The Wall Street Journal aplēsis, ka Samsung no katra pārdotā Apple iPhone X gūs aptuveni 110 dolāru peļņu, jo Samsung ir lielākais Apple sadarbības partneris iPhone X ražošanā. Sagaidāms, ka Samsung no iPhone X pārdošanas gūs par 4 miljardiem dolāru lielāku peļņu, nekā no Galaxy S8 ražošanas.

Samsung pagaidām ir vienīgais uzņēmums, kas spēj ražot OLED ekrānus, NAND atmiņas un DRAM mikroshēmas atbilstoši Apple kvalitātes un kvantitātes prasībām. Apple ienes aptuveni 35% peļņu no Samsung komponenšu biznesa kopējās peļņas.

Apple nesen izziņotais iPhone X modelis ASV maksās 999 dolārus, Eiropas cena iPhone X ir nosprausta 1149 eiro apmērā. Tirgus pārzinātāji aprēķinājuši, ka iPhone X ražošana Apple izmaksā aptuveni 412.75 dolāru, kas ir 60% mazāk par pārdošanas cenu. Visdārgākā iPhone X komponente ir Samsung ražotais 5.8 collu OLED ekrāns, tā cena ir vismaz 80 dolāri. Tad nāk Toshiba ražotā atmiņa – 45 dolāri par 256 GB, 3 GB RAM izmaksājot 24 dolārus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lapsinieks

te, laikam, būs jāievieš korekcijas tajā basņā, ka apple gūst 95% visas peļņas no trubu ražošanas.

digitalk

maksa par izejmateriāliem jau neietilpst peļņā, tā ir daļa no tiem $412.75 ražošanas izdevumiem?

Kristaps Lācis

no tiem $412.75 ražošanas izdevumiem – earning Samsung $202 from components such as displays and chips in its first 20 months of sales.
No kā saviukārt Samsungs gūst peļņu. Kapēc ali peļņa no komponenšu pardošans Applam neietilptu Samsung peļņā, kura tiek gūta no viedtālruņu ražošanas/tirgošanas?

Skābene

Nu ko lai saka, prieks par Samsung! :)

x

veiksmīga simbioze. viens ražo komponentes, otrs softu un veiksmīgu tēlu – abiem labi, abi pelna. turklāt (iedvesmojoties no apple?) samsung arī ražo dārgo galu un pat spēj to tirgot. absolūts win-win.

itanium

Ļoti paviršs un maldinošs raksts.
Šajos ciparos tiek ņemti vērā tikai dzelži!
https://www.macrumors.com/2017/10/02/samsung-4-billion-making-iphone-x-parts/

Kristaps Skutelis

Nu, jā, runa ir par dzelžiem. Tu nolasīji šo ziņu citādāk?

itanium

Un, tavuprāt, virsraksts ir balts un pūkains?
Virsrakstā un 1. rindkopā ir Samsungs, 2. rindkopā jau tikai Samsung komponenšu bizness.

Kristaps Skutelis

Hm, tie, kas kaut cik seko līdzi tehnoloģiju jaunumiem (pieņemu, ka vairums Kursora lasītāju tādi ir), zina, ka Samsung nodrošina diezgan lielu aifonu detaļu daudzumu. Kā gan citādi Samsung varētu pelnīt no aifoniem? Ar kaut kādām licencēm? Kā vēl?

Lapsinieks

da normāls šoreiz raksts. pilsonis pipi**s pats nesaprotot jēgu.