Nokia 2017 Threat Intelligence Report pētījumā atzīts, ka šajā gadā Android operētājsistēma ir bijusi visnedrošākā, kad to salīdzina ar Apple iOS un pat Windows operētājsistēmām. Protams, jo populārāka operētājsistēma, jo biežāk urķi mēģinās tai izveidot kādu vīrusu vai datu zagšanas programmatūru.

No visām inficētajām ierīcēm 2017. gadā 68.50% bijušas Android viedierīces. Windows ieņem otro vietu ar 27.96%, kamēr iOS ir tikai 3.54%. Tiek uzskatīts, ka 2017. gadā inficētas bijušas 0.94% Android viedierīces, kas ir kāpums pret 2016. gada šī paša perioda 0.71%.

Reklāma

Visbiežāk pie ļaundabīgas programmatūras Android viedierīces tiek kopā ar lietotņu uzstādīšanu no neuzticamiem avotiem, tomēr arvien biežāk arī oficiālajā Google Play lietotņu veikalā tiek atklāta ļaundabīga programmatūra. Google Play lietotņu veikals skaitās drīzāk drošs, bet tajā gandrīz katru mēnesi tiek atklātas dažādas urķu izvietotas lietotnes. Ja izmantosi tikai Google Play Store, iespēja tikt inficētam ir tikai 0.05% gadījumu.

Ķīnā dažādi lietotņu veikali piedāvā visai šaubīgu saturu. Uzskatāms, ka Ķīnā 4% Android viedierīču izmanto tikai Google Play Store, pārējie 96% Android ierīču iegūst lietotnes arī no mazākiem lietotņu veikaliem, kuros ļoti bieži sastopama tieši Ķīnai izstrādāta ļaunatūra.

Nokia pētījums norāda, ka gada laikā Android ļaunatūras apjomi kāpuši par 53%.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Maple

Nē esmu dzirdējis lai uzlauž Google drive un izliek visas “nudes” netā, atšķirībā no iOS un iCloud vai kā viņu tur… :D

Skābene

Lielāko procentu apdraudējuma risku jau Android savāc ar ķīniešu telefoniem, kur iestrādātas 3šo personu piekļuves tiesības atjauninājumu uzstādīšanai! Cik % no šīm iespējām izmanto ļaunprātīgi, hvz, bet teorētiski apdraudējums ir un statistiku veido!

Lapsinieks

precīzāk būtu nevis ar ķīniešu telefoniem, bet ķīnas tirgū

Krotow

Vēl precīzāk – ar Ķīnas tirgum domātajiem telefoniem, kuri caur AliExpress u.tml. internetveikaliem lētuma dēļ nonāk arī rietumos.

Lapsinieks

vai ta slavenību nudes nenāca tieši no aiklauda?

Maple

papēti…
atbilde ir jā – icloud!

mcLays

Tiešām no iCloud, bet uzlaustas bija slavenību paroles, ne pats iClouds. Es iedomājos cik sarežģītas tās viņām bija ;) Apple ‘kasjaks bija tajā, ka paroles varēja minēt atkārtoti, bez konta bloķēšanas vai laika aiztures.

x

da kāda starpība, no kurienes…..viņi tak paši savus plikumus izmet apskatei, lai publika strauji neaizmirstu par viņiem.

mcLays

Protams, ka uzlauž, tikai tas maksā $100k, un to nebazūnē apkārt.

a

plaģiāts. es to raktīju jau 5 gadus atpakaļ.

KKTK

Es jau pilnīgi skrienu pakaļ jaunajai aitrubai. Būtu kaut vienādi tirgi, tad arī varētu kaut ko salīdzināt.