“SumUp”, mobilo pos (point-of-sale) risinājumu uzņēmums Eiropā, uzsāk savu karšu pieņemšanas termināla tirgošanu Latvijā. SumUp piedāvā maksājumu karšu lasītāja pakalpojumus maziem un vidēja lieluma uzņēmumiem bez atkārtotiem maksājumiem, bez līguma saistībām un ar īpaši izstrādātu mPOS iekārtu. Salīdzinājumā ar tradicionālajiem POS pakalpojumu sniedzējiem, SumUp ievērojami samazina izmaksas, kas saistītas ar karšu pieņemšanu. Papildus pazeminātajai akcijas cenai 39 EUR SumUp Air, uzņēmumi maksā tikai vienu fiksētu komisijas maksu par katru apstrādāto debeta vai kredītkaršu darījumu.

Izmantojot SumUp, uzņēmumu īpašnieki var izmantot karšu lasītāju kopā ar bezmaksas aplikāciju, spējot ātri un droši apstrādāt maksājumus, izmantojot mikroshēmu un PIN kodu, magnētisko joslu un bezkontaktu maksājumu kartes. SumUp izvairās no augstām ikmēneša izmaksām un sarežģītiem dokumentiem, kas saistīti ar banku statisko termināļu iznomāšanu, piedāvājot ierīci tikai ar 2,75% komisijas maksu par darījumu apstrādi. Kā karšu pieņemšanas pakalpojumu sniedzējs, kas nav saistīts ar vietējo banku, SumUp apstrādā maksājumus dažu darba dienu laikā, neskatoties uz klienta izmantoto banku.

SumUp piedāvātā produktu, bez regulāriem ikmēneša maksājumiem un pilnīgi digitāla piereģistrēšanās procesa, kas veicams dažu minūšu laikā, lieliski atbilst mazu uzņēmumu vajadzībām, piemēram, skaistumkopšanas saloniem, kafejnīcām, restorāniem, mazumtirdzniecības veikaliem un mobilajiem darbiniekiem.

SumUp izpilddirektors Daniel Klein komentē: “Mēs izveidojām SumUp, lai mazajiem uzņēmumiem dotu iespēju pieņemtu karšu maksājumus un nodrošināt tirgošanu jebkurā laikā un vietā. Mēs ceram strādāt kopā ar simtiem uzņēmēju un plaukstošu biznesu visā Latvijā. “Viņš piebilst:” Mēs redzam ievērojamu bezskaidras naudas maksājumu pieaugumu tirdzniecības vietās, taču pašreizējā situācija neļauj mazajiem uzņēmumiem veicināt peļņu. Mūsu mērķis ir mainīt to ar izmaksu ziņā pārredzamām un viedām tehnoloģijām. ”

Savos esošajos tirgos SumUp jau ir noslēdzis partnerības līgumus ar lieliem uzņēmumiem, tostarp DHL un Unicredit. Par stratēģiskajām partnerattiecībām Latvijā tiks paziņots jau drīzumā, papildinot SumUp spēcīgo partnerības portālu visā Eiropā.

SumUp ir viens no visstraujāk augošajiem uzņēmumiem visā Eiropā ar mērķi kļūt par pirmo globālo karšu pieņemšanas zīmolu. SumUp apvieno vairāk nekā 2000 uzņēmumus, pārsniedzot 100 miljonus ASV dolāru ikgadējos ieņēmumos.

29 komentāri

 1. Jebkura banka Latvijā, kura nodarbojas ar maksājumu karšu pieņemšanu un apkalpošanu iedos daudz labāku piedāvājumu.

  • Cik man ir bijusi saskare ar karšu norēķiniem, neviena banka nepiedāvā % no darījuma, bet mēneša maksu + % no apgrozījuma caur termināli. Varbūt kaut kas pēdējā laikā ir mainījies???

   • tātad:
    POS termināla abonēšana pirmos 6 mēnešus bez maksas (pēc tam 6 eur mēnesī)
    Komisija par katru darījumu 0.99% + 0.01 EUR klientiem, kam apgrozījums vienā POS terminālī līdz 10000 EUR.
    Komisija par katru darījumu 0.85% + 0.01 EUR klientiem, kam apgrozījums vienā POS terminālī virs 10000 EUR.

    • Tikai pirmajā brīdī izskatās ka bankas piedāvājums ir ievērojami izdevīgāks. Nedaudz parēķinot lai 6 eur mēnesī dzēstu ar 2,75% ir jāveic 36 POS darījumi, bet paliek vēl 0.99% bankas komisija katram darījumam. Mazam uzņēmumam ar ļoti neregulāriem darījumiem šis piedāvājums ir izdevīgs.

    • atkārtošu vēlreiz – sūdīgs bizness, ja nevar atļauties maksāt 6 eur fiksētu maksu. Kur tad tu ņemsi 40 eiras sākotnējā termināla iegādei? Zagsi?

    • es nesaprotu, kur tu redzi 2,75% laupījumā izdevīgumu. Kad makroekonomisti runā, ka pieliekot 1% pie PVN (kas kopā sastāda tikai 0,x sadārdzinājumu) tiks kaut kas sagrauts, tad ai ai, a te mierīgi 2,75 no tava biznesa un nekādas ietekmes

    • SWED piedāvājums ilgtermiņā izkatās vēl labāks:
     Maksa par vienu darījumu – 1,49% no pirkuma summas
     Mēneša maksas nav
     mPOS būs tavā īpašumā par 104 EUR + PVN

    • katram savs. pieļauju, ka kāds, kas tirdziņā grib uzsākt kādu tirgošanos ar latvju rakstiem rotātiem apses mietiem, varētu gribēt arī nomāt, nevis uzreiz pirkt. Lai pēc tam, bārdu ķemmējot, nav jāprāto, kur iepirkto termināli nogrūst.

    • Jā, piekrītu, tikai parēķinot, sanāk, ka Swedbank piedāvājums pret Citadeles piedāvājumu atmaksājas pēc 84 mēnešiem ;)

     Aprēķini veikti, ja iedomājamies, ka tirgotāja apgrozījums mēnesī ir 1000 EUR.

     Good luck kādam ieskaidrot, ka Swedbank risinājums ir izdevīgāks :)

     Ar cieņu,
     MrHoward

  • > kad man kāsds saka, ka nav termināla, jo bankas laupot

   vispār jau štuka-divas gadā – tās ir jaunas mēbeles vai cepeškrāsns krogam. kāpēc barot baņķierus, ja var naudu ieguldīt ar atdevi?

   • kāda štuka? aļo? 6 eur mēnesī termināla īre un 1% no transakcijas – kādam jābūt biznesam, lai veidotos štuka vai divas? ja nav termināla, tev defoltā mazāks apgrozījums, jo ļoti daudziem vnk nav keša kabatā

   • Sakiet, kur veidojas tūkstotis, vai divi gadā? Cik daudz POS termināliem ir jābūt, lai no nomas 6 EUR gadā izveidotos izdevumi pie tūkstoša? :)

    Ja rēķinām, ka Tev apgrozījums mēnesī ir 1000 EUR un bankas komisija ir 1%, tad 10 EUR samaksā komisijās + 7,26 EUR par POS nomu (PVN iekļauts), kopā bankai samaksāsi 17,26 EUR. Gadā tas ir 207,12 EUR, kas aiziet bankai, Tev pašam paliek 11792,88 EUR.

    SumUp aprēķins pirmajā mēnesī:

    46 EUR POS, ja to paspēsi paņemt līdz 31/10/2017 datumam + 2,75% komisija no apgrozījuma. Tātad 27,50 EUR komisijās + POS terminālis = 71,50 EUR pirmajā mēnesī.

    Katrā nākamajā mēnesī nav POS izmaksas, bet ir 2,75% no apgrozījuma, tātad katru mēnesi 27,5 EUR.

    Tātad pirmajā gadā Tavi idevumi ar SumUp ir 374 EUR. No 12000 EUR Tev paliek 11626 EUR. Salīdzinājumā ar bankas izmaksām, Tu pārmaksāsi 166,88 EUR.

    Nākamajā gadā, ja POS vēl darbosies un nebūs jāpērk jauns, Tavi izdevumi būs 330 EUR, salīdzinājumā ar banku, Tu pārmaksāsi 122,88 EUR.

    Saki man tagad, SumUp ir izdevīgāk? :)

    Tīra matemātika ;)

    Ar cieņu,
    MrHoward

    • Atvainojos, par 2 EUR nokļūdījos pie galvā rēķināšanas, tātad 2 EUR vēl par sliktu SumUp pirmajā gadā ;)

     Ar cieņu,
     MrHoward

 2. Bankas nepiedāvā karšu termināļus privātpersonām (saimn. darb. veic., kas nav IK). Privatbankai bija štruntiņš, kas spraužams telefona audio ligzdā, ķēmošanās – nedarbojās. Citadele noteikti nepiedāvā, tāpat arī Swedbank, par citām bankām neredzēju jēgu tālāk interesēties.
  Uzņēmumiem tas pārsvarā nebūtu izdevīgi, ja nu vienīgi karšu maksājumi ir reti un neregulāri gadījumi.

    • tak pašnodarbinātā nosaukums ir vārds uzvārds, reģistrācijas nummurs – personas kodas. nezinu ko Tev prasa – man citadelē stāsta pavisam ko citu.

 3. Palasījos jūsu komentārus un viedokļus. Beigās izlēmu piereģistrēties un pamēģināt pasūtīt POS termināli.

  Pirmkārt, POS cena 39 EUR nav patiesa. POS terminālis izmaksās 39 EUR + 19% PVN. Jautāsiet, kāpēc 19%? Tādēļ, ka POS termināli neatrodas LV, bet tiek sūtīti no Vācijas, kura uzņēmuma galvenā mītne ir UK, tas jau cits stāsts.

  Tātad kopā POS terminālis izmaksās 46,41 EUR.

  Piegāde līdz 7 DARBA dienām, kas ir vismaz 9 kalendārās dienas. Jāpiemin, ka cena “39” EUR būs tikai līdz 31/10/2017, tā kā “pasteidzieties” jaunie uzņēmēji!

  Vakar mēģināju arī sazināties ar viņu zvanu centru, zvanīju divas reizes, katrā reizē pēc 10 minūšu gaidīšanas laika, izdomāju tomēr atmest cerības sazvanīt viņus. Tāpat arī uz info e-pastu man neviens nav atbildējis.

  Aplikācija gan viņiem laba, tikai ne ar ko neatšķirās no tā, ko mūsu LV tirgus jau piedāvā.

  Palasīju, ka līdz ar to, ka nav vietējā finanšu institūcija, kura apkalpo jūsu POS autorizāciju, naudas pārskaitījumi ir līdz 5 darba deinām…

  Tātad, summējot par SumUp:
  1) Melo par produkta cenu
  2) Slikts serviss, patiesībā, servisa nekāda
  3) Naudas pārskaitījumi vairākas darba dienas
  4) biznesa analītika nekāda
  5) Komisija 2,75% par darījumu…

  LV vietējais piedāvājums no bankām:
  1) POS nav jāpērk, to var īrēt (ja bizness neizdosies, nebūs jādomā, kur pārdot POSu)
  2) LV bankas piedāvā no 3 līdz 6 mēnešiem bezmaksas POS nomu
  3) Pēc bezmaksas perioda tie ir ap 6 EUR par POS nomu mēnesī
  4) Komisija ap 1% no darījuma
  5) 24/7 tehniskā palīdzība
  6) POS uzstāda dienas laikā
  7) Naudas pārskaitījumi nākamajā dienā no rīta
  8) Pieejams tirgotāja portāls, kurā varat veikt atskaišu salīdzināšanu un analītiku

  Un jūs pēc visa uzrakstītā mani vēl mēģināsiet pierunāt izmantot SumUp brīnumu? :)

  Lai jums veicās ;)

  Ar cieņu,
  MrHoward

Ir ko teikt?