Šodienai nedaudz ačgārna šķiet kādreizējā Google vēlme reklamēt Android operētājsistēmu ar Adobe Flash palīdzību kā pretstatu Apple iOS, jo Android līdz 4.1 Jelly Bean versijai atbalstīja Adobe Flash. Apple iOS operētājsistēma nekad nav sadarbojusies ar Adobe Flash.

Sagaidāms, ka Firefox Android tīmekļa pārlūks līdz ar 56. versijas atnākšanu atteiksies no Adobe Flash atbalsta. Mozilla jau iepriekš paziņoja, ka no Adobe Flash izmantošanas uzņēmums visos produktos atteiksies līdz 2020. gadam. Firefox 56. versija pagaidām ir beta stadijā.

Flash tehnoloģijai ir bijis garš mūžs gandrīz ceturtdaļgadsimta garumā – vēl pirms YouTube ēras Flash nodrošināja lielāko daļu tīmekļa video, Flash darbināja spēles un reklāmas. Internets un tehnoloģijas gājušas tālāk, un Flash kļūst pavisam lieks. 2015. gadā Flash pārstāvēja tikai 6% no tīmeklī atskaņoto video apjoma, kas ir milzīgs kritums pret 2014. gada 21%.

Flash tehnoloģija pēdējos gados tiek nīdēta no visām pusēm. Android atteicās no Flash atbalsta 2012. gadā. Apple nekad nav atbalstījis Flash tehnoloģiju iOS viedierīcēs, arī Google cenšas attālināt lietotājus no Flash izmantošanas, piedāvājot HTML5 alternatīvu. Google ierocis cīņā pret Flash ir reklāmas satura liegšana Chrome pārlūkā un reklāmās.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Diez kur tagad oldtimeri pronu un kaķus skatīsies :)

x

gifi tak paliek!

Nelabojams

Daudzas valsts iestādes būs spiestas pārtaisīt savas datu vizualizācijas sistēmas, kas pa brīžam nebūt nav vienkāršas un izstrādātas par miljoniem no nodokļu maksātāju, t.i., mūsu naudas. Dažas pavisam nesen, kad tas viss jau bija labi zināms.

Skābene

Tas ir labi, atkal iepludinās valsts naudu privātajās sektorā! Kādus pārs miljonus par katru mājas lapu! :)