Viena no lielākajām Lielbritānijas digitālā pirātisma problēmām ir tā dēvētās Kodi straumēšanas ierīces. Kodi mājas izklaidei paredzētā programmatūra ir kļuvusi par visai populāri pirātisma perēkli. Vispopulārākais pirātiska satura patērēšanas veids ir Kodi programmatūras uzstādīšana relatīvi lētā Amazon Fire TV Stick ierīcē, kas ļauj pēcāk ērti skatīties filmas un seriālus bez maksas.

Lielbritānija spējusi definēt, ka pašas ierīces (Raspberry Pi, Amazon Fire Stick, dažādas Android ierīces u.tml.) pašas nav uzskatāmas par pirātismu izplatošām, pat Kodi vai līdzvērtīgas programmatūras uzstādīšana nav dēvējama par pirātismu. Bet ierīce kļūst par pirātisma izplatīšanas avotu mirklī, kad ar tās palīdzību skatās nelegāli iegūtu saturu. Intelektuālā īpašuma īpašnieki skaidri pateikuši, ka Kodi programmatūra nav uzskatāma par pirātisku, bet dažādi Kodi spraudņi ierīci var padarīt nelegālu.

Vienlaikus tiek atgādināts, ka pastāv dažādas bīstamības ar ierīcēm, kas iegādātas ārpus Eiropas Savienības – to kvalitāti nepietiekami kontrolē, ierīces var izraisīt ugunsgrēkus.

Daudzviet pasaulē Amazon Fire TV Stick iegāde no Amazon nemaz nav pieejama, jo ierīces izpērk vairumā, tās aprīko ar Kodi programmatūru un pēcāk pārdod eBay par gandrīz trīskāršu cenu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Stingra Mēbel

Kodi ir labs, ļoti labs.

digitalk

ar ko pelna pirāti, kas piedāvā Kodi spraudņus saviem strīmiem?

Lapsinieks

kārtīgam pirātam svarīgākais ir ideja, ka nevienam intelektuālā darba veicējam nav jāsaņem ne mārrutka. viss pārējais ir pakārtots.

Krotow

Tā vien šķiet ka lielākā problēma šobrīd ir dzīvot Lielbritānijā.