Jaunākā un modernākā Android 8 (Oreo) versija šobrīd ir pieejama vien nožēlojami mazam nepilnam procentam no visām Android ierīcēm un tas ir slikti. Slikti tāpēc, ka Oreo ir svarīgs Android laidiens, kas darbojas stabili, ātri un nes veselu lērumu jaunumu.

Piemēram, Android 8.1 versijā ir iestrādāta funkcija, kas prot parādīt bezvadu interneta tīkla ātrumu pirms tiem pat pieslēdzamies. Tādējādi pirms pieslēgšanās varēsim izvērtēt, kurš tīkls būs tas laimīgais, kam tiks savienojums ar mūsu lielisko Android ierīci.

Mobilā ierīce pratīs parādīt tīkla ātrumu ar Very Fast, Fast novērtējumu, ja ātrums būs pietiekams augstas izšķirtspējas video straumēšanai. Ja redzēsim OK vai Slow novērtējumu, tas nozīmēs, ka nekādus dižos datu pārraides ātrumus šajā tīklā nevajadzētu gaidīt.

Google gan neanalizē ar parolēm aizsargātos Wi-Fi tīklus, tāpēc tavs asprātīgais bezvadu tīkls ar nosaukumu “HeiKaiminjNo2StavaNetrokshno” būs drošībā. Tāpat no šādas skenēšanas varēs izvairīties arī publisko Wi-Fi tīklu pārvaldnieki.

Izklausās noderīgi, vai ne? Google un ierīču ražotāji – saņemās!

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
22 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Sifons

Un kad šitā fīča būs Iphonam, atkal pēc 3 gadiem!?

Kristaps Skutelis

Mhm, aptuveni ap to laiku, kad šī funkcija būs plaši pieejama arī Android ierīcēs :) Viena lieto to izziņot un dabūt uz pāris telefoniem, bet kas pavisam cits – palaist masās.

Artanis

Vispār jau Ābolos wifi radio automātiski izvēlas ātrāko un stabilāko no pieejamajiem pieejas punktiem ar vienādu SSID, tā ka ironiskā kārtā tavs jautājums ir jāpagriež otrādi. :D Droīda fanboji vismaz verētu iemācīties gūgli izmantot.

digitalk

izklausās nevis noderīgi, bet bezjēdzīgi. privātie neatstās neaizparolētu tīklu, savukārt vairāku publisko wifi koncentrācija vienā punktā tiecas uz nulli. drīzāk šī funkcija ir vajadzīga pašai gūglei datu ievākšanai ar jūzera rociņām.

Kristaps Skutelis

Arī. Bet nu lielās pilsētās tādu (nedrošu) tīklu vēl ir ļoti, ļoti daudz.

digitalk

un kā tu stādies priekšā “noderīgumu”? ja cilvēkam konkrētā vietā būs pieejams tīkls ar OK ātrumu, domā, ka viņš nesīsies lēkšot pa pilsētu meklēdams tīklu ar Fast? :)

Kristaps Skutelis

Nē, protams. Bet ja tev apkārt ir 5 atvērti tīkli, ir forši redzēt informāciju par katru no tiem pirms izvēlēties, kam pieslēgties. Bet, protams, tā fīčiņa ir relatīvi minor. Tik vien tas, ka interesanta.

KKTK

Darām tā nofočē un iepostē bildi, kad tev apkārt būs 5 atvērti tīkli.

Lapsinieks

tātad… šī apbrīnojamā un “dai for” funkcija attiecās tikai uz publiskajiem tīkliem, kuriem drošības dēļ (un arī nelimitētā datu pieslēguma) cilvēki vairs tā īsti nemaz negrib slēgties klāt?

Kristaps Skutelis

Izglītoti un par savu drošību domājoši indivīdi tā varētu domāt, bet tas nav tas, ko dara masas. Tām joprojām labs ir katrs vaifajs, kam var tikt klāt bez paroles. Un pabraukājot apkārt pa pasauli, sanāk redzēt, ka tādu tīklu publiskās vietās ir vēl gana daudz.

Lapsinieks

pirms 2 gadiem viesnīcā Vācijā stāvēja liels uzraksts – mums nav frī wifi ar viesnīcas vārdu nosaukumā. parunājos recepšenā = man paskaidroja apmēram tā: katre te var atnākt ar savu hotspotu, nosaukt to “viesnīcas_vārds_fublic” un veikt dažādas darbības (pac vari iedomāties, kādas)

Kristaps Skutelis

Jap, tā tas ir. Bet tāpat vairums viesnīcu nodrošina saviem klientiem WiFi. Jo bez šāda pakalpojuma vairs nav iedomājama mūsu ikdiena.

x

viesiem paziņo tīkla nosaukumu un paroli

x

a, lūk, ir cilvēki kuri uzskata ka apdeiti ir nevajadzīga štelle…

Lapsinieks

apdeiti (drošības ielāpi) ir ļoti nepieciešami un pret tiem neviens neiebilst. Lielākais oreo jaunpienesums ir iespēja sevi izteikt vēl spilgtāk ar jauniem emoijiem. bet tas jau nav nekāds pārsteigumscomment image

ProxyFromDeep

Ir ir :)
Pats esmu apdeit-o-skeptiķis :D

ProxyFromDeep

Man personīgi ne pārāk noderīga fīča. Savs mājas wifi ir savs , un citur tiek lietoti mobilie dati . Pēdējoreiz publiskus wifi meklēju laikam 2014 gadā … ( Helsingborgā , kur tas bija gana labi norealizēts pilsētas mērogā , vietās kur neķēra – mobilie dati “eko” režīmā . )

Lapsinieks

ārpus EEK valstīm varētu noderēt. Šveicē, piemēram, mob.viesabonēšana ir ellīgi dārga, ja iebrauc datos.

digitalk

ar ko tā būs noderīga, ja tuvumā 99% būs labi ja viens neparolēts tīkls?

Lapsinieks

nu nesaki vis. pilsētu centros mēdz būt kaudzēm wifi no kafejnīcām, viesnīcām. srpct: uzrakstīju Tev pm., redzu, ka neesi lasījis.

digitalk

nezinu cik daudzi atļaujas turēt savus tīklus bez paroles, bet cik nācies sastapties bezmaksas piedāvātiem tīkliem kafe un viesnīcās ir priekšā paroles, kuras izsniedz apmeklētājiem.

Krotow

Jaunums izskatās kā pavisam oficiāls wardraivinga atbalsts no Google puses. Tiesa brīvie tīkli tagad jau reti kur ir atrodami. Par to daudzstāvenēs reizēm notiek īsti rūteru kari par brīviem kanāliem, jo 2,4 GHz diapazons jau piebāzts.

Vēlos līdzīgu iespēju ar spēju pārslēgties starp mobilā operatora torņiem. Laukos tālakajam tornim ir labs interneta ātrums, bet tuvākais tornis atrodas aiz kalna un rezultātā mājā interneta nav :(