web analytics

Pētījums atklāj, ka vislabākās baterijas ir ~300 eiro vērtiem telefoniem

Jaunākie raksti

Facebook piedāvā lietotni BARS, kura ikvienam ļauj būt par reperi

Mūsdienu lietotņu pielietojumam nav robežu, jo Facebook testa režīmā ir palaidusi lietotni BARS, kura ikvienam uz brīdi ļauj izmēģināt...

“Twitter” nāk klajā ar “Super Followers” funkciju, kas ļaus gūt ienākumus no sekotājiem

"Twitter" ir izziņojis divas jaunas funkcijas, kuras kaut kad varētu papildināt vietnes satura sniegtās iespējas. Pirmā no tām ir...

“Ford Mustang Mach-E” sevi lieliski apliecina uz Vācijas autobāņiem

Elektroauto ekspluatācijā pagaidām ir divas ļoti nopietnas problēmas, kas ievērojami ierobežo šo mašīnu lietošanas ērtumu - liels ātrums un,...

Atlikto testu dēļ “Virgin Galactic” kosmosa tūrismu varētu uzsākt vien 2022. gada sākumā

Izskatās, ka kosmosa kompānijai "Virgin Galactic" ar gatavošanos kosmosa tūrisma uzsākšanai pagalam neveicas. Jau decembrī, kad motora aizdedzes kļūmes...

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...Profesionālie tehnoloģiju apskatnieki no GSMArena katru gadu pamatīgi iztestē simtiem dažādu ierīču un šajos apskatos ir lasāmas gan to autoru personīgās atziņas par ierīcēm, gan objektīvi dati par to baterijām. Šis medijs ir izveidojis bateriju testēšanas procesu, kas ļauj tieši salīdzināt dažādas ierīces pēc to ilgdarbības.

GSMArena ir publicējuši interesantu statistiku, kurā analizē apskatīto telefonu bateriju spējas laika posmā no 2010. gada līdz mūsdienām. Izrādās, ka 2010. gadā vidējais telefona darbības laiks ar vienu uzlādi bija vien ap 40 stundām un pagājušajā gadā tas jau ir praktiski dubultojies. Un tas viss pat neskatoties uz to, ka telefoni kļūst arvien plānāki un bateriju ietilpības praktiski nepieaug.

Vēl interesantas atziņas redzamas, kad vienā grafikā ar bateriju spējām pievieno arī attiecīgo ierīču cenas. Rezultātā redzam ainu, ka visilgspēlējošākās baterijas nemaz nav atrodamas dārgajā ierīču galā. Izrādās, ka pērles ir jāmeklē cenu kategorijā ap 300 eiro. Tur var atrast telefonus, kas aprīkoti ar pieņemamiem vidusmēra procesoriem un darbosies ilgāk nekā dārgi flagmaņi.

14 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
14 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
kristaps194

Ir arī kāds pētījums par darbību zemās temperatūrās? Neesmu atradis aktuālu informāciju.

Klāvs

attiecīgās baterijas datasheet, ja var atrast?! Tas ir iztestēts, pētījumi nav nepieciešami

kristaps194

Vari iedot kādu piemēru? Šobrīd cīnos ar sava iPhone SE nespēju izturēt temperatūras zem +5C un meklēju alternatīvas, kas pārgājienā ļaus nočekot atrašanās vietu un uzņemt kādu bildi.
Kādam ir komentāri par stikls/keramika vs alumīnijs? Mans SE ar ieslēgtu GPS un pāris bildēm pa vidu 5h laikā -2C, turēts bikšu kabatā, no 100% nokrita uz 11%. Tikmēr kolēģa Samsung A5 (2016) 100% -> 85% ar tādu pašu izmantojumu.

P.S. Smīns pirmā virzienā, kurš mainīs tematu no telefonu akumulatoriem uz vajadzību dabā neizmantot telefonu/nefotogrāfēt/iemācīties lietot papīra karti un kompasu ;)

Krotow

Atliek turēt savu ābolu siltumā starp kājām :P

kristaps194

Paldies! Neesmu vīlies ;)

digitalk

tātad pie mums pie operatora ap 450.

Krotow

Tiešām pat 40 stundas mūsdienās ar visām fona aplikācijām un xyzK ekrāniem? Ak vai. Praksē tie kr..ļi pat dienu neizvelk.

Lapsinieks

blēņas

Uldis M.

Par tiem 300EUR kategorijas telefoniem diezgan loģiski, jo tie drīkst būt arī nedaudz biezāki, ar mazākām displeju izšķirtspējām u.t.t.
Flagmaņiem vienkārši nepietiek vietas kārtīgam aķim jo tiem jābūt ļoti plāniem un ar ļoti krutiem parametriem… un akumulators paliek 3. vai 4. plānā, aiz performances un dizaina…

GundarsBarons

Vai nu pārtulkots neprecīzi vai tiešām tas tests tik absurds. Bet protams, ka vidusmēra mobilais ar švakākiem parametriem(procesora jaudu, ekrāna izšķirtspēju, utt) darbosies ilgāk jo attiecīgi mazāk prasīs enerģiju no baterijas. Un tur nav nekāda sakara ar baterijas kvalitāti. Pēdējais teikums akurāt šādi uzrakstīts un saprotams. Tests varētu saukties par adekvātu baterijas un telefona spēju proporciju, kura tad sanāk labāka vidusmēra telefoniem, nevis par baterijas kvalitāti.

Krotow

Šo salīdzinājumu tiešām aizmirst un ar putām uz lūpām cenšas apgalvot, ka visu izšķir lielāks akumulators. Piemirstot par ekrāna izšķirtspēju, enerģiju, ko noēd ieslēgti WiFi un Bluetooth, visādiem fona procesiem lociņu podziņu virināšanas palīdzībai un vienkārši lai kustinātu push servisus ražotāja līdzi ieliktajām bloatprogrammām un pašu sainstalēto drazu. Beigās izrādās, ka konkrētais aparāts 40 stundas var vienīgi nogulēt miega režīmā bez ieslēgtiem mobilajiem datiem un WiFi. Taču normālas ikdienas lietošanas laikā pēc 8 stundām baterijas uzlāde palikusi knapi 20%.

x

no otras puses, ja max jaudu un wifi/gps utt. nevajag nepārtraukti, tad tas ir pārmetums telefona/os ražotājiem, ka interfeiss ir tik neērts, ka lietotājam ir vieglāk atstāt kā ir, nevis ieslēgt wifi utt. tikai tad, kad to vajag izmantot.

jā jau jā, dzirdu jau, ka mūsdienās pat gājiens uz ķemertiņu ir jāiegrāmato mākoņservisos un kā tad to izdarīs bez wifi vai 4g. un kā tiks atpakaļ līdz virtuvei bez ieslēgta gps.

Krotow

Bez GPS uz virtuvi nevar. Apmaldīsies koridorā, ieklīdīs vannasistabā un saēdīsies zobu pastu.

Ivars

Pirmā grafika paskaidrojums arī galīgi garām: skaidri redzams, ka baterijas darbības laika pieagums ir praktiski tieši tāds pats kā ietilpības pieaugums

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: