Samsung šobrīd ir spēcīgākais SSD tipa (pusvadītāju disks jeb cietvielu disks) atmiņu ražotājs pasaulē. Ne velti Samsung viedtālruņos izvietotās atmiņas ir vismaz 20% ātrākas par konkurentu piedāvājumu.

Tikko paziņots, ka Samsung uzsācis ražot 512GB eUFS atmiņas, kas jau pavisam drīz nonāks viedtālruņos un planšetdatoros. Jaunās Universal Flash Storage (eUFS) atmiņas izmanto 64 slāņu V-NAND tehnoloģiju, kamēr vecajās 256 GB atmiņās bija 48 slāņi.

Samsung sola, ka 512 GB eUFS atmiņas spēs sasniegt 860 MB/s ieraksta un 255 MB/s nolasīšanas ātrumus, kas ir aptuveni 5% līdz 10% vairāk par šībrīža Samsung atmiņu uzrādītajiem reālajiem ātrumiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Uģis

Kāds var sakarīgi izstāstīt un nopamatot, kā tiek izmantoti vairāk par 64gb atmiņas viedtālrunī?
Gada laikā esmu savācis 27gb. Tur ir mūzika atliektiem galiem, tonna bilžu un video, dokumenti, piezīmes un sarakstes. Vēl pēc gada trakākajā gadījumā varbūt būšu ticis līdz 50gb.
512 gb? Telefons nav piemērots datu glabāšanai un mobilās mistkastes lomai. Turklāt arvien lielāku popularitāti gūst straumēšanas servisi.

x

pagaidām – video, īpaši 4k + raw bilžu faili. un visam pārējam, tiklīdz maza formāta armi sāks aizstāt laptopus mājas lietošanai.

Skābene

Ar 4k video ļoti ātri piepildās atmiņa!
Un ja no tava tālruņa 32GB atmiņas 27GB ir pilni, tad neko fikss tev tas tālrunis nevarētu būt! ar 64GB jau būtu cita aršana!

Kristaps Skutelis

Telefons nav piemērots datu glabāšanai tāpat kā dators ir tikai bēšas krāsas kaste zem galda? ;)

Uģis

Es jau tieši jautāju, vai ir kāds, kurš spēj aizbāzt tos pašus 64gb ar lietderīgu saturu. Nerunāju par copy paste PC saturu un tad obanā- man ar 512gb par īsu. Vai arī vasarā izstieptā rociņā safilmēt konci un par šo lielo 4k kluci aizmirst uz visiem laikiem.
Un neskaldīsim matus, telefonu mainam biežāk kā datoru un nevar salīdzināt to, cik viegli ir pakāst datus no PC zem galda un, cik no telefona.
Pastāsti, cik pašam GB ir nepieciešami pilnvērtīgai viedtālruņa izmantošanai, tas ir viss, kas par šo tēmu apspriežams.

LapsiniekaBralis

Protams var, 4k video + foto. Tu ceļojumos arī brauc?

Krotow

Tam ir jēga, ja telefons attīstās līdz (gandrīz) pilnvērtīgam pārnēsājamajam datoram, ar ko strādāt kā ar datoru var, vienkārši iespraužot dokstacijā uz galda. Citādi tik liela atmiņa ir tikai pirkstu staipīšanai, ģenerējot YouTube feilu video 4K formātā no kārtējā pasākuma, par ko pēc pusgada jau sen būs aizmirsuši. Un foto no telefona arī vajag tīrīt ārā laicīgi, nevis gaidīt ka 2 gados sabildētais vienā brīdī aiziet kopā ar telefonu.

Uldis M.

Šeit es tev nepiekritīšu. Protams, telefona lietošanas paradumi cilvēkiem ir dažādi, bet… Personīgi es pat netaisos atbrīvoties no vecajām bildēm telefonā! Tā kā telefons ir līdzi vienmēr un visur – tad visur ir līdzi arī personīgais atmiņu albums par dažādiem notikumiem, ceļojumiem u.t.t. un ar gadiem šīs bildes iegūst tikai lielāku vērtību. protams vajag pašķirot bildes un no 10 līdzīgām atstāt vienu, kā arī dzēst ārā nenozīmīgus kadrus, tas gan. Bet ar gadiem savācas tīri paliels apjoms, ja starp bildēm ir vēl pa kādam jaukam video iz dzīves… Un nē, tas viss nepazudīs kopā ar telefonu jo maksāju par vietu… Read more »

Krotow

Nu tad pērc telefonu ar lielu glabātuvi… ko lai saka. Tava nauda galu galā.

Uldis Krastiņš

Tieši tāpēc ir burvīgs Google serviss, saucas Photos. Salādē visu tur un jebkurā brīdī Tev jebkur ir pieejama jebkura fotogrāfija un nav jāaizņem vieta telefonā. ja izmanto bezmaksas variantu, tad kvalitāte nedaudz tiek samazināta, bet tas ir labāk kā HDD tavā skapī, kur bildes neviens neredz.

x

aha, jebkurā brīdi…kamēr google tev ļauj piekļūt pakalpojumam, ne ilgāk!

https://www.theverge.com/2017/12/5/16738752/google-youtube-amazon-punishing-customers-feud

LapsiniekaBralis

Es personīgi neturu savas bildes, video mākonī. Tikai ārējie cietie diski divi gabali, no kuriem katrs atrodas savā pilsētā.

Kristaps Skutelis

Precīzi! Kamdēļ cilvēkam būtu jākrāmējas ar manuālu bilžu dzēšanu?

Lapsinieks

vispār jau mēs bieži pārspīlējam to, cik ļoti kādam interesē skatīties mūsu bildes.

Uldis M.

Taisnība, it īpaši pie grādīgā dzēriena glāzes, kad pārņem entuziasms dalīties piedzīvotajā un ir sajūta ka iepriekšējās 5 reizes rādot neviens vēl neredzēja!
Bet ja nopietni, ja ir kas labs ko parādīt, tad pareizajai auditorijai interese parasti ir.

Uldis M.

“…Samsung viedtālruņos izvietotās atmiņas ir vismaz 20% ātrākas par konkurentu piedāvājumu.”
Vai gadījumā iPhone 8 / iPhone X izmantotā atmiņa neizrādījās vismaz 20% ātrāka par Samsung viedtālruņos izmantoto?

Linards

Vai tikai ieraksta un nolasīšanas ātrumi nav sajaukti vietām? Pārlasām pirms publicējam?