Reklāma

Ko LG šogad prezentējis pasaulē un kas no tā būs pieejams Latvijā?

Jaunākie raksti

Sensibo Pure viedā gaisa attīrītāja apskats

Parasti netīru, putekļu un putekšņu pilnu gaisu asociējam ar to, kas notiek aiz istabas logiem, bet nevajag piemirst, ka...

“Slack” nāk klajā ar jaunām iespējām, kas uzlabos biznesa komunikāciju attālinātā darba režīmā

Biznesa komunikācijas lietotne "Slack" nākusi klajā ar jaunu funkciju un papildinājusi jau esošās, dodot iespēju uzņēmumiem veiksmīgāk komunicēt hibrīda...

“Tele2” digitālajā attīstībā investējis 1,5 miljonus eiro

Mobilo sakaru operators “Tele2” kopš pandēmijas sākuma digitālajā attīstībā investējis 1,5 milj. eiro. Uzņēmuma dati liecina, ka šobrīd jau...

RTU aicina skolēnus uz Zinātnieku nakts pasākumiem 24. septembrī

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina dažāda vecuma skolēnus 24. septembrī piedalīties Zinātnieku naktī. Epidemioloģisko apstākļu dēļ šogad pasākums notiks...

IKEA jaunais bezvadu lādētājs jebkuru virsmu spēs pārvērst par bezvadu uzlādes punktu

Mēbeļu ražotājs IKEA vairs jau neražo tikai tās, bet savu produktu klāstu papildinājis ar bezvadu lādētāju Sjömärke, kuru būs...

Janvārī notikušajā CES izstādē LG Electronics prezentēja virkni jaunu un iespaidīgu produktu – sākot no jauniem OLED TV modeļiem, līdz pat robotiem un ThinQ mākslīgā intelekta tehnoloģijai, kas nupat jau iebūvēta daudzos LG jaunajos sadzīves tehnikas un mājas izklaides produktos. Lai arī tikai dažas no jaunajām tehnoloģijām sasniegs Latvijas pircējus, tomēr svarīgi zināt, kāds tehnoloģiju attīstības lēciens mūs sagaida šajā gadā.

ThinQ mākslīgā intelekta tehnoloģija

Nav noslēpums, ka daudzi tehnoloģiju uzņēmumi sākuši attīstīt savus mākslīgā intelekta produktus. LG šogad prezentējis mākslīgā intelekta tehnoloģiju ThinQ, kas sevī ietver balss, video un sensoru atpazīšanu, telpas un cilvēka ķermeņa atpazīšanu, kā arī pašmācību, analizējot laika gaitā uzkrāto informāciju par īpašnieka paradumiem. Šobrīd ThinQ iebūvēta daudzos jaunākajos LG produktos un kopumā veido “viedās mājas” konceptu. Piemēram, gaisa kondicionieri, kas aprīkoti ar ThinQ, laika gaitā izzinot īpašnieka uzvedības paradumus, konkrētā laikā paši atdzesē gaisa temperatūru līdz noteiktai temperatūrai, vai arī – ieslēdzot televizoru, automātiski tiek samazināta gaismas intensitāte istabā, lai filmas skatīšanās atgādinātu kino atmosfēru.

CES izstādē tika prezentēti arī jaunākie OLED and SUPER UHD televizori ar ThinQ tehnoloģiju, kas uztver un izpilda simtiem balss komandas gan LG atvērtajā platformā, gan trešo pušu piedāvātajās platformās. Īpašniekam tikai jādod komanda tālvadības pultī, lai ThinQ veiktu uzdevumus gan TV, gan arī visās savienotajās ierīcēs – gaisa kondicionētājā, putekļu sūcējā, viedajā apgaismojumā un skaņas sistēmā, un citās ierīcēs, kas savienojamas ar TV caur Wi-Fi vai Bluetooth. Tāpat arī jaunās Dolby Atmos® skaņas sitēmas ir aprīkotas ar Google Assistant, kas ir personalizēts, ar balsi vadāms interfeiss.

Latvijā ThinQ jau ir pieejams vairākos jaunajos sadzīves tehnikas produktos un pavisam drīz parādīsies arī LG piedāvātajos TV modeļos un audio ierīcēs – sākumā gan tikai angļu valodā.

Televizori

CES izstādē tika prezentēti arī jaunākie TV modeļi. Bez ThinQ, tiem piemīt arī vairāki citi ievērojami jauninājumi. Jaunākie LG OLED televizori ieguvuši α9 intelligent procesoru, kas attēlu ļaus skatīties high frame rate (HFR) satura formātā. Šim formātam tiek prognozēta strauja attīstība, pateicoties īpaši uzlabotajai attēla kvalitātei nākotnē. Savukārt jaunie Nano Cell SUPER UHD televizori iegūs α7 intelligent procesoru, kas lieliski noderēs, lai skatītos visus pieejamos HDR formātus, jo LG šogad papildinājis formātu klāstu ar Advanced HDR by Technicolor. Šī ir laba ziņa filmu cienītājiem, jo šogad LG atbalstīs visus populārākos HRD formātus, un par satura tehnisko specifikāciju nav jāuztraucas.

Audio

LG, apvienojot spēkus ar Meridian Audio, kas ir viens no atpazīstamākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem, kas ražo augstas kvalitātes audio produktus, radījis jau pirmos modeļus un nākotnē turpinās strādāt pie plaša audio produktu klāsta, tostarp statiskajiem un bezvadu skaļruņiem. Šogad CES prezentētas tādas audio sistēmas kā SK10Y, kas ir unikāla ar to, ka novietota trīsdimensionālā telpā, tā nodrošina ar visaptverošu skaņu – arī no griestiem, kas uzlabo realitātes sajūtu un rada iespaidu, ka atrodaties darbības epicentrā, pārvietojamais PK sērijas skaļrunis, pirmais ar mākslīgā intelekta tehnoloģiju aprīkotais LG ThinQ Speaker, kā arī ballīšu all-in-one skaļrunis, kas sevī apvieno 1,800W mūzikas atskaņošanu, DJ iespējas, karaoke un apgaismojumu. Latvijā būs pieejamas vairākas jaunas audio sistēmas un portatīvie audio atskaņotāji. Visa audio atskaņošanas sistēmu produktu līnija nodrošina premium skaņu, vieglu lietojamību un plašas iespējas.

CLOi roboti

CES 2018 LG prezentēja arī trīs jauna koncepta robotus, kas īpaši noderīgi būs viesnīcās (Servēšanas robots), lidostās (Pavadoņa robots) un lielveikalos (Iepirkšanās robots). Servēšanas roboti var viesiem piegādāt ēdienu un dzērienus, Pavadoņa robots ātri nogādās viesu bagāžu uz istabiņu un nepieciešamības gadījumā nodrošinās ierašanās un izrakstīšanās, kā arī apmaksas pakalpojumus. Savukārt Iepirkšanās roboti spēj nodrošināt pircējus ar nepieciešamo lietu sarakstu un cenām, kā arī pavadīt tos līdz konkrētajai precei ar speciālas aplikācijas palīdzību.

Sadzīves tehnika

Protams, izstādē neizpalika arī jaunākie sasniegumi sadzīves tehnikas jomā – LG apmeklētājiem prezentēja jaunākās TwinWash veļas mašīnas, kas nodrošina rekordātru mazgāšanas ciklu – 39 minūtes. Turklāt, saglabājot nevainojamu tīrību un TwinWash galveno priekšrocību – iespēju mazgāt divu veida drēbes vienlaicīgi.

Papildināts arī InstaView ledusskapju klāsts, kas ar vieglu pieskārienu ļauj apskatīt ledusskapja saturu, neatverot tā durvis.

Kopumā LG CES 2018 tika apbalvots ar vairāk nekā 90 balvām, no kuriem titulētākie produkti bija LG AI OLED TV (C8), LG InstaView ThinQ™ ledusskapis un LG 4K UHD projektors.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma