Īstenojot atbildīgu un videi draudzīgu uzņēmējdarbību, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) Cēsīs un Jēkabpilī uzstādījis saules baterijas, kas ražos zaļo enerģiju LMT bāzes stacijām.

LMT prezidents Juris Binde: “Latvijā mēs varam būt priecīgi, ka dzīvojam tik zaļā valstī. Tā ir viena no mūsu pamatvērtībām un ilgtermiņa ieguldījums dzīves kvalitātē. LMT kā uzņēmums saudzīgi attiecas pret dabas resursiem, izvērtējot ietekmi uz vidi visā LMT pakalpojumu dzīves ciklā. Tas sākas jau no elektroniskās dokumentu aprites un vecajiem telefoniem, ko var nodot otrreizējai pārstrādei. Likumsakarīgi, ka esam pirmie Latvijā, kas atjaunojamo saules enerģiju uzsāk izmantot bāzes staciju darbības nodrošināšanai.”

Uzstādīto saules paneļu bateriju maksimālā jauda optimālos apstākļos ir 6,6 kW, un šāds enerģijas daudzums nodrošina bāzes stacijas darbu. Nepieciešamības gadījumā papildu enerģijas daudzums tiks ņemts no Sadales tīkla.

2017. gadā LMT ieguva Platīna kategoriju Latvijas Ilgtspējas indeksā par darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni. Savukārt šī gada novembrī Latvijas Zaļais punkts veica auditu LMT, izvērtējot normatīvo aktu un ilgtspējas aspektu un secinot, ka LMT ir labs piemērs, kādam jābūt ilgtspējīgam uzņēmumam.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
16 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Prasās vēja ģeneratoru darbam naktīs un mākoņainās dienās.

Mārtiņš Ungurs

Vai tiek izmantotas baterijas rezervēm?

as

Gribētos kāda eksperata viedokli šeit, jo cik saprotu, saules paneļi tiešām ir izdevīgi, pieņemamās cenās, bet kopējo tāmi podā norauj akumulatori, sadalītāji, invertori un kas tur vēl par pariktēm nāk klāt tajā saules sistēmā. Saules mūsu platuma grādos esot pietiekami, bet aparatūra, lai to visu izmantotu joprojām nav pieņemamās cenās:(
Patiešām, kāpēc uz vēja ģeneratoriem neliek virsū bāzes stacijas?

x

acīmredzot, būtu jāsalīdzina vēja plūsmas iekšzemē un vietās, kur tipiski uzstāda vēja ģeneratorus.

Skābene

Pa dienu viss aizies pašpatēriņā, pa nakti ņems barošanu no tīkla, ja pa dienu paliks pāri, tad atdod tīklā un paņems pa nakti! Tiesa gan dēļ OIK un ST tarifiem gaužām neizdevīgi, bet lētāk kā pirkt akumulatorus!

KKTK

Tāpēc cik var ir jāpāriet uz 12V barošanu! Nav ko ākstīties ar inventoriem, lai dabūtu 220~ ko tūlīt ar n-tajiem barošanas blokiem atkal konvertē uz 12V vai 5V. Kompjiem 12V, 5V, lediem arī līdzstrāvu vajag. Galu galā tā aifona lādēšanai arī vajag tikai 5V, ko tu ar ātro uzlādi varētu uzlādēt pie brokastu galda, ja vien tev sienā būtu vads pa tiešo no MPPT un paneļa.

Uldis M.

Hei, bet varētu taču pašu torni jau taisīt ar vertikālajām vēja turbīnām!

x

un lai datu plūsma griež propellerus!

Skābene

Nevar, jo troksnis traucē tantēm gulēt, rotori sit nost putnus utt, utjp. :)

digitalk

vertikālajām troksnis un beigti putni?

Krotow

Jā, jā, apsit vistas un norauj govīm pienu.

Critical Thinker

apsit govis un norauj vistām pienu

Eziitiss Eziitiss

Akumulatori noteikti nav izdevīgi un visu skaistumu par zaļumu pilnībā nobojā, jo regulāri jāmaina. Tāpat, lai atpelnītu vien to CO2, kas ticis saražots saules paneļus ražojot, vien bija jāpaiet vairākiem gadiem. Bet ar Grid-tie invertoru jau tas viss kļūst interesantāks, kurš pēc būtības dod iekšā elektro tīklā saražoto, kuru primāri patērē tuvākie patērētāji, pārējais aiziet LE tīklā.
Par saules pietiekamību mūsu platuma grādos – tas tāds ļoti diskutējams jautājums, ņemot vērā, ka itsevišķi pēdējos gados rundens/ziemas periodos saule parādās tik reti, ka tiek uzskatīts jau kā kāds brīnums.

A-Z

Faktus, faktus!

Eziitiss Eziitiss

Protams var disktutēt par avotu uzticamību, bet lūdzu: http://www.solar365.com/green-homes/electric-cars/lead-acid-and-lithium-ion-batteries-in-electric-cars Raksts par svinskābes akumulatoriem. Kā zināms – 3-5 gadi tiek uzskatīts kalpošanas biežums. Un tagad iedomājies – piemēram, katrus 5 gadus mainīt piemēram 10 auto akumulatorus pa 50 Euro katru. https://www.euractiv.com/section/energy/opinion/mondaycop22-lower-co2-emissions-with-lower-carbon-solar-energy/ raksts par to, ka ņemot vērā sales paneļa kalpošanas mūžu (vairāki desmiti gadu) vidēji tiek uzskatīts, ka CO2 izmeši ir 12-24g uz kWh. Ņemot vērā ilgo mūžu un faktu ka CO2 tiek saražoti viņus ražojot … salīdzinam ar hidro-elektro staciju uzturēšanai nepieciešamo CO2 … viss vairs nav tik skaisti. Protams, ja kurinām ogles – jā esam ļoti zaļi, bet man… Read more »

A-Z

Ļoti labi.
Tomēr mēs sevi nespējam apgādāt ar elektroenerģiju pilnā apmērā un tā tiek pirkta no kaimiņiem, kuri to ražo dažnedažādos veidos.