Atzīmējot pasaules kiberdrošības mēnesi, 19. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks jau astotā gadskārtējā kiberdrošības konference ‘DSS ITSEC’. Tas ir Baltijas jūras reģionā lielākais šāda veida notikums! Šogad pasākuma galvenā tēma skars šobrīd aktuālo jauno personas datu aizsardzības regulu, kas stāsies spēkā no 2018. gada maija. Tieši tāpēc konference būs noderīga biznesa vadītājiem, IT un datu aizsardzības speciālistiem, kā arī citu profesiju pārstāvjiem. Pasākums apmeklētājiem būs pieejams bez maksas.

Kiberdrošības konference ‘DSS ITSEC’ ir pasākums, kurā dalīties pieredzē un papildināt zināšanas par kiberdrošību. Konferences mērķis ir stiprināt Baltijas reģiona kiberdrošību, jo vietējiem speciālistiem ir iespēja satikt augsta līmeņa starptautiskos ekspertus un izglītoties par jaunākajām nozares tendencēm un tehnoloģiskajiem risinājumiem.

Šogad eksperti pievērsīs uzmanību kibernoziegumiem, kiberincidentiem un jaunajai personas datu aizsardzības regulai. Papildus tiks apspriestas tādas tēmas kā kiberdrošības politika, Eiropas Savienības (ES) jaunā kiberdrošības stratēģija, publiskā un privātā partnerība ES un katrā valstī atsevišķi. Tāpat eksperti spriedīs par 5G drošību, šifrētājvīrusiem, dažādiem tehnoloģiskiem un administratīviem risinājumiem, tīkla drošību u.tml. Visi interesenti aicināti pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu pasākuma mājaslapā. Pasākuma pilna programma būs pieejama drīzumā.

„Datu aizsardzības regula šobrīd ir viens no aktuālākajiem tematiem visā Eiropā. Šogad uz ‘DSS ITSEC’ konferenci esam aicinājuši pasaulē atpazīstamus ekspertus, lai runātu par kiberdrošības aktualitātēm kontekstā ar šo regulu un gaidāmajām izmaiņām nākotnē. Esam patiesi gandarīti, ka jau astoto gadu pēc kārtas varam pulcēt nozares profesionāļus un visus kiberdrošības jomas interesentus, lai veidotu jaunas sadarbības un stiprinātu Baltijas valstu kiberdrošību,” saka Andris Soroka, ‘DSS ITSEC’ konferences dibinātājs un ilggadējs organizators.

Interesantāko runātāju vidū konferencē ‘DSS ITSEC’ būs kiberdrošības uzņēmuma ‘F-Secure’ galvenais pētnieks un pasaules kiberdrošības zvaigzne Mikko Hipponens (Mikko Hypponen), kas savu pētījumu rezultātus ir publicējis tādos izdevumos kā ‘New York Times’, ‘Wired’ un Scientific American’, kā arī lasījis lekcijas Oksfordas, Stenfordas un Kembridžas universitātēs. Viņš arī iekļauts ārpolitikas žurnāla TOP 100 pasaules domātāju sarakstā. Viena no interesantākajām sievietēm – ekspertēm -, kura šogad piepulcējusies runātāju lokam, ir viena no 25 ietekmīgākajām sievietēm IoT nozarē pasaulē IoT institūta vērtējumā Tamāra Dulla (Tamara Dull). Viņa iepriekš minēta starp „Big Data 2016: Top 100 ietekmētāji un zīmoli” un „Top 100 Big Data ekspertiem 2016. gadā”.  Šobrīd Tamāra ir ‘SAS Best Practices’ Jauno Tehnoloģiju direktore. Savukārt vienu no galvenajām drošības organizācijām pasaulē – NATO – šogad konferencē pārstāvēs Kiberdrošības uzraugs Holgers Spohns (Holger Spohn).

Pagājušajā gadā ‘DSS ITSEC’ konference pievērsa plašu sabiedrības uzmanību, pulcējot vienuviet teju 800 interesentus! Tajā ar vairāk nekā 80 prezentācijām deviņās paralēlajās sesijās uzstājās kiberdrošības speciālisti no 20 dažādām pasaules valstīm. Ekspertu vidū bija Eiropas Tīkla un Informācijas Drošības Aģentūras stratēģisko operāciju vadītājs Stīvs Pursers (Steve Purser) un šifrēšanas standarta PGP izgudrotājs Fils Cimmermans (Phil Zimmermann).

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments