web analytics

Ar jauno lietotni “Valodas draugs” var ērti ziņot par iespējamu valsts valodas pārkāpumu

Jaunākie raksti

Satechi prezentējis lādētāju, kurā var uzlādēt līdz pat piecām Apple ierīcēm

Šī gada CES 2021 izstādē Satechi prezentējis jaunu aksesuāru mobilo telefonu un planšetdatoru lietotājiem. Šis produkts tiek īpaši mērķēts...

“Cradlewise” rada mākslīgā intelekta kustinātu šūpuli, kas palīdzēs mazulim ātrāk aizmigt

Labs miegs ir tas, ko īpaši novērtēs jaunie vecāki, kuri bieži vien tā kārtīgi izgulēties nevar mēnešiem ilgi. Tā...

Savulaik populārais “Renault 5” atgriezīsies kā elektriskais hečbeks

Francijas autoražotājs "Renault" apstiprinājis, ka tas radīs jaunu versiju savulaik populārajam "Renault 5" hečbekam. Jaunais auto būs daļa no...

Zaļo tehnoloģiju akselerators attīstīs ilgtspējas uzņēmumus Baltijā

Lai veicinātu tādu inovāciju attīstību, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus un tiecas uz labāku nākotni, Swedbank Latvija kopā ar tehnoloģiju...

Arī Xiaomi krīt Trampa nežēlastībā

Lai arī Donaldam Trampam prezidenta amats būs jāpamet jau pavisam drīz, tomēr vēl arvien norit aktīva cīņa ar ārējo...Trešdien, 24. janvārī, Tieslietu ministrijā tika prezentēta Valsts valodas centra izstrādātā mobilā lietotne “Valodas draugs”, kura no šodienas ir pieejama iedzīvotājiem, lai iesaistītos Valsts valodas centra darbībā, nosūtot ziņojumu par iespējamu valsts valodas pārkāpumu vai uzslavu par valodas lietojumu.

Lietotne ir pieejama jebkurai personai, kura izmanto mobilo ierīci ar Android operētājsistēmu un to iespējams lejuplādēt Google Play veikalā (lietotne drīzumā būs pieejama arī iOS operētājsistēmai veikalā App Store).

Ko darīt tālāk, kad lietotne tiek lejuplādēta?

Kad lietotne ir lejuplādēta, nepieciešams autentificēties. Lai autentificētos lietotnē, lietotājam ir jāizmanto viens no trim piedāvātajiem variantiem: Google, Facebook vai Draugiem.lv konts.

Kā nosūtīt ziņojumu un kas ar to notiks?

Lietotājam sadaļā “Jauns ziņojums” jāizvēlas ziņojuma veids: “Uzslava” vai “Pārkāpums”, ziņojumam pievienojot fotoattēlu vai video, nofotografējot / nofilmējot iespējamo pārkāpumu vai uzslavējamo objektu. Ziņojumu saņem Valsts valodas centrs, kurš tālāk izvērtē situāciju un saņemto ziņojumu. Informācija par iespējamu pārkāpumu tiks izskatīta prioritāri, lai ziņotājs iespējami īsākā laikā saņemtu atbildi par ziņojuma virzību.

Kā pārliecināties, kad ziņojums ir izskatīts?

Pēc ziņojuma nosūtīšanas lietotājs aktuālos ziņojumus var apskatīt sadaļā “Mani ziņojumi”. Tiklīdz Valsts valodas centra darbinieki veiks nepieciešamās darbības ziņojuma izskatīšanas gaitā, lietotājs par tām tiks informēts. Ja ziņojums ir izskatīts un atrisināts, sarakste par konkrēto ziņojumu tiks slēgta un ziņojuma statuss tiks mainīts uz “Atrisināts”.
Valsts valodas centrā uzglabās ziņojuma informāciju tik ilgi, kamēr tiks sasniegts šī ziņojuma mērķis – izskatīt jautājumu pēc būtības.

38 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
38 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Orki un troļļi jau uzdarbojas, tiekot saņemti ziņojumi, ka kaimiņa kaķis nerunājot latviski!

KKTK

Nah applikācija – mums priekš tam sen jau ir twitteris, lai palamātos :)

Krotow

Diez ar ko tas atceļ iesnieguma rakstīšanu VVC. Anoņimkas sūtīt tāpat nevarēs (skāde tiem, kuriem patīk kakāt uz kaimiņu kājslauķiem). Bet problēmu pēc būtības tas neatrisina. Vateņu.LV % no tā nemainīsies. Un kā pārbaudīs valsts valodas lietošanu darba vietās? Filmēs darba sapulces?

Skābene

Aplikācijā var pievienot video! ;)

Krotow

No darba sapulces, mja :)

Daris

Aplikācija stukačiem a la lette.:)
Sputņikā jau zobojās, ka valodcentram grūti tādus sameklēt.

Artanis

Ja tu lasi sputņiku, tad iesaku labāk tur arī palikt… “Stukači” – tu gribēji teikt apzinīgi savas valsts patrioti, kuriem piegriezies, ka cilvēks, kas dzīvo Latvijā 40+ gadus nav spējīgs divus vārdus valsts valodā izspļaut pār lūpām? Tu esi pilnīgs pajoliņš, vai izliecies?

Daris

Dzīvē un valstī ir svarīgākas lietas par šo padumjo ideoloģiju – vai otrs runā latviešu valodā vai nerunā.
Visi man pazīstamie krievi pārvalda latviešu valodu, (protams, daži ikdienā nerunā aiz protesta, kā reiz igauņi Padomijā) tā kā muldēšana par to nozīmē vien novecojušas infas no 90.tajiem atkārtošanu.

Krotow

Šo protestu atsakos saprast. Te nav Krievija, kur es pat nedomātu pieprasīt apkārtējiem runāt ar mani tikai latviski vai igauniski.

Skābene

Gan jau ka esi no tiem, kas saskaņā ar sputņika instrukcijām velk aplikāciju un liek negatīvu vērtējumu, cerībā, ka tā tiks izmesta no play veikala!?

Daris

Ir labi ka tā ir Play veikalā – skaista liecība vietējo punkķikiem :)

Krotow

Ienīstu #meetoo stila akcijas. Taču šoreiz par spīti vatei jānovelk un jāieliek 5 zvaigznes ;)

x

laba nodarbe – lasīt smutņiku)

Aldis Esmits

Es gan daudz vairāk redzu iespēju šādi par stulbiem angliskojumiem paziņot.
P.S. par nopirkto vešmašīnu, kuras vācu instrukcija bija ar Gugli tulkota latviski VC savulaik ziņoju. Administratīvo sodu veikalam uzlika.

Vilnis Salenieks

forši, cerams palīdzēs atbrīvoties no padomju okupācijas rusifikācijas sekām

Krotow

Ar aplikāciju… Ja viss būtu tik vienkārši :D

Vilnis Salenieks

nu katra palīdzības kripata laba :)

Daris

Aha, rusifikācija dikti slikti, latišizācija – baigi labi. Ja kas, baisie rusifikatori latviešu skolas ciet vis neklapēja.

Ivars

Ja šāds parādītos manā blogā, tad es šādu lietotāju izbanotu.

Daris

Kuru katru kaktu blogu vis neskatos :)

Putlers

Daris, par ko es tev maksāju, davai, davai, vairāk komentāru!

Vilnis Salenieks

rusifikācijas un krievu okupācijas sekas redzamas kautvai tādos “daros” :)

Daris

Daros redzamas rusofobijas propagandas sekas.

digitalk

tu gribēji teikt krievu šovinisma propagandas augļi.

Daris

Ko gribēju teikt, to pateicu.
Arī šāda aplikācija ir labs piemērs absurdam, kas valda dažu prātos.

Vilnis Salenieks

tas gan, kremlina prātiņa absurdu izveda diezgan fiksi

Skābene

Aplikācijai nav ne vainas, es ar RPP aplikāciju arī bildēju katru 9.maija čurātāju un nepareizi noparkoto koloradokarogvāgenu. ļoti efektīvs rīks cīņai ar burlakiem, kas neievēro noteikumus!

Vilnis Salenieks

kremļabotam “darim” no kremļa propagandas izplatīšanas un rusofīlijas sajukušas debesspuses

Patiesība kož acīs

Nav nekādas rusofobijas, rusnaciķi rada sev negatīvu tēlu izvēršot genocīdu pret Krimas Tatāriem, Ukraiņiem un Sīriešiem.

Skābene

Latvieši jau ar neved nevienu cittautieti uz stūra mājas pagrabu un neliek pie sienas! Latvieši nesēdina cittautiešus lopu vagonos un neved uz nomiršanu gulagos!
Bļāviens, cik stulbi sarunāties ar troļļu fermas čata botu! :D

Daris

Vēsturi nezini!
Revolūcijas gvarde sarkanie strēlnieki un pirmie čekisti – latvieši, Gulaga komandanti – visur ir latvieši.
Vnk 1940. tas nāca atpakaļ…

Daris

Vnk der saprast boļševisma internacionālo sastāvu, tad nebļaus – krievi, krievi…

Kristaps Skutelis

Labi, nu būs gana ar intepretācijām par vēstures tēmu! Šeit mums fokuss uz tehnoloģijām tomēr.

Ilze

Pareiz, radam aplikācijas, lai neiesaistītos, bet tā pa kluso no stūra kaut ko noķertu kamerā un aizsūtītu, un pats lepni paceltu galvu uzsitot sev pa plecu, redz kāds es patriots un cīnītājs, aizietu mājās tēju dzert. 95% redzot kādu nekārtību nav “iekšā” pieiet klāt un pateikt, nedari tā, to pierādīja sleptā kamera, liekas Vērmanes dārzā, kur puisis meiteni raustīja aiz rokām un lamāja, stundas laikā 3 cilvēki pienāca, lai apjautātos vai viss ir labi. Un redz, ar aplikāciju telefonā tādi cīnītāji, ka pilnīgi bail paliek, no tā, kādā sabiedrībā dzīvojam un kādi bailīgi radījumi ir blakus.

Bailulis

Dzīvē varbūt bail pieiet klāt, ka nedabū pa snuķi! Bet ar aplikāciju paziņot var, jo vienaldzīgs gluži neesi!
Galvenais, ka krievvalodīgie, kas īpāsi negatīvi izsakās par lietotni, būtu pirmie, kas to sāktu lietot, ja viņus veikalā neapkalpotu ne latviski, ne krieviski, bet teiksim turciski vai vāciski! :D

Krotow

Tad jau viņiem jādodas uz Vāciju.

Raitis Pāvuls

Uz plastmasas kastēm, kurās glabājas kaisīšanai domātās smiltis, rakstīts SAND, iet varavīkšņain gājiens un viņiem uz plakātiem ir kautkādi uzsaukumi man nesaprotamā mēlē (varbūt aicinājums uz teroru), Delfos un kaudzē citu masu mēdiju apzināti tiek kropļota latviešu valoda – un tādu piemēru ir dučiem, kāliem simtiem. Un nekādas reakcija, lai vai kur jūs adresētu iesniegumus, jūsu iesniegumiem valodas sargātāji vienkārši uzspļauj. Latviešu valoda tiek ,,sargāta” vien tad, kad kāds no ,,nepareizās” partijas ir pieļāvis ,,kļūdu” – tad gan valodas ,,sargi” naski steidz pildīt savas ķēdes suņa funkcijas. Tā arī ar šo programmu – kāds uzrakstīja programmu, padalījās ar pareizajiem cilvēkiem… Read more »

Raitis Pāvuls

Palasīju pārējos komentārus un kļuva skumji – kārtējo reizi redzu varas mafijas panākumus vienas cilvēku grupas sakūdīšanā pret otru. Vieni ir sašutuši par to, ka tie otrie nerunā latviski, bet latviski nerunājošie sašutuši, ka viņiem neļauj runāt krieviski. Un ne vieni, ne otrie nepamana, ka kropļota tiek gan latviešu, gan krievu valoda. Jā, krievi uz šai jandāliņā nemana, ka no viņu valodas palicis vien lupatu deķis. Zadornovs, redzot kas notiek Latvijā ar latviešu valodu, brīdināja par šo nepatīkamo tendenci krievus, bet faktiski netika sadzirdēts – klasītāji dzirdēja vien to, ko vēlējās dzirdēt: latvieši to, ka viņš ņirgājās par latviešu valodas… Read more »

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: