Cieto disku un SSD tipa atmiņu ražotājs Western Digital izziņojis jaunas inovācijas cieto disku uzbūvē, kas nākotnē piedāvās līdz par 40 TB ietilpību, nepalielinot 3.5 collu HDD fiziskos izmērus. Western Digital tikko izziņoja cieto disku tehnoloģiju, kur tiek izmantotas mikroviļņu frekvences, lai uzlabotu magnētisko ierakstu diskos (angļu – microwave-assisted magnetic recording (MAMR)).

MAMR tehnoloģija ļauj ierakstīt un uzglabāt aptuveni 4 TB datu vienā cietā diska plates kvadrātcollā. Rezultātā Western Digital sola, ka ap 2025. gadu teorētiski būtu sagaidāmi 40 TB ietilpības cietie diski. Pirmie MAMR tehnoloģijas cietie diski varētu nonākt ražošanā 2019. gadā.

Iepriekš Western Digital eksperimentēja ar siltuma tehnoloģijām (angļu – heat-assisted magnetic recording (HAMR)), kas ļautu dramatiski celt cieto disku ietilpības. Diemžēl pagaidām šis ieraksta process teorētiski pieprasa 400 līdz 700 Celsija grādus, kas nav savietojami ar cieto disku plašu materiāliem.

3
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Krotowx** Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
**
Guest
**

Reti kuru ,es zinu kam ir vairāk 10TB kopā ietilpība cietajos diskos..

x
Guest
x

tas tāpēc, ka šobrīd vajag daudz disku, lai glabātu stipri vairāk.
ar 4k video un lielajiem raw failiem piekrāmēs pilnus arī 40niekus pat mājas apstākļos.
pļuškinu visādu arī netrūkst, protams.

Krotow
Guest
Krotow

Tipiem, kuri katru piegdienas pasākumu sabildē ar 20 MPix telefona kameru 5 min. intervālā starp bildēm, ar 1 TB drīz vien var kļūt par īsu.