web analytics

Jauna grāmata bērniem par internetu un drošību tajā

Jaunākie raksti

Džo Baidenam nākot pie varas, ASV atkal pievienosies Parīzes klimata pārmaiņu nolīgumam

20. janvāris bija ļoti īpaša diena ASV, jo oficiāli amatā stājās jaunais prezidents Džo Baidens. Vienlaikus prezidentu nomaiņa pāršķirs...

Atskats par interneta izmantošanas tendencēm Latvijā 2020. gadā

Starptautiskais interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius apkopojis datus par interneta izmantošanas tendencēm Latvijā 2020. gadā. Salīdzinot ar iepriekšējo...

Jaunākā Google Chrome versija palīdzēs novērst vāju paroļu izmantošanu

Būsim godīgi paši pret sevi - katram no mums vēsturiski līdzi velkas vairākas senas paroles, kas netiek mainītas, jo...

Lietotāji ziņo par problēmu ar jauno Apple M1 aprīkoto datoru ekrānsaudzētājiem

Pēdējo dienu laikā Apple Mac datoru lietotāji sūdzējušies par problēmām ar uznirstošu ekrānsaudzētāju datora ekrānā, un šī problēma novērota...

Elektriskā Audi e-tron GT pirmizrāde gaidāma jau februārī

21. janvārī izziņots šī gada gaidītākā Audi elektroauto, pilnībā elektriskā Gran Turismo, pirmizrādes datums – pasaule to varēs tuvāk...Grāmata “Sveika, Rūbij! Ekspedīcija internetā” ir trešā pasaulē plaši pazīstamās somu programmētājas un stāstnieces Lindas Liukasas (Linda Liukas) grāmata bērniem. Grāmata ir turpinājums aizraujošam stāstam par to, kas ir programmēšana un kā darbojas tehnoloģijas un datori. Šajā grāmatā autore piedāvā uzzināt, kā darbojas internets un kas ir droša interneta lietošana.

Datori un internets mūsdienu bērniem ir ikdienas sastāvdaļa un viņi to pieņem kā kaut ko pašsaprotamu. Tomēr tikai retais zina, kas tas īsti ir un kā darbojas. Vai internets ir tāds kā mākonis vai kabeļu mudžeklis? Un kāpēc internetā vajadzīgi cilvēki? Tieši šādus jautājumus Linda Liukasa dzirdējusi no bērniem un tas devis ierosmi rakstīt grāmatu. Grāmatas autore uzsver, ka tehnoloģijas un interneta iespējas nemitīgi mainās, tāpēc ir svarīgi gūt priekšstatu par trīs svarīgākajiem interneta līmeņiem: infrastruktūra, protokoli un cilvēku darbības.

Arī šajā grāmatā autore turpina uzsvērt iztēles un radošuma lielo nozīmi mācīšanās procesā. Galvenā varone Rūbija un viņas draugi, baudot ziemas priekus, nolemj uzbūvēt sniega internetu, un caur aizraujošo spēli iepazīst  pamatprincipus, kā interneta vidē pārvietojas informācija.

Grāmatā iekļautie uzdevumi būs noderīgs palīgs sākumsskolas skolotājiem, lai dažādotu mācību stundu materiālus par interneta darbību un drošu interneta lietošanu. Grāmatā sniegti terminu skaidrojumi un uzdevumi izpratnes stiprināšanai. Papildus uzdevumi ir publicēti arī vietnē www.helloruby.com/lv.

“Sveika, Rūbij!” grāmatas novērtē ne tikai skolotāji, bet arī vecāki, un atzīst, ka tās sniedz iespēju radoši un izzinoši pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Tā ir iespēja veidot sarunas par tehnoloģijām kā aktuālu tēmu un reizē izprast cilvēku lomu to veidošanā.

Grāmata paredzēta bērniem no 5 gadu vecuma. Tās ilustrācijas ir veidojusi pati autore. Grāmatu latviešu valodā izdevusi biedrība „DROŠI un KOŠI”. No angļu valodas tulkojusi Aija Biezaite. Grāmatas izdošanu latviešu valodā atbalstījuši SIA „Tieto Latvia”,  AS „Exigen Services Latvia” un VISMA grupas uzņēmumi Latvijā.

“Sveika, Rūbij!” sērijas grāmatas nopērkamas izdevniecības mājaslapā www.drosikosi.com, kā arī Jānis Roze, Globuss, Valters un Rapa un citās grāmatnīcās visā Latvijā.

17. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā “Ģimeņu sestdienas”  ietvaros ikvienam būs iespēja iepazīties ar grāmatu – noklausīties stāstu par Rūbijas un viņas draugu piedzīvojumiem, būvējot sniega internetu, varēs pildīt uzdevumus no grāmatas un pārbaudīt savas zināšanas par drošu interneta lietošanu. Pasākums notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā (7.stāvs) no plkst. 13:00-16:00. Ieeja bez maksas.

24. februārī no plkst. 16:00 līdz 17:00 Ķīpsalā,  Latvijas Grāmatu izstādes Jautrajā lasītavā visi tiek aicināti uz Rūbijas dzimšanas dienas svinībām! Kopā iepazīsimies ar jauno grāmatu; šifrēsim Rūbijas atstātos kodus un izgatavosim īpašu apsveikumu Rūbijai!

Linda Liukasa ir programmētāja, stāstniece un ilustratore 
no Helsinkiem Somijā. Viņas pirmā grāmata sērijā “Sveika, Rūbij!” “Programmēšanas piedzīvojumi” – iznāca 2015. gadā. Otrā grāmata, “Ceļojums datora iekšienē”, tika izdota 2017. gadā. Šīs sērijas grāmatu izdošanas tiesības līdz šim ir pārdotas vairāk nekā 20 valstu apgādiem. “Sveika, Rūbij!” rotaļīgā mācīšanās filozofija ieguvusi Ķīnas lielāko dizaina balvu DIA Gold, augstāko novērtējumu konkursā „Rakuten Technology & Innovation”, Somijas Kultūras balvu un 2016. gadā Linda Liukasa tika iekļauta starp 20 Ziemeļeiropas inovatīvākajiem biznesa līderiem (Thinkers 20: The Brightest Business Minds of Northern Europe 2016).

Pēc autores domām, programmēšana ir viena no 21. gadsimta pamatprasmēm un vajadzība pārzināt programmēšanas ābeci ir nenovēršama. Linda ir dibinājusi globālo projektu Rails Girls, kura ietvaros jaunām sievietēm visā pasaulē tiek mācīti programmēšanas pamati. Dažu gadu laikā brīvprātīgo vadītās meistardarbnīcās vairāk nekā 250 pilsētās programmēšanas pamatus apguvušas vairāk par 10 tūkstošiem sieviešu. Viņa ir strādājusi Ņujorkas Codecademy – programmēšanas izglītības uzņēmumā, kas lepojas ar miljoniem lietotāju visā pasaulē.

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: