Kaspersky Lab izsludina starptautisku rūpnieciskās drošības konkursu Capture the Flag (CTF), kurā dalībniekiem piedāvā iespēju uzlauzt īsta naftas pārstrādes rūpnīcas ražošanas objekta modeli. Fināls norisināsies Šanhajā 24. oktobrī.

CTF ir īpašs pārbaudījums, kas skar dažādus uzņēmumu kiberdrošības aspektus un sniedz praktiskas iespējas pārbaudīt vides, kā arī atklāj jaunas ievainojamības un jaunus infrastruktūras apdraudējumu attīstības virzienus. Šis starptautiskais informācijas drošības konkurss ir īpaši noderīgs enerģētikas, gāzes un naftas, transporta un tamlīdzīgām nozarēm ar izšķirīgi svarīgu infrastruktūru, kas ir nepieciešama sabiedrību un ekonomiku funkcionēšanai. Sekmīgs uzbrukums kādai no tām vai izraisīt graujošus zaudējumus un sekas. CTF ļauj vislabākajiem drošības speciālistiem pētīt virtuālas rūpniecisko vadības sistēmu daļas, lai atklātu nemanāmas drošības problēmas, ko nākotnē var novērst. Turklāt tas uzņēmumiem rada priekšstatu par dažādiem iespējamo uzbrukumu veidiem īstām infrastruktūras daļām, tādējādi palīdzot tiem nodrošināt maksimālu savu rūpniecisko tīklu aizsardzību pret pašreizējiem un turpmākajiem apdraudējumiem.

Šogad komandu, kas piedalīsies Kaspersky Lab rūpnieciskajā CTF, pārbaudījums būs miniatūra tehnoloģiskā procesa ieņemšana, kas atveido īstu ražošanas objektu naftas pārstrādes rūpnīcā. Modelis ataino dzelzceļa cisternu noliešanas estakādi, kas sastāv no regulējama ātruma centrbēdzes sūkņa, glabāšanas tvertnēm (rezervuāriem), siltummaiņa un starptvertnes. Turklāt dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt savas prasmes un zināšanas par vairākām lietiskā interneta ierīcēm.

Rūpnieciskais CTF 2017 tiek rīkots sadarbībā ar Ķīnas uzņēmumu Keen Cloud Tech, un fināls norisināsies 24. oktobrī konferencē GeekPwn Šanhajā — pirmajā hakeru konkursā, kas pievēršas vieddzīves drošībai.

«Kaspersky Lab ir ievērojamākais kiberdrošības piegādātājs pasaulē, un mēs ar prieku sadarbojamies un uzņemam rūpniecisko CTF uzlaušanas konkursā GeekPwn Šanhajā. Tas mums dod lielisku iespēju tikties ar vislabākajiem drošības pētniekiem no visas pasaules, kā arī paplašināt ietekmi no vieddzīves drošības līdz viedrūpnieciskajai drošībai,» sacīja Keen vadītājs un GeekPwn dibinātājs Daniels Vans.

Pirms fināla 2017. gada 6.–8. oktobrī notiks tiešsaistes kvalifikācijas kārtas. Dalībnieki tiks aicināti atrisināt dažādu veidu uzdevumus, piemēram, Crypto, Reverse, Pwn, Web, Network un Fun.

Lai uzzinātu vairāk par Kaspersky Lab CTF un pieteiktos tam, lūdzu, apmeklējiet tīmekļa vietni https://ctf.kaspersky.com/.

Reklāma

9
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PfffnabadangaxKristaps SkutelisLapsinieks Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Pfff
Viesis
Pfff

Super laicigais reklamraksts… tik pat labi vareja publicet pirmdien (09.09.2017)

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Pirmkārt, tā ir preses relīze nevis reklāmraksts. Otrkārt, vai pieteikšanās laiks ir nokavēts? Nē. Tātad, negudrējies komentāros, bet vāc komandu un piedalies spēlē!

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

ar muti jau nevar piedalīties…

Pfff
Viesis
Pfff

Nezinu ka tu, bet es nespeju savakt komantu pa 2 dienam. Plus si sestdiena,svetdiena normaliem cilvekiem jau ir saplanota.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Vai nevarētu būt tā, ka šis pasākums tev arī bez šīm atrunām ir neaktuāls? ;)

Pfff
Viesis
Pfff

Pasakums ir gana aktuals, bet ar brivo laiku ta svakak, tapec panoju to parasti 2 nedelas uz prieksu. :)

x
Viesis
x

nu protams, hakeris nepiedalās, jo ieplānots brauciens uz zoo

Pfff
Viesis
Pfff

x, doma laba. Es Rigas ZOO neesmu bijis kadus 2 gadus :D

nabadanga
Viesis
nabadanga

Londonā notiekošajā Cyber Security Europe var uzhakot alkobotu :) Bet tikai šodien, jo pasākums beidzas.comment image