no 6 metriem uz betona – un ne skrambiņas!!!

 3. Kristap, paldies, ka mani neesi nobanojis pēc mūsu pēdējās virtuālās saķeršanās. Bet gan jau arī Tu ar laiku sapratīsi iOS neapstrīdamo dominanci pār Android trubām! Turpināšu citreiz diskusiju, jo alus + futene = svarīgākais dzīvē. Nebūs laika Tev, Kristap atbildēt!

 4. iPhone lietoju gan ilgi, bet ne reizi neesmu izmantojis Facetime. Tam kalpo Whatsapp un vēl labāk (kvalitatīvāk) FB Messenger lietotnes.

  • kā reiz šodien apjautājos pāris paziņām, rūdītiem aifonistiem: neviens to neizmanto; nekad nav izmantojis un attieksme drīzāk ir “whaaat”?

   bet ja nopietnis, aiz kam Tev FB mesendžeris liekas kvalitatīvāks par wacapu?

Ir ko teikt?