Tiek ziņots, ka kārtējo reizi Google Play lietotņu veikalā izdevies iemānīt visai pamatīgu lietotņu skaitu, kas aplipina viedierīces ar ļaundabīgu programmatūru. Šī nav pirmā reize, kad Google filtri palaiduši garām ļaunatūru.

Google Play lietotņu veikalā nonākušas vismaz 22 lietotnes (visas šobrīd no Play veikala izņemtas), kas paredzētas viedtālruņa LED zibspuldzes ieslēgšanai, lai to izmantotu par lukturīti. Te gan jāatzīmē, ka pat Google Now/ Google Assistant, kas ir visos Android viedtālruņos, spēj ieslēgt LED zibspuldzi, tāpēc lukturīšu lietotņu izmantotājiem pat pienākas saņemt kādu sodu!

Šoreiz lukturīšu lietotnes izplata LightsOut ļaunatūru, kas viedierīcēs demonstrē reklāmas. Tiek pieļauts, ka lukturīšu lietotnes kopumā lejupielādētas 1.5 līdz pat 7.5 miljonus reižu. Pamuļķu trūkums netiek novērots.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
27 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Šmōgles asistenta piedāvātā LED ieslēgšana mēdz būt iebāzta kaut kur baigi neērtā vietā, kur to jāmeklē pa 5 izvēlnēm. Daļā aparātu šī iespēja bez “kruķiem” vispār nav pieejama. Tāpēc arī lieto lukturīšu aplikācijas, kur lukturīša ikonu var viegli nolikt uz ekrāna viegli pieejamā vietā. Vēl ir aparāti arī 2 apgaismojuma stipruma režīmiem, kurus var ieslēgt tikai no zināmām aplikācijām (vismaz savulaik HTC aparātiem tā bija).

Lapsinieks

muļķības. jau sen visiem ir native lukturu aplikācija

Krotow

Visiem… native… aplikācija. Stāsti vien, stāsti.

MM

Motorolu pakratot ieslēdzas lukturītis.
Motorolu pagrozot ieslēdzas kamera.

Skābene

Tātad, ja tu Swedbank aplikācijā pakrati telefonu, lai apskatītos ātro konta atlikumu, tad tev uzreiz ieslēdzas lukturītis!? Tas varētu būt jautri! :D

Lapsinieks

kam nav?

Krotow

Visiem Android telefoniem. Vismaz telefoniem līdz 5. andrim zipenes LED-us slēdza iekšā tikai caur kameras draiveri. Tur bija nianses, dēļ kurām parādījās konkrētu brendu aparātiem domātas lukturīšu aplikācijas, kas konkrētajiem telefoniem slēdza iekšā LED-us. Konkrēti HTC aparātiem LED-iem toreiz vēl bija 2 gaišuma līmeņi. Uz Samsungiem jau bija tikai viens gaišuma līmenis. Vēlāk visu lukturīšu padarīšanu sajāja daudzu autoru vēlme piepelnīties un te aprakstīto draņķu rakstītāji.

2 MM: Man te nav nevienas motorolas ar Android. Un arī ja būtu, mūžam neatcerētos, kas tur kuram jākrata.

Lapsinieks

mosties. kāds 5tais andris. aiz loga 2018tais. Lukturis ir andra sastāvā no +/- 2015 gada

Krotow

No tā ka lukturīti kā OS lietotāja kontroles elementu Android ieviesa no 2015. gada, vecākos aparātos un ražotāja izmainītajiem lietotāja starpģīmjiem lukturīšu pieeju automātiski nedod. Samsungiem lukturītis no augšas novelkamajā izvēlnē parādījās no S6, ja nemaldos. Man ir S4. Joprojam darbojas un kamēr dzīvos, nemainīšu. Un šādu aparātu joprojām ir daudz. Kur tie visi lai ņem lukturīša pogu, gudriniek?

Lapsinieks

es tak saku – uzliec native vidžetu. jūtūba linku vajag? nah vēl kautkādas aplikācijas instalēt?

Skābene

Man liekas, ka līdz adroid 7 pastāv problēmas ar to lukturīti! Tur pie viņa var tikt tikai čerez “Ž”.

Lapsinieks

kopš 5tā andra lukturis dzīvo andra notifikāciju panelī, ja vien cilvēks pats nav ar varu aizvācis https://www.androidcentral.com/android-finally-has-universal-native-flashlight-function
nevajag izplatīt urbānos murgus

Skābene

Esi gatavs atbildēt par saviem vārdiem? Iedošu tev kādu samsungu no 2015.gada, varēsi man parādīt, kā tu iesliegsi lukturīti bez vidžeta vai app uzstādīšanas.
Ja jau tas ir tik ātri un vienkārši, tad ar 5 sek lukturīša ieslēgšanai tev vajadzētu pietikt!

Lapsinieks

pēdējais šeimsungs man bija S3. Vidžets pat ērtāks kā notofikāciju panelī bakstīties.

Skābene

Re kur tev notifikāciju panelis, atrodi lukturīti:comment image

:D

Lapsinieks

es nesarunājos ar cilvēkiem, kas dzīvo vēl 17.oktobrī (pagātnē). Nopērc tak sev beidzot normālu telefonu, beidz čīkstēt! Ja grūtības kaut ko saprast – ņem aifonu – tam točna ir lākturis.

Skābene

Nemāci man ko pirkt un es neteikšu uz kurieni tev jāiet! :)
Un es nečīkstu, tikai pierādu, ka tu tēlo visgudreli, kaut tev nav nakādas sajēgas par to, ko runā!

Lapsinieks

ko tāds nīgrs, valdes sēdē dabūji pa asti akal?

Lapsinieks
LAN

Tiešām tik ātri un ērti salīdzinot ar vienu logrīka spiedienu… :D

Lapsinieks

ir teorētiski situācijas, kad no notifikācijas ieslēgt ir ātrāk: piemēram – tu raksti īsziņā ūdens skaitītāja mērījumu un skaitītājs ir aiz veļas mašīnas – jāierubī lukturītis – novelc notifikāciju paneli un ieslēdz. nevis ej ārā no īsziņas, lai tiktu uz ekrāna vidžetu. Bet stāsts jau ir par to, ka daži mēģina iestāstīt, ka lukturīri var ieslēgt tikai no 7tā andra. :D

Skābene

Neesi dzirdējis neko par viedajiem skaitītājiem? Man tādi jau ir no 2002.gada! :D
Jeb tu dzīvo blokmājā, ar analogo koda atslēgu kāpņu telpai? Tagad saprotu kāpēc elektrum aplikācijā ir lukturītis, izrādās lai Lapsinieks var norakstīt rādījumus no sava analogā skaitītāja ar metāla ripu! :D

Lapsinieks

iemācies lasīt, dauni.

Skābene

Es tev nodemonstrēju ekrānšāviņu no Android 6.0.1. bez luktura! Bet tu te kaut ko turpini malt kā pilnīgs ambālis! Turpini arī tālāk skriet ar galvu sienā un izlikties ka viss ir kārtībā!?

Lapsinieks

un es tev paskaidroju, ka cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir vidžeti, un ka nav no veikala šņega jākačā. ko tieši tu nesaproti?

AndrisB

Manam Huawei ir lukturīts, bet nevar spilgtumu regulēt. Drošības apsvērumu dēļ gan nekādu kreiso aplikāciju neesmu licis.

Krotow

LED spilgtumu varēja regulēt dažiem HTC modeļiem. Par Huawei tiešām nezinu.