Autortiesību turētāji uzstādījuši jaunu rekordu, kopumā pieprasot Google novākt no meklēšanas rezultātiem 3 000 000 000 saišu, kas ved uz pirātiska satura materiāliem. Vienlaikus tiek atzīmēts, ka šī nav nekāda uzvara, jo pēdējo gadu laikā pirāti atrod arvien jaunas iespējas, kā izvietot viegli atrodamu pirātisku saturu tīmeklī.

Jau iepriekš Eiropas Komisija gatavoja jaunus nosacījumus, kas liek Google, Facebook un citiem tīmekļa gigantiem pastiprināt cīņu pret pirātismu. Vairumā pasaules valstu (ASV, Eiropā utt.) likums nosaka, ka sākotnēji pirātiskajam saturam jāparādās publiski pieejamam, tikai tad autortiesību īpašnieks var sūtīt pieprasījumu, lai pirātiskā satura ieraksts tiek izņemts no meklētāja vai tīmekļa vietnes. Šī ir bezgalīga nodarbe, tāpēc tiek lemts par nepieciešamību ieviest proaktīvas darbības. Iespējams, Eiropa vēlēsies ieviest vienotus filtrus pirātisma izskaušanai.

Google Transparency Report sniegtā informācija norāda, ka Google ik dienu saņem 3 miljonus pieprasījumu par pirātiska satura noņemšanu no meklēšanas rezultātiem. Visbiežāk pieprasījumos minēti datu uzglabāšanas servisi 4shared.com un Rapidgator.net ar attiecīgi 51 miljonu un 28 miljoniem saišu, kas ved uz pirātiska satura materiāliem.

Pagājušajā gadā vien filmas un seriāli nelegāli lejupielādēti 5.4 miljardus reižu. No datoriem un viedierīcēm pirātiska satura mājaslapas apmeklētas 21.4 miljardus reižu gada laikā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

kā notiek cīņa ar tehnoloģijām, var redzēt uz dažu brīnišķīgu valstu piemēra.
vienīgais, kas pa īstam nostrādā – ineta nepieejamība kopumā.
kad beidzot tie dinozauri sapratīs, ka nav nekādas jēgas turpināt satura izplatīšanas pre-digitālās prakses ar digitāliem līdzekļiem….

Pumba

ko? :)

Lucifer

Beidz vienreiz tos divlitrīgos lietot.

x

velnonkul, uznes mani kalnā!

nabadanga

Šo visu jāskata citas Kursora ziņas kontekstā – Eiropa: pirātisms nerada zaudējumus un ietekmi uz pārdošanas apjomiem https://kursors.lv/2017/09/28/eiropa-piratisms-nerada-zaudejumus-un-ietekmi-uz-pardosanas-apjomiem/

Ilmārs

Bet ja nerada zaudējumus kāpēc kko slēpt?

LOOK

Tas ir digitālā laikmeta fenomens. Tādus resursus tērēt, lai aizsargātu to bez kā tauta var mierīgi iztikt.