Pagājušas vairāk nekā 1000 dienas kopš Apple atjaunināja Mac mini datoru, kas liek domāt, ka Mac mini datoru sērijai varētu būt pienācis gals. Šajā laikā Apple ir izlaidis vai atjauninājis Apple Watch, AirPods, Retina MacBook un Touch Bar MacBook Pro.

Apple vadītājs Tims Kuks e-pasta sarakstē ar kādu Apple fanu uzsvēris, ka Mac mini datoru sērija vēl arvien ir dzīva, bet šobrīd vēl ir pāragri runāt par datora nākamā modeļa iznākšanu.

Faktiski Mac mini datoru sērija ir galddators ar klēpjdatoros izmantotiem procesoriem un RAM atmiņām. Lētākais nopērkamais Mac mini nāk ar Haswell procesoru, 4 GB RAM, 500 GB cieto disku un Intel HD 5000 integrēto videokarti. Par 580 eiro tas nav diez ko vilinošs pirkums. Mac mini datoru sērija ir lētākā iespēja izmantot maOS operētājsistēmu, tomēr Mac mini ir vienmēr bijuši mazjaudīgi, drīzāk paredzēti filmu skatīšanai (Mac mini bija pirmais Apple dators ar HDMI), nevis darbam ar videoapstrādes programmām.

Reklāma

14
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Rūdolfs RancānsP.LapsinieksViesisLapsiniekaBralis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
x
Viesis
x

85% cilvēku pilnībā pietiek ar mazjaudīgu procesoru – webs, filmas, audio.
cita lieta, ka šo kastīti nepaņemsi līdzi uz kafejnīcu publiskai atrādīšanai, bet mājai – ļoti normāli.
vismaz ir acīmredzami, ka jāpiesprauž normāls monitors, nevis jāmērkaķojas ar vākā iebūvēto.

piekrītu
Viesis
piekrītu

Zelta komentārs!

y
Viesis
y

Savā ziņā piekrītu un tomēr 580 Eur (kas ir minimums) sanāk ļoti vājš aparāts. Protams ja ir vēlme pēc mac tad nav citas izvēles, savukārt, ja izvēlas windows tad par šo summu var iegādāties jaudīgāku aparātu tiesa tas droši vien būs arī izmēros lielāks, bet kā saka izmēram IR nozīme :D

P.s par monitoru – precīzi.

KKTK
Viesis
KKTK

Ja grib MAC mini bet nav naudas, tad var būvēt hackintošu. Rokas arī pataisnosies kaut ko reāli darot dzīvē ;)

y
Viesis
y

Nu ja būvē tik mazu aparātu diez, vai ietaupisi, neesmu precīzi pētijis, bet tie mazie aparāti diezgan izmaksā, sevišķi ja vēlies, ko jaudīgāku.

P.
Viesis
P.

Tā viš ir.
Piem, Capital tirgo NEO Silent, kuram alumīnija korpuss strādā kā CPU dzesētājs. T.i. ventilatora/kustīgo detaļu tam nav principā. Arī tie paši 500 EUR, ja gribas i5 un normālu SSD.

Rūdolfs Rancāns
Viesis
Rūdolfs Rancāns

Man Mac Mini patīk ar to, ka tas ir kluss. Ļoti kluss. Ventilators ieslēdzas tikai pie video/foto renderēšanas. Un tajā var ielikt divus HDD/SSD. Pašam ir 2012 late ar i7 + 16gb. Protams ar SSD pašam macOS, un HDD bilžu/video kvantumiem. Pagaidām ir vēl gana žiperīgs.

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

un kāda Tev sanāk komplekta cena?

Rūdolfs Rancāns
Viesis
Rūdolfs Rancāns

Jārēķina.
Pirku 2014. gadā. Ar 1tb parasto HDD un 4gb RAM. Atmiņā palicis skaitlis 700.
SSD bija no vecā kompja.
RAM piepirku klāt vēlāk.

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

tobiš uz štuku sanāks. Bargi.

LapsiniekaBralis
Viesis
LapsiniekaBralis

Ok, ja vecais i7 vel ir ciešams/lietojams, tad hd4000 ir vnk nožēlojama. Par kādu video renderēšanu te vel runāt, ok paķēmoties var, bet tas arī viss.
Kā mājas datoriņš protams ir ok – internets, filmas, dokumenti, super mario :D

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

nu pag – tajā laikā video (ok, ne 4K) vilka un tagad nevelk? mums studijas pat klipus ne filmē, ne taisa iekš 4K

Rūdolfs Rancāns
Viesis
Rūdolfs Rancāns

Gandrīz izcili noraksturoji manus datorlietošanas paradumus. Pamatā izmantoju foto apstrādei. Jā, filmas, dokumenti arī aktuāli. Ar video nudien tikai ķēmojos, kāds brīvdienu jautrību apkopjums vai maza taimlapse. Un spēles totāli neinteresē, un tiešām vienreiz uzliku kaut kādu emulatotu, lai uzpspēlētu super mario, bomberman u.c. klasikas.

Viesis
Viesis
Viesis

Tiem, kas dzīvo kā tankā (kā es) un palaiduši garām – lieliska šāda tipa datoru alternatīva priekš Linux vai Windows ir Intel NUC veidojumi. Ja prasās īstu gaming datoru mega kompaktā formā – pie mums ir pieejami arī tādi Zotac Zbox (piemēram, Zotac Zbox Magnus EN1060 vai EN1070).

Media centra + NAS vajadzībām nevaru vien sagaidīt, kad tiks atjaunots (priekš 4K atskaņošanas) Qnap HS-251+.