Īstenojot atbildīgu un videi draudzīgu uzņēmējdarbību, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) Cēsīs un Jēkabpilī uzstādījis saules baterijas, kas ražos zaļo enerģiju LMT bāzes stacijām.

LMT prezidents Juris Binde: “Latvijā mēs varam būt priecīgi, ka dzīvojam tik zaļā valstī. Tā ir viena no mūsu pamatvērtībām un ilgtermiņa ieguldījums dzīves kvalitātē. LMT kā uzņēmums saudzīgi attiecas pret dabas resursiem, izvērtējot ietekmi uz vidi visā LMT pakalpojumu dzīves ciklā. Tas sākas jau no elektroniskās dokumentu aprites un vecajiem telefoniem, ko var nodot otrreizējai pārstrādei. Likumsakarīgi, ka esam pirmie Latvijā, kas atjaunojamo saules enerģiju uzsāk izmantot bāzes staciju darbības nodrošināšanai.”

Uzstādīto saules paneļu bateriju maksimālā jauda optimālos apstākļos ir 6,6 kW, un šāds enerģijas daudzums nodrošina bāzes stacijas darbu. Nepieciešamības gadījumā papildu enerģijas daudzums tiks ņemts no Sadales tīkla.

2017. gadā LMT ieguva Platīna kategoriju Latvijas Ilgtspējas indeksā par darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni. Savukārt šī gada novembrī Latvijas Zaļais punkts veica auditu LMT, izvērtējot normatīvo aktu un ilgtspējas aspektu un secinot, ka LMT ir labs piemērs, kādam jābūt ilgtspējīgam uzņēmumam.

16 komentāri

  1. Gribētos kāda eksperata viedokli šeit, jo cik saprotu, saules paneļi tiešām ir izdevīgi, pieņemamās cenās, bet kopējo tāmi podā norauj akumulatori, sadalītāji, invertori un kas tur vēl par pariktēm nāk klāt tajā saules sistēmā. Saules mūsu platuma grādos esot pietiekami, bet aparatūra, lai to visu izmantotu joprojām nav pieņemamās cenās:(
    Patiešām, kāpēc uz vēja ģeneratoriem neliek virsū bāzes stacijas?

    • Pa dienu viss aizies pašpatēriņā, pa nakti ņems barošanu no tīkla, ja pa dienu paliks pāri, tad atdod tīklā un paņems pa nakti! Tiesa gan dēļ OIK un ST tarifiem gaužām neizdevīgi, bet lētāk kā pirkt akumulatorus!

    • Tāpēc cik var ir jāpāriet uz 12V barošanu! Nav ko ākstīties ar inventoriem, lai dabūtu 220~ ko tūlīt ar n-tajiem barošanas blokiem atkal konvertē uz 12V vai 5V. Kompjiem 12V, 5V, lediem arī līdzstrāvu vajag. Galu galā tā aifona lādēšanai arī vajag tikai 5V, ko tu ar ātro uzlādi varētu uzlādēt pie brokastu galda, ja vien tev sienā būtu vads pa tiešo no MPPT un paneļa.

  2. Akumulatori noteikti nav izdevīgi un visu skaistumu par zaļumu pilnībā nobojā, jo regulāri jāmaina. Tāpat, lai atpelnītu vien to CO2, kas ticis saražots saules paneļus ražojot, vien bija jāpaiet vairākiem gadiem. Bet ar Grid-tie invertoru jau tas viss kļūst interesantāks, kurš pēc būtības dod iekšā elektro tīklā saražoto, kuru primāri patērē tuvākie patērētāji, pārējais aiziet LE tīklā.
    Par saules pietiekamību mūsu platuma grādos – tas tāds ļoti diskutējams jautājums, ņemot vērā, ka itsevišķi pēdējos gados rundens/ziemas periodos saule parādās tik reti, ka tiek uzskatīts jau kā kāds brīnums.

Ir ko teikt?