Google Play Store jau atkal iemitinājusies ļaunatūra, kas zog informāciju par internetbanku apmeklējumiem, to parolēm un citiem lietotāju datiem. BankBot pirmo reizi Play veikalā tika atrasts aprīlī, pēc tam BankBot atgriezās Play Store septembrī.

Tiek ziņots, ka BankBot jau trešo reizi pārspējis Google izveidotos filtrus, atkal iekļūstot Play Store. BankBot ar lietotnes pārsedzošiem logiem cenšas lietotājam izvilināt paroles un kodus no kodu kalkulatoriem.

BankBot spēj atpazīt dažādas banku izveidotās lietotnes un arī tirdzniecības ķēžu lietotnes. BankBot pat spēj no īsziņām nolasīt divu faktoru pieteikšanās kodus.

Urķi pamanījušies lietotnei pievienot “Verified by Play Protect” logotipu. Lietotne “Crypto currencies market prices” it kā paredzēta kriptovalūtu kursu uzzināšanai, bet vienlaikus tā cenšas nozagt lietotāja naudu. Tiesa, lietotnē iebūvētie kriptovalūtu maiņas kursu rīki tiešām strādā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lapsinieks

Jāgaida, ko teiks Kaspersky eksperts!

Kaspersky eksperts

Teikšu, ka Google tikko izgāzās antivīrusu testā – Google Play Protect Fails Android Antivirus Tests https://www.tomsguide.com/us/google-play-protect-avtest-fail,news-26026.html :) Vēl es teikšu, ka ir aizsardzība, kas strādā daudz labāk par Google Play Protect un ka būtu labi, ja katrs nodarbotos ar savu darbu nevis līstu visur. Un vēl es teikšu, ka Google sen ir laiks izlaist pa pilno caur Eiropas antimonopola iestādēm, kā arī pārtraukt viņu piekopto “nodokļu optimizāciju”.

Lapsinieks

par nodokļiem piekrītu, par antimonopolu – nesaprotu. man nekāds monopols netiek uzspiests.

Krotow

Piegdienas stilā būšu bezkaunīgs – ko gribēja, to dabūja. Trūkst tikai “cietās” komponentes, kur pie ziņkārīgajiem varēja atbraukt ciemos Nigērijas prinči un kārtīgi viņus ieštaukāt.

oga

“Urķi pamanījušies lietotnei pievienot “Verified by Play Protect” logotipu” … mnjā – šitas gan ir pffffffffffffffffffffff ………………… reāls …………..

x

mjā, goglei būtu jābeidz play un jāpāriet pie work