Esi kādreiz dzirdējis par automašīnas sveču maiņu caur izpūtēju vai arī zobu labošanu caur vietu, kur mugura zaudē savu cēlo nosaukumu?

Google tieši ar to nodarbojas! Alphabet sadarbībā ar veselības izpētes uzņēmumu Verily izziņojuši vairākus projektus, kuru skaitā ir viedpulksteņi medicīniskiem pētījumiem, masveida insektu inficēšana ar slimību, lai samazinātu to izplatību u.tml. Pēdējais gan izklausās visai slikti – tur gala rezultāts būs zombiju apokalipse, baltie staiguļi un ar disleksiju sirgstošā 900 gadus vecā purva varde.

Ja neskaita visas šausmas, ko atnesīs miljards odu aplipināšana ar slimībām, Google grasās pieķerties arī sirds slimību noteikšanai ar acs skenēšanu. Mākslīgais intelekts ir iemācāms no acs skenējumiem nolasīt un atpazīt sirds un asinsvadu slimības, tāpat arī acs pasaka priekšā dzimumu, asinsspiedienu un pat cilvēka vecumu. Mākslīgais intelekts aci nolasa tikpat precīzi, cik šobrīd dators spēj analizēt nodotā asinis.

Google līdz klīniskajiem izmēģinājumiem ar cilvēku vēl nav tikusi, bet rezultāti esot gana daudzsološi.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Viss būs vienkārši. Iebūvēs jaunajos telefonos Roberta Šeklija aprakstīto psihometru ar rezultātu automātisku nosūtīšanu iestādēm un pēc tam visus lietotājus iespundēs trakonamā kā pārāk trakus. Tas bija joks. Taču iespējas, kas tādā veidā paveras ir ļoti divdomīgas.

x

kā mēs zinām, veselu cilvēku nav – ir slikti izmeklēti)

Krotow

Kāreiz to arī iedomājos :)

Lapsinieks

jebkuru 30gadnieku var spundēt cietumā un viņš pats labi zinās par ko.

Imants Imants

Mākslīgā intelekta nav šodien un kategoriski nebūs arī šajā tūkstošgadē. Google inženieri blēņu stāstus stāsta. :-)