Reklāma

Lietotne Arhiguide aicina iepazīt Rīgas arhitektūru

Jaunākie raksti

Latvijas Arhitektu savienība ikvienam pilsētas viesim un iedzīvotājam piedāvā iespēju iepazīt Rīgas arhitektūru lietotnē Arhiguide. Arhiguide ir Latvijas Arhitektu savienības izstrādāta mobilā aplikācija, kas sniedz interaktīvu, saistošu un interesantu informāciju par Rīgas ēku arhitektūru, vēsturi, pilsētvidi, notikumiem un personībām, paverot iespēju pilsētas iedzīvotājiem un viesiem iepazīt dažādas ēkas, to arhitektus un arhitektūru, īpašas vietas, maršrutus, arhitektūras stilus un vēstures posmus.

Lietotnē apskatāmo arhitektūras objektu aprakstu autors ir profesors Jānis Krastiņš un arhitektūras žurnālists Artis Zvirgzdiņš. Sadarbībā ar Latvijas Kino muzeju saturu papildina arī Latvijas nozīmīgāko kinofilmu uzņemšanas vietu karte, kā arī ielu mākslas objekti no festivāla “Blank Canvas”. Lietotnes saturs nemitīgi tiek papildināts, šobrīd, papildus lietotnē jau esošajai informācijai par aptuveni 400 Rīgā esošiem arhitektūras objektiem, pieejama informācija par Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteiktajiem, kā arī balvu ieguvušajiem objektiem. Aplikācijā pieejami gan objektu apraksti, gan to attēli.

Jau tuvākajā nākotnē lietotne tiks papildināta ar saturu par Jūgendstila arhitektūru Rīgā. Šobrīd notiek aktīva sadarbībā ar Rīgas Jūgendstila centru, lai aplikācijā pievienotu izsmeļošu informāciju par aptuveni 100 Rīgā esošiem Jūgendstila arhitektūras objektiem.

Iniciatīvas autori un veidotāji ir Latvijas Arhitektu Savienība, tā veidota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu. Lietotni veidojusi digitālā aģentūra Caballero un to iespējams bez maksas lejupielādēt viedtālruņu lietotnēs AppStore (iPhone) un GooglePlay (Android). Tā pieejama angļu un latviešu valodās. Aplikācijas interaktīvais saturs pieejams arī web versijā mājas lapā www.arhiguide.com.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma