web analytics

Eiropa brīdina par Bitcoin investīciju draudiem

Jaunākie raksti

Biznesa nepārtrauktības plāns: Kas jāzina uzņēmējiem?

Jau vairāk nekā gadu pasaule dzīvo līdz šim nepieredzētos apstākļos, un Covid-19 pandēmija ir ietekmējusi arī uzņēmējdarbību. 2020. gadā...

Ar ko īpaša ir videospēle “Valheim” un kāpēc tā kļuvusi tik populāra?

Es neteiktu, ka esmu kvēlākā videospēļu fane un ka šādi visbiežāk pavadu savu brīvo laiku. Tomēr reiz pa reizei...

OnePlus un Hasselblad uzsāk ilgtermiņa sadarbību, lai izstrādātu nākamās paaudzes flagmaņu viedtālruņu kameras

Globālais tehnoloģiju zīmols OnePlus šodien oficiāli paziņojis par trīs gadu sadarbību ar leģendāro kameru ražotāju Hasselblad, lai kopīgi izstrādātu...

“Ford F-150” jau pēc dažiem tūkstošiem kilometru ir problēmas ar rūsu auto apakšā

Rūsa nav patīkama lieta, to nevēlamies ieraudzīt nevienai mašīnai, taču tā ar laiku neizbēgami parādīsies, ja dzīvojat teritorijās, kurās...

Kompānijai “Tesla” ir sava sociālā platforma

Ja vēlies uzzināt visu par un ap "Tesla", bez Īlona Maska regulārajiem tvītiem tagad ir pieejama jauna sociālā platforma...

Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestāde (European Securities Market Authority – ESMA) brīdinājusi iedzīvotājus par riskiem, kas saistīti ar investīcijām kriptovalūtās. ESMA ir neatkarīga Eiropas Savienības institūcija, kas palīdz saglabāta Eiropas Savienības finanšu sistēmas stabilitāti, uzlabojot ieguldītāju aizsardzību un veicinot finanšu tirgu stabilitāti un pienācīgu darbību.

Tiek uzsvērts, ka kriptovalūtas ir ļoti vilinošs, bet reizē arī bīstams investīciju objekts. Kriptovalūtu izplatību un apriti šobrīd neregulē likumdošana, netiek izsniegtas licences, netiek nodrošināta pat minimāla tirgus un tehnoloģiju caurskatāmība. Kriptovalūtu izmantošana tiešsaistes azartspēlēs, izvairīšanās no nodokļiem un naudas atmazgāšanas darījumos ir uzskatāms par lielāko mīnusu oficiālai likumdevēju iesaistei kriptovalūtu tirgos un to regulēšanā.

Šveices un ASV vērtspapīru tirgus regulatori jau iepriekš bija paziņojuši, ka investīcijas kriptovalūtās ir bīstamas. Ķīna pavisam slēgusi darījumu iespējas ar kriptovalūtām.

Tiek lēsts, ka visu kriptovalūtu vērtība šogad kopumā augusi par aptuveni 17 miljardiem dolāru. Kopumā kriptovalūtu tirgus vērtība varētu būt ap 180 miljardiem dolāru, Bitcoin veido aptuveni pusi vērtības. Vēl vakardien Bitcoin cena kopš sasniegtā rekordaugstā līmeņa nokritusies par 29% (Bloomberg dati), investoru zaudējumi varētu būt ap 38 miljardiem dolāru.

Šobrīd Bitcoin vērtība ir aptuveni 6500 dolāri, bet šā gada laikā Bitcoin cena augusi par 350%. Optimisti uzskata, ka Bitcoin atgūsies, līdz Ziemassvētkiem kriptovalūta sasniegšot 10 000 dolāru atzīmi.

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Edijs Perkums

Bitcoin vērtība nav 4300$

Mainers

čaļi vienkārši zin ka papis kontroli pār mums un tāpēc pinkšk lai nelieto viņu…

Krotow

Atradīs un iepi#%s tevi pašu.

Lapsinieks

atslēgas vārdi: “investoru zaudējumi varētu būt ap 38 miljardiem dolāru”.

vai tu zini, kur dzīvojās tava pensiju nauda īstenībā?

Guntis Coders

“bet šā gada laikā Bitcoin cena augusi par 350%.”
Vienmēr jau var arī veiksmīgi mācēt “pa***t” naudu :) Ja esi turëjis ilgtermiņā, tad neko nav zaudējuši investori.

fake

Šeit būtu svarīgi pieminēt, ka šis risks attiecās uz sekundāro bitkoinu tirgu. Ieguldīties bitcoinu fondos ir slimi. Galvenā bitcoinu problēma ir to “necaurredzamība” jeb – cik daudz naudas $$$ reāli pamet bitcoinu tirgu.
Pats bitcoinu mainings ir nosacīti riskants.

Skābene

Drīz tāpat piegriezīs skābekli kriptovalūtu tirdzniecībai un darījumiem ar kriptovalūtām, jo šie darījumi īsti nav izsekojami. Tajās vietās, kur var norēķināties ar kriptovālūtu, parasti izmaksas ar kriptovalūtu ir augstākas, kā ar ierasto valūtu. Un ja kriptovalūtas apmaiņas punktiem ieviesīs tādas pašas prasības kā bankām, tad pazudīs pat interese par kriptovalūtu.

Kristaps Skutelis

Kādā veidā “piegriezīs skābekli”?

Skābene

Iedomājies, ka vienu dienu vairs nebūs iespējams konvertēt kriptovalūtu pret īstu naudu, tajā dienā arī kriptovalūta zaudēs savu vērtību! Ja mēs runājam līdzībās, iedomājies, ka tev mājās pie sienas karājas Davinči glezna, tikai viens bet, glezna ir nacistu nolaupīto dārgumu sarakstā un īsti tu to nevienam nevari ne rādīt, ne tirgot, jo tiklīdz ziņas par tavu gleznu kļūs publiskas, tu riskē pazaudēt gleznu. Kaut kādam kolekcionāram jau pārdot varēsi, bet ne par tādu naudu, kā izsolē, kur līdzīga glezna nesen tika pārdota gandrīz par pus miljonu.

Jānis R

Kāds idiots es biju, tad kad nopirku galdadatoru vajadzēja pirkt bitcoin nevis spēlēt videospēles.
Tā ir reāla naudu ko cilvēki tērēs nekur viņa nepazudīs. Daudz reiz vērtīgāka nekā sūda euro. Es būšu bomzis nākotnē bez darba europā un ar 3 izglītībām bez pensijas. kas jūs Anonymous neskatās un TED
Pats raku arī ar videokarti kad ether jau bija pacēlies.
Ķīna bloķē visu kas viņiem nepatīk tur valdība ir korompēta. Nekāda cilvēku brīvība.

Lapsinieks

savas latviešu valodas skolotājas vārdu studijā! (trejas izglītības esot :D)

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: