Cieto disku un SSD tipa atmiņu ražotājs Western Digital izziņojis jaunas inovācijas cieto disku uzbūvē, kas nākotnē piedāvās līdz par 40 TB ietilpību, nepalielinot 3.5 collu HDD fiziskos izmērus. Western Digital tikko izziņoja cieto disku tehnoloģiju, kur tiek izmantotas mikroviļņu frekvences, lai uzlabotu magnētisko ierakstu diskos (angļu – microwave-assisted magnetic recording (MAMR)).

MAMR tehnoloģija ļauj ierakstīt un uzglabāt aptuveni 4 TB datu vienā cietā diska plates kvadrātcollā. Rezultātā Western Digital sola, ka ap 2025. gadu teorētiski būtu sagaidāmi 40 TB ietilpības cietie diski. Pirmie MAMR tehnoloģijas cietie diski varētu nonākt ražošanā 2019. gadā.

Iepriekš Western Digital eksperimentēja ar siltuma tehnoloģijām (angļu – heat-assisted magnetic recording (HAMR)), kas ļautu dramatiski celt cieto disku ietilpības. Diemžēl pagaidām šis ieraksta process teorētiski pieprasa 400 līdz 700 Celsija grādus, kas nav savietojami ar cieto disku plašu materiāliem.

3 komentāri

    • tas tāpēc, ka šobrīd vajag daudz disku, lai glabātu stipri vairāk.
      ar 4k video un lielajiem raw failiem piekrāmēs pilnus arī 40niekus pat mājas apstākļos.
      pļuškinu visādu arī netrūkst, protams.

    • Tipiem, kuri katru piegdienas pasākumu sabildē ar 20 MPix telefona kameru 5 min. intervālā starp bildēm, ar 1 TB drīz vien var kļūt par īsu.

Ir ko teikt?