Ja tavs datora procesors tapis Intel apcirkņos, gandrīz ar 100% pārliecību var apgalvot, ka tam ir vismaz kādā mirklī bijusi Meltdown vai Spectre ievainojamība. Šobrīd katrs ražotājs cenšas salāpīt operētājsistēmas, datoru BIOS un procesoru programmatūru, bet tas neveicas gana ātri. Atklātās ievainojamības skar Intel ražotos procesorus no 1995. gada. Vienīgie izņēmumi ir Intel Itanium un Intel Atom, kas ražoti pirms 2013. gada.

Tiek ziņots, ka nāksies pārstrādāt Linux virtuālās atmiņas sistēmu, bet Windows operētājsistēmai labojums esot gandrīz gatavs, to saņēmuši jau Windows Insider fast-ring atjauninājumu lietotāji. Intel procesoru ievainojamības aizlāpīšana būtiski noēdīs moderno procesoru jaudas. Pagaidām tiek lēsts, ka procesori zaudēs 5% līdz pat 30% no veiktspējas. Arī Apple nācies salabot Intel procesoru ievainojamību 64-bitu macOS un arī iOS operētājsistēmās.

Lai pārbaudītu savu datoru, vari izmantot atjauninātu InSpectre programmatūru. InSpectre sadarbojas ar Linux un macOS (jāizmanto WINE). InSpectre rīku var lejupielādēt šeit.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Artūrs

Vulnerable to Meltdown: yes
Vulnerable to Spectre: yes
Peformance: good

Ja tā nebija problēma pēdējos 23 gadus, kāpēc tā tagad ir?

Kristaps Skutelis

Jo tagad par to zina katrs skriptu bērnelis.

Kāds

Kā būtu ar mājas darba izpildi? AMD u.c. ražotāju procesori arī ir ievainojami.

oga

IR arī AMD, bet krietni vien mazāk …