Ookla Speedtest ir populārākais un vecākais tīmekļa ātruma mērīšanai paredzētais rīks. Speedtest ik pa laikam sniedz ieskatu pasaules interneta ātrumu mērījumos, arī tikko izziņoti jaunākie Speedtest Global Index mērījumi.

Speedtest veiktie mērījumi norāda, ka mobilo datu lejupielādes ātrums pasaulē cēlies par 30.1%, kad to salīdzina ar gadu iepriekš. Bet mobilo datu augšupielādes ātrums pasaulē cēlies par veseliem 38.9%.

Tāpat par 31.6% palielinājies fiksēto interneta pieslēgumu ātrums lejupielādei un par 25.9% kāpis augšupielādes ātrums.

Būtisks interneta ātruma pieaugums vērojams vairākās valstīs – Laosā tas audzis par 249.5%, tāpat milzu pieaugumi ir Vjetnamā, Trinidādā un Tobāgo, Honkongā un arī Libānā.

Vienīgi Puertoriko par 39.8% krities mobilo sakaru interneta lejupielādes ātrums, bet tas saistāms ar vētru. Vēl septembra vidū viesuļvētra Marija atstāja vairāk nekā 3.5 miljonus Puertoriko iedzīvotāju bez elektroapgādes.

9 komentāri

  • Varējām pablatoties kad nesen attaisījām optikas maisu vaļā. Jo kā exPSRS valsts dominējot daudzīvokļu mājām, varējām paspīdēt… šķiet vienu brīdi bijām otrie pasaulē interneta ātrumos pēc speedtest datiem.
   Tagad ka citas valstis ir lēnāk un daudz efektīgāk pārklājusi sevi ar normālu interneta ātrumu, ta letiņi ar savu fikso daudzdzīvokļu koncentrāciju var mētāties pa miskasti, jo normāli ātrumi te pastāv tikai dzīvokļos, privātenēs tas pats lēni smirdīgais dīzelis vai nestabilais 4G…

   • priv.mājās ātru inetu ne pārāk vajag, tāpat viss brīvais laiks aiziet rušinoties pa un ap māju. dzīvokļos, tur cita lieta, daudz brīva laika, tāpēc var dzenāt trafiku.

    • Nu ja, privātenēs jau uz jumta savs šķīvis, jo nav optikas, bet kodu šārēšanai pietiek ar kājminamu mobilo netu! :)
     Lattelecoms jaunus DSL klientus uz vecajām vara līnijām vairs nesēdina, esošajiem kaut kādus 5Mbps vēl nodrošina.

 1. Vienā prezentācijā savulaik Latvenergo plātījās, ka drīz nodrošinās netu pa elektrības kabeļiem!
  Ar plātīšanos tas viss arī beidzās, un neko vairāk, kā nolasīt viedos skaitītājus pa šito netu nevar! :)

Ir ko teikt?