Francijā stājies spēkā ceļu satiksmes likuma labojums, kas liedz autovadītājam jebkādā veidā izmantot viedtālruni. Iepriekš liegums attiecās tikai uz runāšanu pa telefonu, neizmantojot brīvroku sistēmu. Jaunās likuma normas attieksies arī uz autovadītāju tad, kad mašīna nekustās uz priekšu, lai stāvot pie sarkanās gaismas arī netiktu novērsta uzmanība.

Par viedtālruņa lietošanu pie automašīnas stūres draudēs 135 eiro soda nauda, kā arī trīs soda uzskaites punkti. Autovadītāji vēl arvien drīkstēs izmantot bezvadu austiņas sarunām, bet viedtālruņa ekrānā blenšana pieļaujama tikai tad, kad ar auto esi iebraucis stāvvietā.

Jau šobrīd vairākas lietotnes cenšas liegt to izmantošanu pie auto stūres. Waze atļaujas uzprasīt, vai esi autovadītājs, vai blakussēdētājs, ja lietotne konstatē, ka navigācijas ievade tiek veikta auto kustības laikā.

20 komentāri

 1. Kaut kāds stulbums, ka pa telefonu runāt nevar, bet stumt ribās Makdraivā paķerto burgeri un vienlaicīgi uzvilkt dūmu nav aizliegts!
  Un tas Waze uzmācīgais jautājums vai esi līdzbraucējs arī kretinē, kad Waze nokrešo un nākas palaist visu pa jaunu! :D

   • Pasaki vēl ka hujavej jāpērk! :D
    Waze nobrūk arī uz āboliem, tipiskākās problēmas ar GPS uztveršanu, ļoti raksturīgi pēc updeitiem!

    • jā, makes sense – huawei tomēr ir pasaules līderis tieši tīklu nodrošināšanas komponenšu ražošanā.

  • Neesi pamanījis, ka wāze pieglabā pēdējo maršrutu un pēc tam piedāvā turpināt? Nekas nav jāspiež, brauc tikai.

   • Jā, bet Waze arī atceras biežāk brauktos galamērķus un pēc restarta dažkārt piedāvā braukt, piemēram uz darbu arī brīvdienā, ja izbraukšanas laiks sakrīt! :D Arī šajā gadījumā nekas nav jāspiež, pats palaižas! Tā kā ir gadījies, ka pēc restarta palaiž automātiski ne to maršrutu! :D

    Vēl esmu novērojis, ka pēc updeitiem Waze maina valodas iestatījumus uz ENG, kā arī šķērsojot valsts robežu valoda tiek nomainīta uz ENG.

    • Tad jau tas ir progress, man pa Igauniju braucot vienmēr automātiski nomainās uz RUS :o

 2. Virsraksts neizdevies. Neko nerosinās – aizliegts un viss. “Bla bla bla ar kriminālsodu rosinās (kaut kad nākotnē?) neizvarot bērnus”. Kāda rosināšana? Rosināt varētu ar izglītojošu kampaņu.

 3. Pupās iet viņi nav mēģinājuši? Kā lai korķī stāvot, Wazei maršrutu nomaina? Labāk lai nedod tiesības tiem, kuriem reakcijas laiks 5+ sekundes.

  • a, varētu sodīt tos, kuri braucot pārslēdz ātrumus….tas arī novērš uzmanību)

   uzmanības trūkums ir iespējams arī bez trubas un ar jebko citu. piem. skatās uz to kā mežmalā vilki isas.

  • Štatos visur uz ceļa malās izvietotajiem info ekrāniem atgādina : “don’t text and drive”!
   A pie mums ka nedrīkst telefonu turēt rokā! Rakstīšana telefonā tiešām novērš uzmanību, bet telefona turēšana rokās ne ar ko neatšķiras no burgera, vai cigaretes turēšanas!

   • nu labi, viņiem atgādina arī lai kaķi nežāvē mikroviļnu krāsnī, pasaulē ir zināms protoplazmas apjoms kuru vajadzētu turēt rezervātos lai mazinātu kopējos zaudējumus.

Ir ko teikt?