Krievija ignorēs ANO liegumu veidot robotus cilvēku nogalināšanai

18

Krievija ir ielikusi pamatīgu, dubļiem aplipušu velteni ANO durvīs, izgāžot sarunas par autonomo ieroču sistēmu izmantošanas aizliegšanu. Krievija paziņojusi, ka to nesaista šāda vienošanās – slepkavu robotu izmantošana ir valsts interesēs.

Aktīvisti un tehnoloģiju līderi, tostarp ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmuma Tesla vadītājs Īlons Masks, ir aicinājuši ANO pilnībā aizliegt automatizētas ieroču sistēmas, kas varētu radikāli pārveidot karadarbību un pakļaut civiliedzīvotājus paaugstinātam riskam.

Kalašņikova rūpnīcā jau šobrīd tiekot izstrādāti ieroči ar mākslīgo intelektu, kur lēmumu par nogalināšanu pieņem roboti.

Autonomo ieroču sistēmu aizliegšanas atbalstītāji uzstāj, ka galīgais lēmums nogalināt vai iznīcināt ir jāpieņem cilvēkiem. Viņi norāda, ka ikviena ieroču sistēma, kas lēmumu par uzbrukumu deleģē algoritmam, jau pēc definīcijas ir nelikumīga, jo datori nav atbildīgi starptautisko cilvēktiesību priekšā.

 • x

  da labi, viņi par robotiem uzskata savus ihtamņetus. tiklīdz būs likums, tā radinieki nesaņems arī kompensācijas, jo juridiski zollis automātiski skaitīsies robots.
  kāds vēl mākslīgais intelekts krievijā, nesmīdiniet manas čībiņas, tad jāprasa kāpēc pasaule lieto aifonu nevis jotafonu. kalašņikovs, jā, veiksmīga šmaisera ideju realizācija.

  • Dollija

   Tā runā, ka Krievi no Doņeckas lidostā kritušajiem Ukraiņu kiborgiem klonējot savus kiborgus, jo Ukraiņu kiborgu programma esot bijusi produktīvāka par krievu zombijiem.

 • Skābene

  Tas tā līdz brīdim, kamēr kāds robots nenokniebs kādu augsti sēdošu krievu “čiekuru” !
  Tad sāks bļaut, ka jāaizliedz!

 • RRR

  šis vairs tik smieklīgi neliekas.
  https://www.youtube.com/watch?v=TlO2gcs1YvM
  Protams tā ir prognoze, bet nekas nereāls vairs neliekas. Apvienojam iPhoneX, Dronu un šaujamo un būs jums robots.

  Par Krieviju un Zkoreju var nesmieties. Izgudros un uztaisīt Rietumos. Toties šie nospers gatavu risinājumu un izmantos.

 • https://credit.lv AndrisB

  Krievus oficiāli nevarēs ierobežot, bet pārējie turpinās izstrādi slepeni. Neviens negribēs palikt zaudētājos. Ceļš jau ir nosprausts.

 • Krotow

  Viena lieta ir aizliegt, bet otra – uztaisīt. Par visu to, kas tiek taisīts rietumos, publiski nestāsta. Tam, ka Krievijas/Āzijas militārā rūpniecība “aizņemsies” gatavus izstrādājumus, gan ticu. uaztaisīt kaut ko jaunu tur nav spējīgi.Konkrēti Krievijā savus gaišos prātus mīl nomarinēt līdz nāvei tie aizbēg strādāt citur.

  • Skābene

   Galvas ir un uztaisīt var, tik parasti viss atduras pret finansējumu, kas ir nozagts vēl pirms projekta uzsākšanas! :)
   Krievi var uzražot pasaulē ātrāko zemūdeni, bet 70 gadus nejēdz uzražot normālu vieglo automašīnu. :D

   • Krotow

    To jau bieži minēja, ka lai ko PSRS neražotu, beigās vienmēr iznāks tanks vai kalašņikovs. Kur tur vieglās mašīnas – jēdzīgas drēbes un mēbeles neprata uztaisīt. Liela daļa no tur pirms 50 gadiem taisītajām lietām vēl šodien turas ne jau dēļ kvalitātes bet tāpēc, ka ar izejmateriāliem neskopojās un uztaisīja 5x biezāku kā vajag.

   • x

    pirmās žiguļu partijas, ko salika no oriģinālajām fiata daļām ko konteineros veda uz toljati, skaitījās labas!

   • Daris

    Lada Westa SW Cross

   • Skābene

    Nez kādēļ krievijā Ladu neizpērk kā karstus pīrādziņus, bet priekšroku tam pašam Renault, vai pabrauktiem vācu auto!

   • x

    pērk jau ar ladas….ja nav naudas kam labākam…un maksājot par kariņiem ukrainās un sīrijās, liekas naudas cilvēkiem nav daudz – nākas ar taziem braukt.

   • Daris

    Uz šo Ladu rindā stāvot. Man pat iepatikās.

 • Daris

  Neprecīzs virsraksts.

  Krievija kā viena no piecām lielvalstīm ar veto tiesībām var nobloķēt kādu citu valstu pasviestu ideju,
  un līdz ar to ideja par ‘ANO lēmumu’ vienkārši netop.

  Līdzīgi kā fantāzijās par kodolieroču aizliegšanu, nevēloties atzīt, ka tikai kodolieroči mūs pasargā no nebeidzamiem kariem.

  Galu galā ir pilnīgi vienalga kas slaktē ļautiņus – citi ļautiņi vai roboti, kurus ļautiņi tam ieprogrammējuši.

  • Skābene

   Reiz dzīvoja čata robots, kurš bija ieprogrammēts pamosties katru reizi, kā tiek pieminēts vārds “Krievija”! Un viņš ik reizi varonīgi metās cīņā, lai informatīvajā karā aizstāvētu savu prezidentu Vladimiru Vladimiroviču un celtu Krievijas pārākumu pār citām nācijām.

   • Daris

    Par kādu pārākumu iet runa?
    Vnk par korektu attieksmi.

   • http://127.0.0.1/ Mezhinieks

    Reidz dziivoja saskaabusi aita.. kas visu laiku baazaas kur nevajag… Sheit runaajam par tehnologjijaam…

   • Krotow

    Jauna D. inkarnācija vai dvīnis?