Web Analytics
More
  Reklāma

  Pārbaudi sava datora Meltdown un Spectre ievainojamības

  Jaunākie raksti

  Ja tavs datora procesors tapis Intel apcirkņos, gandrīz ar 100% pārliecību var apgalvot, ka tam ir vismaz kādā mirklī bijusi Meltdown vai Spectre ievainojamība. Šobrīd katrs ražotājs cenšas salāpīt operētājsistēmas, datoru BIOS un procesoru programmatūru, bet tas neveicas gana ātri. Atklātās ievainojamības skar Intel ražotos procesorus no 1995. gada. Vienīgie izņēmumi ir Intel Itanium un Intel Atom, kas ražoti pirms 2013. gada.

  Tiek ziņots, ka nāksies pārstrādāt Linux virtuālās atmiņas sistēmu, bet Windows operētājsistēmai labojums esot gandrīz gatavs, to saņēmuši jau Windows Insider fast-ring atjauninājumu lietotāji. Intel procesoru ievainojamības aizlāpīšana būtiski noēdīs moderno procesoru jaudas. Pagaidām tiek lēsts, ka procesori zaudēs 5% līdz pat 30% no veiktspējas. Arī Apple nācies salabot Intel procesoru ievainojamību 64-bitu macOS un arī iOS operētājsistēmās.

  Lai pārbaudītu savu datoru, vari izmantot atjauninātu InSpectre programmatūru. InSpectre sadarbojas ar Linux un macOS (jāizmanto WINE). InSpectre rīku var lejupielādēt šeit.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Artūrs
  18.01.2018 09:40

  Vulnerable to Meltdown: yes
  Vulnerable to Spectre: yes
  Peformance: good

  Ja tā nebija problēma pēdējos 23 gadus, kāpēc tā tagad ir?

  Kristaps Skutelis
  18.01.2018 09:47
  Reply to  Artūrs

  Jo tagad par to zina katrs skriptu bērnelis.

  Kāds
  18.01.2018 10:31

  Kā būtu ar mājas darba izpildi? AMD u.c. ražotāju procesori arī ir ievainojami.

  oga
  19.01.2018 01:49
  Reply to  Kāds

  IR arī AMD, bet krietni vien mazāk …

  Reklāma