Toyota tikko paziņojusi, ka tiek apturēti visi pašbraucošu automašīnu izmēģinājumi uz koplietošanas ceļiem. Paziņojums izskanējis pēc ceļu satiksmes negadījuma, kurā Uber pašbraucošā automašīna Arizonā nedēļas nogalē notrieca un nogalināja sievieti.

Uber pašbraucošās automašīnas negadījums ir pirmā reize, kad šādas tehnoloģijas būtu saistāmas ar cilvēka nāvi. Toyota apturējusi pašbraucošu automašīnu izmēģinājumus, lai noskaidrotu, kā ziņa par Uber neveiksmi ietekmēs Toyota pašbraucošu automašīnu testa šoferus. Toyota izmēģināja pašbraucošu automašīnu tehnoloģijas Mičiganā un Kalifornijā.

Uber pašbraucošās automašīnas ceļu satiksmes negadījums vēl arvien tiek izmeklēts. Pagaidām viss norāda uz to, ka Uber un pašbraucošās automašīnu tehnoloģijas nebūtu tieši vainojamas cilvēka nāvē. Iepriekš Uber bija noslēdzis vienošanos ar Toyota par sadarbību pašbraucošu automašīnu tehnoloģijās, bet šobrīd nav skaidrs, kā notikumi pēc negadījuma attīstīsies.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
18 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Tesla

Noteikti pats izlecis no krūmiem, kur vairs ne mašīna, ne pats vadītājs paspētu nobremzēt.

GundarsBarons

Varbūt pietiks beidzot riskēt uzticot cilvēka dzīvību gļukainam dzelzim? Jebkurš, pat visneapdomīgākais cilvēks ir drošāks un galvenais saprātīgāks par visur piesaukto mākslīgo intelektu, kas nu tik riktēs visu cilvēka vietā.

Tesla

Vispār taja mašīnā atradās vadītājs, kuram bija jebkurā brīdī jāpārņem vadība. Kamēr auto pilots nav 99.9% drošs, tā tas arī paliks.

wils

https://www.sfchronicle.com/business/article/Exclusive-Tempe-police-chief-says-early-probe-12765481.php

Saka, ka velosipēdists mēģinājis šķērsot ceļu ārpus gājēju pārejas, dienas tumšajā laikā.

wils

No neuzmanīgiem gājējiem, nepalīdz nekas. Arī cits cilvēks.

Jānis A

Noskaties video, tur neviens cilvēks nepaspētu nobremzēt.
Vienīgi varbūt tas pats mākslīgais intelekts varētu paspēt, ja ieliktu vēl kaut kādus papildus sensorus vai ko tml.
Tupa pašbraucošo auto nomelnošana.

Skābene

Kur var dabūt video no automašīnas priekšējās kameras!?

Skābene

Atradu video! Ja brauktu cilvēks, viennozīmīgi tiktu atzīts par nevainīgu!
Turklāt auto diezgan strauji samazināja ātrumu pirms sadursmes, kur cilvēks pat nebūtu sapratis, kas notiek un visticamāk vēl būtu pārbraucis pāri sievietei, nevis tikai notriecis!

Nelabojams

Ja tu esi tāds hiper apdomīgais (un varu derēt – humanitārais) intelekta gigants, tad paskaties jūtubē neskaitāmos video no Krievijas u.c. Nepdomība un stulbums ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas, bet, piemēram, braukšana pālī vēl kaut kas pavisam īpašs. Mākslīgais intelekts promilēs – tas skan jautri. Turklāt ļoti daudz ko uzlabos mašīnu savstarpēja sazināšanās starp mašīnām, kas patlaban lielākoties aprobežojas ar vidējā pirksta parādīšanu.

GundarsBarons

Pašbraucošo auto aizstāvji pat iedomāties nespēj, kāda jautrība sāksies, kad šos bezjēgā savairojušos pašbraucošos dzelžus sāks izrīkot ” jautrie puši” hakeri. Cik triljonus būs jāgrūž antivīrusos un aizsardzības sistēmās. Tagad nespēj datorus nosargāt, lai tos neizmantotu pret lietotāja gribu. Un te ļaus reālam ierocim(tonnu smagam dzelzim ar ātrumu 90km/h) pašam klejot pa ceļu. Kādas tik signalizācijas neliek ko tik neizgudro, gadu desmitiem jau, un tik un tā aizdzen auto 30sekundēs. Nosauciet kaut vienu argumentu, lai tikpat viegli nepārņemtu pašbraucoša auto vadību. Kaut vienu! Jūs vienkārši tupa ignorējiet problēmas. Nespēj kontrolēt situāciju sēžot pašam pie stūres – brauc ar vilcienu, autobusu,… Read more »

x

katru gadu dzērāji un vnk atsaldētie nogalina….paskatāmies…134 cilvēki Latvijā 2017jā, un tas bija gads kurā bija vismazāk bojāgājušo.

Kristaps Skutelis

Nav jau arī tā, ka teroristi neizmantotu transporta līdzekļus, ko vada cilvēki.

GundarsBarons

Tas tiesa, bet to tomēr uzdrošinās mazāks skaits atsaldēto, kā nelikumīgu padarbošanos ar softu

wils

Pieļauju, ka lieto tikai podziņtelefonu, caur kuru noraidi kodētu signālu, kas šifrets maiju alfabētā un pārveidots uz morzes kodiem?
Kā gan tu kursoru lasi?
Telefoni arī sprāgst, nogalinot un ievainojot cilvēkus. Par datoriem nemaz nerunājot.

GundarsBarons

Nemaini tēmu. Kur ir kāds pret arguments par to, ka nav reāla risinājuma pašbraucošo auto uzlaušanas drošībai?

x

nav reāla risinājuma ieslēgto (ne tikai tīklā savienoto) datoru aizsardzībai, un tomēr tos izmanto visā pasaulē teju visās jomās. šis arguments der?

wils

Nekas nav drošs, pat atomelektrostacijas un vietējās katlu mājas.

Skābene

Nu labi, nosauc kaut vienu gadījumu, kad Tesla būtu aizbraukusi no saimnieka mājas pagalma bez viņa atļaujas!?
Teorētiski tas ir iespējams, bet praktiski cik tādi gadījumi bijuši?