Eiropas Komisija gatavo jaunus nosacījumus, kas liks Google, Facebook un citiem tīmekļa gigantiem pastiprināt cīņu pret pirātismu. Sagaidāms, ka jaunās likuma normas tiks izziņotas jau septembra pēdējās dienās, liekot tīmekļa servisu nodrošinātājiem nākotnē ieguldīt milzīgus līdzekļus cīņā pret pirātismu, tomēr tās vismaz tuvākā gada laikā nebūšot obligāti jāizpilda.

Vairumā pasaules valstu (ASV, Eiropā utt.) likums nosaka, ka sākotnēji pirātiskajam saturam jāparādās publiski pieejamam, tikai tad autortiesību īpašnieks var sūtīt pieprasījumu, lai pirātiskā satura ieraksts tiek izņemts no meklētāja vai tīmekļa vietnes. Šī ir bezgalīga nodarbe, tāpēc tiek lemts par nepieciešamību ieviest proaktīvas darbības. Iespējams, Eiropa vēlēsies ieviest vienotus filtrus pirātisma izskaušanai.

Pagaidām jaunie noteikumi būs drīzāk uzskatāmi par vadlīnijām, jo tie nebūs obligāti jāpilda, turklāt vismaz pagaidām neviens negrasās sodīt Google vai Facebook par pirātiska satura informācijas nonākšanu to uzturētajos servisos un tīmekļa vietnēs.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābnene

Tūdi rallā, tagad Maskačkas bratva nevarēs FB likt selfijus bez Adidas piekrišānas sava logotipa izmantošanai selfijbildēs! Jā, jā, nebūs te nekāda sporta tērpu bildēšana un pārpublicēšana sociālajos tīklos! Un būs jāatnes čeks, ka trenuškas pirktas autorizētā Adidas veikalā, nevis centrāltirgū, kur var nopirkt feikos turku adibasus!