Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius ir publicējis sezonālo blogu topu par 2017. gada novembra datiem. Ievērojams apmeklētāju skaita pieaugums auto ziņu blogam autodroms.lv nodrošina otro vietu, tomēr nemainīgs līderis joprojām tehnoloģiju blogs kursors.lv.

Gadu no gada novērots, ka apmeklētāju aktivitāte rudens periodā ir zemāka nekā pavasara mērījumos, tāpēc arī pirmā desmitnieka blogi saskārušies ar lasītāju skaita samazināšanos. Tā piemēram, pirmajā vietā esošais kursors.lv piedzīvojis auditorijas kritumu par 16 procentiem, taču ar 33 600 lasītājiem tas joprojām ir stabils blogu topa līderis. Novembra pārsteigums šoreiz Ginta Gavera auto ziņu blogs autodroms.lv, kas kopš pavasara pakāpies par 20 vietām kopējā apmeklētāju skaita ziņā un ar 11 600 lasītājiem ierindojies otrajā pozīcijā.

«Kā jebkurā dzīves situācijā, arī darbs interneta vidē ļoti lielā mērā ir atkarīgs no veiksmes. Tomēr bez mērķtiecīga darba, veiksme vien nepalīdzēs. Mēs nekad neesam centušies «sakrāt» pēc iespējas lielāku auditoriju ķeksīša pēc. Daudz svarīgāk ir nonākt pie tiem, kam mūsu darbs ir interesants, noderīgs vai pat vajadzīgs. Sasniegtais rezultāts gluži vienkārši ir apliecinājums, ka ejam pareizā virzienā!» komentē autodroms.lv autors Gints Gavers.

Trešajā vietā ar 10 800 apmeklētājiem atrodas teoloģiski izklaidējošais blogs ebaznica.lv, kas pavasara topa rezultātos bija otrajā vietā un nebeidz raisīt diskusijas par atbilstību bloga konceptam.

Kā nozīmīgus jaunpienācējus vērts atzīmēt Almazas Pirhas rakstīto skaistuma un modes blogu 3ade.lv,kas ar iespaidīgu lasītāju skaitu (10 700 apmeklētāji) atrodams augstajā 4.vietā.Tāpat jāizceļ ģimenes blogs par harmonisku dzīvošanu un zero waste piekopšanu seekthesimple.com, kas ar 6100 apmeklētājiem noslēdz pirmo desmitnieku.

Kopumā pirmajā divdesmitniekā vērojama veselīga konkurence starp recepšu blogiem, kur garsigalatvija.lv joprojām kā populārākais (9500 apmeklētāji), bet auditorijai palielinoties par +20 procentiem, desmitniekam pietuvojies recepšu blogs naskoties.com (+ 6100 apmeklētāji). Turpat līdzās kikasvirtuve.lv ar 5900 apmeklētājiem un krustnaglina.lv (4000 apmeklētāji).

34 komentāri

  • Godīgi? Man ir apnikušas šīs diskusijas. Kāda cilvēkiem (ārpus Kursora komandas) vispār starpība kā sauc to, ko mēs te veidojam? Tieši tā, nekāda. Mēs varam būt un varam nebūt iekļauti šajā (vai kādā citā blogu topā), bet tas tāpat nemaina faktu, ka man Kursors ir blogs. Būtu labi reiz beigt šo diskusiju, jo tai nav nekādas jēgas.

   • aga, labi. vairs nepieminēšu. tik liec aiz auss – cilvēks var pāriet nākamajā līmenī tikai tad, kad beidz tīksmināties par esošo.

    • Bah, nu kāda vēl tīksmināšanās. Es neesmu vainīgs pie tā, ka citiem šajā topā iekļautajiem blogiem ir mazāks apmeklējums. Tāpat es nevaru to autoru vietā uzlabot viņu apmeklējumu, lai arī gribētu. Jo man patiešām nepatīk tas, ka Latvijā bez mums vairs neviens ne prot, ne grib rakstīt par tehnoloģijām. Es pat esmu gatavs strādāt pie tā, lai mums būtu vairāk un labāku par mums konkurentu.

    • hm. iedod kaut ko aktuālu (piem. mate10 lite), uzrakstīšu – varbūt kas sanāk interesants?

    • Man šobrīd nav tāda ierīce. Telefonus es netirgoju. Ja rakstīsi Kursoram, varam mēģināt noorganizēt līgumu arī uz tavu vārdu.

   • arī man likās, ka nav godīgi saukt šo vietni par blogu, bet tomēr saņēmos un pagooglēju dažādas bloga definīcijas un nonācu pie secinājuma, ka kursors ir blogs. nedaudz līdzības varbūt ir ar ziņu lapām, bet ja ņem salīdzināšanai tvnet (nenoliedzami ziņu lapa), tad kursoram līdz ziņu lapai kā ar kājām līdz Ķīnai

    • Varēji arī iekopēt tās definīciju daļas, kas liek mums atbilst bloga definīcijai.

     Man vairāk ir problēma ar tiem blogeriem un blogiem, kas pretendē būt žurnālisti vai ziņu mediji. Es zinu, ka kurš katrs interneta gudrinieks nevar saukties par žurnālistu, ja tas nestrādā kā žurnālists (nu kaut vai ar faktu pārbaudi kā minimums) un tāpēc katra lapa, kurā tiek rakstītas kaut kādi raksti automātiski to nepadara par ziņu lapu. Tas vienkārši ir konkrēta indivīda skatījums uz lietām vai jaunumiem.

 1. Interesanta statistika būs jāiečeko citi saiti.
  Pats personīgi izņemot kursoru nevienu citu blogu neapmeklēju un godīgi sakot izņemot laacz un kikasvirtuve nekad par citiem nebiju dzirdējis.

 2. Kursors ir kā pīļknābis, ķipa zīdītājs, bet no citas puses pēc putna izskatās (citādi sakot, tipa ziņu lapa, bet no citas puses blogs). Tas, ka Kursors iztaisās par blogu topa augšgalā, tomēr nav īsti godīgi.

  • Tāds duālisms pastāv arī nopietnākās lietās, kā piemēram, saki man, mūsu Latvija ir neatkarīga vai atkarīga valsts?)))

   • Ka Kursors, kurš pēc struktūras un satura neatbilst Latvijas bloga nerakstītam standartam, sauc sevi par blogu. Blogs lielā mērā ir personisks skatījums uz lietām, Kursorā vairumā rakstu šīs personiskās attieksmes nav, tā nav pausta vai jūtama. Un kur nu vēl preses relīzes.

    • Nu, nu, pastāsti man plašāk par to “Latvijas bloga nerakstīto standartu”.

     P.S. Par relīzēm sitiens vietā. Bet tas ir upuris, ko nesam lasītāju interesēs.

    • Iespējams, varētu piekrist, ka zem bloga zīmoga gribētos vairāk oriģinālsatura. Bet šeit vēlētos norādīt, ka mēs gandrīz nekad nepaslinkojam atbildēt uz komentāriem, attiecīgi raksts pagarinās, paužot autora skatījumu. Reku šeku sanāk blogs.

     Kā jau var lasīt, Gemius izraisa interesi, normālā reklāma.

Ir ko teikt?