Tik ļoti pierastā 3.5mm audio pieslēgvieta no mūsdienīgiem viedtālruņiem pazūd satraucošā ātrumā. No sākuma Apple parādīja, ka ir iespējams veiksmīgi pārdot dārgus telefonus bez šīs pieslēgvietas un visai drīz ābolkompānijas piemēram sāka sekot arī citi tehnoloģiju grandi. Šogad bez iespējas vienkārši pieslēgt austiņas palikuši arī jaunie Google Pixel un Huawei Mate 10 Pro viedtālruņi. Tomēr ne visi ir mierā ar šo nenovēršamo tendenci.

Piemēram, Microsoft ir ieguvis patentu interesanti izstrādātai 3.5mm audio pieslēgvietai, kas neizmantotā stāvoklī ir plakana, bet atliek tajā ievietot attiecīgo spraudni un tā izplešas plašāka. Svarīgi, ka šajā pieslēgvietā var iespraust jebkuru 3.5mm spraudni un tiem nav jāveic nekādi pielāgojumi.

Tehnoloģiju kompānijas piesaka daudz un dažādus patentus, taču ne visi no tiem tiek realizēti reālos produktos un nav zināms vai arī šādu audio pieslēgvietas risinājumu redzēsim reālās ierīces. Mobilo ierīču ražotāji tomēr pārāk iespringst uz plānu ierīču veidošanu un nevienam arī nevajag papildus sarežģīt dzīvi iestrādājot savos produktos mehāniskas kustīgas detaļas. Bet var jau būt, ka kaut ko šādu redzēsim kādā no Microsoft produktiem, jo Microsoft pēdējos gados pavisam nopietni ir pieķēries savu Surface līnijas ierīču izstrādei.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Jānis St

Nez no kurienes ir ņemta iedvesma šim risinājumam :)

Krotow

No vietnēm, kurās no darba datora ieiet nav ieteicams.

kristaps194

Aplausus Kristapam par spēju noturēties šo nekomentēt rakstā!

x

reāli jau netaisīs garmošku, bet ķīnieši uztaisīs bt puļķi, kurā iespraust savas ierastās ausis, jo dēļ trubas vien jau neies mainīt un mājas tehnikai 3.5 džeks joprojām vietā.

Krotow

Puļķi, kurā iespraust ausis… cienītais, jūs esiet smalks izvirtulis :D

Ральф Лакутиевский

Nu un kāda jēga no šī patenta? Diametrs 3.5 mm ir tam jackam. Nu blin, kāds domā taisīt 3mm biezu telefonu? Vai plānāku? Sabāz to visu vienā čupā. Plate, lcd, visi pārējie moduļi. VIVO X5 MAX, ar saviem 4.75mm, plānākais telefons uz šo dienu. Ok, kā saniegsim 4mm? Nu bļin nē.

Prusljix

Un kā tas var glābt pieslēgvietu?
Vai nu viņai ir tur vieta, vai nav. Tāpat būs jāparedz vieta arī izvērstā stāvoklī.
Varbūt Ultrabook kompjiem būs līdzīgi kā ar RJ45 portu…bet tur par vietas trūkumu priekš Audio Jack parasti nesūdzas.

Krotow

Ja var uztaisīt lokanu telefonu, varēs uztaisīt arī vienpusēju austiņu spraudņa ligzdu, kurā iespraužot štoku, paceļas mīkstais vāks virs kontaktiem. Izskatīsies kā no narkomānu ikdienas (zināma līdzība arī ir), taču par to strādās.

Prusljix

Ņemot vērā mūsdienu tendences, nedomāju, ka nākotnē gaidāmi “gumijas” korpusi…Tāpat, šaubos, ka kāds pieļaus, ka šis izcilnis “izaugs” ekrāna pusē kropļojot attēlu…

wils

Te labāk redzams un izprotams rakstā minētais – https://mspoweruser.com/microsoft-aims-defend-3-5mm-headphone-jack-new-patent/